Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

zachari ψάχνω με 500€ max. Αν έχεις κάποια πρόταση, ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

zachari ψάχνω με 500€ max. Αν έχεις κάποια πρόταση, ευπρόσδεκτη.

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_dell-inspiron-15-5555-a10-8700p-8-1tb-r6-2gb-win10-1176030.html 499 €

 

https://www.computeruniverse.net/en/products/90623303/hp-probook-450-g3-p5t01es.asp 533 € + 11.99 € αν πληρώσεις με Bank Transfer ή + 20.53 € αν πληρώσεις με PayPal

 

P.S: http://www.insomnia.gr/topic/522438-βοηθεια-για-αγορα-φορητου-υπολογιστη/page-1302#entry54851203

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το update του bios το έκανες από το πρόγραμμα της Asus για τα windows ή με usb; Επίσης αν κρατήσεις πατημένο το f2 και μετά (με αυτό κρατημένο) πατήσεις το power button δεν μπαίνει στο bios;

Αφού άλλαξες τη σειρά και έβαλες το dvd πρώτο δοκίμασε να βάλεις ένα cd με windows και να ανοίξεις ξανά το laptop.Λογικά έτσι θα ξεκινήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είμαι ανάμεσα σε probook 440 και 430..

 

Σκέφτομαι να πάω στο 430 κυρίως επειδή δεν έχει full HD οθόνη, για να ανταπεξερχεται καλύτερα η HD 520, μην ζορίζεται χωρίς λόγο για να υποστηρίζει μια κακής ποιότητας full HD.. Επίσης θα βάλω άμεσα μια 8 άρα ραμ για να βοηθήσει την integrated gpu.

 

Είναι λογική σαν σκέψη; Αν και δεν θα παίζω παιχνίδια φαντάζομαι πως η κάρτα γραφικών χρειάζεται και αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είμαι ανάμεσα σε probook 440 και 430..

 

Σκέφτομαι να πάω στο 430 κυρίως επειδή δεν έχει full HD οθόνη, για να ανταπεξερχεται καλύτερα η HD 520, μην ζορίζεται χωρίς λόγο για να υποστηρίζει μια κακής ποιότητας full HD.. Επίσης θα βάλω άμεσα μια 8 άρα ραμ για να βοηθήσει την integrated gpu.

 

Είναι λογική σαν σκέψη; Αν και δεν θα παίζω παιχνίδια φαντάζομαι πως η κάρτα γραφικών χρειάζεται και αλλού.

Σωστά σκέφτεσαι. Ακόμα και στο σερφάρισμα παίζει ρόλο... Παλιά λάπτοπ με ενσωματωμένες κάρτες γραφικών της εποχής δυσκολεύονται στα video πχ vimeo ενώ με μια Nvidia 9400 πχ είναι κομπλέ και με χαμηλό cpu usage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το λαπτοπ αξίζει στα 700 ευρω. Γενικά τα acer θεωρούνται αξιόπιστα? Αν εχετε να προτείνετε καπιοο αλλο στα ίδια χρήματα ειμαι άλλο αυτιά.

ΟΚ αλλά θα προτιμούσα το γνωστό Asus από digideli

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν θα το πάρω το ACER επειδή δεν έχει DVD για να έβαζα εκει το HDD και μεσα τον SSD.  Για τον αδερφό μου το θέλω αυτός  παιχνιδια  δεν παίζει απλός για matlab, multisim και κανα idea για να προγραμματισμο το θελει.  Αυτο  για τα λεφτά του καλο μου φαίνεται  απλος δεν ξερω  ο ι7  5 γενια  θα τα καταφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι για αγορά laptop έως 300 ευρώ, 14-15 ίντσες για χρήση απλή (office, internet browsing αντε και καμιά ταινία).

Έχετε κάποια πρόταση (όσο οικονομικότερο τόσο καλύτερα)

 

Σκεφτόμουν να χτυπήσω το lenovo t420 refurbished, ή κάποιο από τα οικονομικά Lenovo με τον Ν2840 στα 200 € και να προσθέσω ram και έναν ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...