Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Doa είναι dead on arrival. Να μην ανοίγει κάν.. Τωρα αν κάποιες εταιρίες προσφερονται να αλλάξουν με καινούριο ενα μηχάνημα που ανοίγει αλλά είναι ελαττωματικό ειναι σίγουρα προς τιμήν τους. Σίγουρα ομως δεν αποτελεί υποχρέωση τους.

 

Υ.γ. Σε περίπτωση που είναι ελαττωματικό κάτι και ο πελάτης θέλει καινούριο μηχάνημα (και καλά κάνει) υπάρχουν άλλες διατάξεις του νόμου που μπορει να επικαλεστεί επ ωφελεια του.

 

defective on arrival ειναι ο ακριβης ορος για τα ηλεκτρονικα

 

to dead on arrival ειναι ορος απο την ιατρικη επιστημη.

Όντως το αποτέλεσμα για σένα ήταν το ίδιο. Αλλά η αναφορά του περιστατικού ως παράδειγμα υποδειγματικής εξυπηρετησης από την εταιρεία δεν ήταν ορθή

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν γνωριζα για το refund η replacement αλλα εφοσον το laptop δουλεψε κανονικα στην περιπτωση μου το αποτελεσμα ηταν ιδιο.

DOA ξερω να μην ανοιγει καν.

Τελος παντον, μια ερωτηση εκανα και τωρα εχει ξεφυγει off-topic ως συνηθως, ο καθενας θελει να πει το δικο του και να βγει απο πανω.

Δεν μπορω να κατσω να σπαμμαρω για 2 ωρες τωρα.

 

Μπορουμε να επιστρεψουμε στο θεμα?

Δεν είναι καθόλου off-topic ούτε φυσικά επίθεση σε 'σένα, παρακολουθούν πολλοί το νήμα οπότε είναι σημαντικό να γνωρίζουν τι ακριβώς παίζει με κάποιες εταιρείες και τα πολυδιαφημιζόμενα άψογα after seal support τους!

 

Σου έχουν προταθεί μερικά laptops (πολύ καλών σε χαρακτηριστικά & ποιότητα κατασκευής φυσικά για την κατηγορία τους), κοίταξε τα και δες αν σ' ενδιαφέρει κάποιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, τουλαχιστον θα ηθελα να μαθω πανω σε αυτο το θεμα ποιες εταιριες γενικα θεωρουνται αξιοπιστες αν γινει κατι απο την εμπειρια σας.

Ολες το ίδιο είναι πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Αυτό ισχύει.Για τα dell 3000 και 5000 θα συμφωνήσω πως έχουν τα χειρότερα πλαστικά αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν έχουν καλή ποιότητα κατασκευής.Οι χειrότερες μάλιστα οθόνες με διαφορά από τις 768p της μικρής-μεσαίας κατηγορίες είναι των lenovo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Αυτό ισχύει.Για τα dell 3000 και 5000 θα συμφωνήσω πως έχουν τα χειρότερα πλαστικά αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν έχουν καλή ποιότητα κατασκευής.Οι χειrότερες μάλιστα οθόνες με διαφορά από τις 768p της μικρής-μεσαίας κατηγορίες είναι των lenovo.

Μπα, σε 17ρι Dell Inspiron 5000 series που βλέπω κάθε βδομάδα η οθονη ειναι φρικτά κακή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Αυτό ισχύει.Για τα dell 3000 και 5000 θα συμφωνήσω πως έχουν τα χειρότερα πλαστικά αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν έχουν καλή ποιότητα κατασκευής.Οι χειrότερες μάλιστα οθόνες με διαφορά από τις 768p της μικρής-μεσαίας κατηγορίες είναι των lenovo.

Προφανώς δεν έχεις δει από κοντά  Dell Inspiron 3000 & 5000 Series!​

Χάλια οθόνη, χάλια πληκτρολόγιο, χάλια πλαστικά!

