Προς το περιεχόμενο

Lexmark T650N ασπρόμαυρος laser εκτυπωτής heavy duty.


Feigen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xρειαζόμουν έναν οικονομικό laser εκτυπωτή για το γραφείο.
Ένας μικρός ασπρόμαυρος Samsung laser που είχα τύπωνε μόλις 1500 σελίδες ανα toner και μετά κλείδωνε το chipακι του. Ακόμα και με αναγόμωση δεν συνέφερε ιδιαίτερα.

Βρηκα σε προσφορά εκθεσιακό κομμάτι τον θηριώδη δικτυακό Lexmark T650N σε ένα τοπικό μαγαζί στην πόλη μου (Λάρισα). Το πλεονέκτημά του είναι εκτός από τη φοβερή ταχύτητά του 45σελ/min, το εξωπραγματικό toner του των 25χιλιάδων σελίδων! Ο συγκεκριμένος εκτυπωτής χρησιμοποιείται σε εφοριες που εκτυπώνουν πολλά.
Με τιμή στο skroutz απο 563 έως 676euro εγώ τον αγόρασα μόλις 300euro με το φπα!

Η δυνατότητα duplex  εκτύπωσης μπρος/πίσω (προαιρετική) παρέχεται με ένα extra "συρτάρι" που πωλείται χωριστά και κοστιζεi άλλα 180euro. Eπειδή όμως αναγνώρισαν το λάθος τους να τον διαφημίζουν ως εκτυπωτή με standard το full duplex μου το έκαναν δώρο κι αυτό μετά απο λίγες μέρες μετα απο συνεννόηση με την αντιπροσωπεία της Lexmark προς τιμήν τους!


Σε ογκο ειναι οσο περίπου 3 towers!  cheesy.giffight1.gif ΚΤΗΝΟΣ!
Mου έκαναν τέλος και 3ετη εγγύηση onsite στην ίδια τιμή, αντι για την 1έτους που παρέχουν τα καταστήματα στο skroutz. Σε περίπτωση βλάβης μάλιστα που δεν επισκευαζεται επιτόπου, παρέχουν δωρεάν εκτυπωτή για το διάστημα της επισκευής.

Πραγματικοί επαγγελματίες οι άνθρωποι! Αφιέρωσαν και πόσο χρόνο να έρθουν στο γραφείο μου και να μου τον σετάρουν στο δίκτυό μου. . Άλλος θα τον ξεφόρτωνε στην καλύτερη με κανα courrier και θα έφευγε.

Δε γράφω το όνομα του μαγαζιού γιατί μπορεί κάποιοι να θεωρήσουν ότι τους κάνω διαφήμιση, ή δουλεύω εγώ στο μαγαζί. Τους ευχαριστώ μέσα απ' την καρδιά μου πάντως.

 

 

(*) Στην παρακάτω φωτό βλέπετε τον εκτυπωτή μου χωρίς τo full duplex στα αριστερά και με το full duplex στη συνέχεια στο κέντρο και δεξιά. (στα δεξιά φαίνεται απο το πλάι η "ουρά" που γυρνάει το χαρτί για να το τυπώσει και απο την άλλη πλευρά.)

 

http://www.pcmag.com/slideshow_viewer/0,3253,l=235218&a=235222&po=4,00.asp

post-143463-0-82269200-1395338700_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκες στον κοσμο των πραγματικων εκτυπωτων.Να χαιρεστε να τυπωνετε.

Ειναι πολυ φιλικος και ευκολος στην επισκευη και φυσικα υπαρχουν ολα τα ανταλλακτικα διαθεσιμα.

Τετοια τιμη μαζι με duplexer δεν ξερω που βρηκες αλλα ειναι πραγματικα χωμα.

Καλοδουλευτος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...