Aν εξαιρέσεις τα Lenovo IdeaPad 100, δεν νομίζω να υπάρχουν laptops με χειρότερη ποιότητα κατασκευής ειδικά γιαι το 500+άρικο που πωλούνται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια φιλος θελει λαπτοπακι γυρω στα 500 οσο καλυτερο γινεται και αν υπαρχει και εξτρα καρτα για κανα χαλαρο παιχνιδακι.Χρηση multimedia ιντερνετ και ελαφρυ gaming.Πρεπει να ειναι απο Κοτσοβολο γιατι θελει δοσεις χωρις ποστωτικη δυστυχως η αν υπαρχει καταστημα απο ελλαδα αντιστοιχο αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια φιλος θελει λαπτοπακι γυρω στα 500 οσο καλυτερο γινεται και αν υπαρχει και εξτρα καρτα για κανα χαλαρο παιχνιδακι.Χρηση multimedia ιντερνετ και ελαφρυ gaming.Πρεπει να ειναι απο Κοτσοβολο γιατι θελει δοσεις χωρις ποστωτικη δυστυχως η αν υπαρχει καταστημα απο ελλαδα αντιστοιχο αλλο.

http://www.electroholic.gr/gr/computer/ypologistes/laptop/comhpp00065/laptop-hp-probook-455-g1d90ava10-7300-15-64gb1tbdos 464 € σε 6 Άτοκες δόσεις

 

http://www.electroholic.gr/gr/computer/ypologistes/laptop/comasu00020/laptop-asus-k555dg-xo052t-amd-fx-a10-8700p-15-64gb1tbwin10 479 € σε 6 Άτοκες δόσεις

 

http://www.electroholic.gr/gr/computer/ypologistes/laptop/comasu00021/laptop-asus-k555dg-xo066t-amd-fx-8800p-15-64gb1tbwin10 539 ​€ σε 6 Άτοκες δόσεις

 

Από Κοτσόβολο το μόνο ας πούμε αξιόλογο (εγώ δεν θα το αγόραζα ούτε σε...1000 άτοκες δόσεις) με αυτόνομη κάρτα γραφικών στο budget σου είναι αυτό: http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/157085-hp-15-ac108nv-windows-10

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει να κανει αρκετες δοσεις (νομιζω μεχρι 60 κανει)δυστυχως οποτε παει εκει π τον διευκολυνει.Ειναι ομως ενα αξιοπιστο μηχανημα ετσι?Οπως το βλεπω νομιζω θα τον πληροι οποτε και θα το μεταφερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει να κανει αρκετες δοσεις (νομιζω μεχρι 60 κανει)δυστυχως οποτε παει εκει π τον διευκολυνει.Ειναι ομως ενα αξιοπιστο μηχανημα ετσι?Οπως το βλεπω νομιζω θα τον πληροι οποτε και θα το μεταφερω

Μέχρι 15 άτοκες, μέχρι 24 έντοκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

Καλημέρα.. Δεν έχω κάποιο θέμα με τα msi..απλώς λέω αυτά που ακούω από γνωστούς και από reviews..σε αυτά τα χρήματα είχα βρει το gs70 ( http://www.nullprozentshop.de/notebooks+pcs+hardware/notebooks/msi+gs70+stealth.html?utm_source=idealo&utm_medium=npsps&utm_campaign=standard )..αλλά δεν έχει κάποιος εδώ που είμαι τουλάχιστον να το χρησιμοποιησω για να έχω προσωπική άποψη.. Απλώς είπα πως το πλαίσιό τους δεν έχει αρκετό 'αέρα' και ανεβάσουν θερμοκρασία σε σχέση με τα άλλα δύο που ανεφερα..εκείνα τουλάχιστον τα επιασα στα χέρια μου και έχω μία πρώτη άποψη..είναι λίγο δύσκολο να παραγγείλω ένα λάπτοπ 1400€ χωρίς να το έχω πιασει καν στα χέρια μου πρώτα να δω πώς είναι :(

 

As Promised...

 

2ωρες συνεχομενο gaming (Arkham Knight) με την καρτα κλοκαρισμενη στα +120/+200. 

Υπολογισε 7-10 βαθμους κατω σε στοκ καταστασεις!! 

 

post-260446-0-18461200-1462316357_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικά νούμερα...... Καλά κάνεις overclocking σε κάρτα γραφικών λάπτοπ ή καταλαβαίνω ό,τι να ναι λόγω κούρασης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...