Προς το περιεχόμενο

Αγορα dslr ή φακός


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Έχω στην κατοχή μου μια panasonic lumix g2 μόνο όμως το body (ήταν δώρο).

 

Γενικά έχω το μικρόβιο της φωτογραφίας και θα ήθελα να ασχοληθώ λίγο πιο ενεργά. 

 

Μετά απο καιρο κατάφερα και μάζεψα ένα ποσό για αγορα μηχανής.

 

Βεβαια τωρα που μου εδωσαν την g2 ερχεται το εξης ερωτημα. Αξιζει να την κρατησω και να επενδυσω σε φακους πάνω της ή να πάω να αγοράσω ενα νέο kit. Πχ με αρκετο διαβασμα διαβασα καλα λογια για την nikon d5300.

 

Τι θα προτείνατε εσεις?

 

Θα ηθελα κατι το οποιο θα το κρατησω χρονια για αυτο εχω το δίλημμα του να κρατησω την g2 ή οχι.

Επεξ/σία από michkal91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρες ένα μεταχειρισμένο Panasonic 14-45 ή 14-42 στα 150 ευρώ ή στα 100 ευρώ ίσως και πιο κάτω και είσαι μια χαρά για ξεκίνημα.  Οταν μάθεις κάποια πράγματα θα δεις και μόνος σου τι χρειάζεσαι και το πολύ πολύ να τον πουλήσεις 100 μετά από 6 μήνες

 

Η Nikon 5300 είναι καλύτερη μηχανή από την G2 αλλά χρειάζεται και φακούς οπότε το κόστος ανεβαίνει. Αν τα λεφτά δεν είναι θέμα τότε πάρε απλώς ότι σου αρέσει

Επεξ/σία από TAKE5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι η panasonic.Και εγω στην θεση σου θα εκανα αυτο που σου προτεινανε και οι υπολοιποι,ψαξε για μεταχειρισμενο κιτ φακο.Εαν δεν κανω λαθος θα σου δουλευουν και απο olympus(ψαξτο για σιγουρια).

 

Δες εδω στις αγγελιες και επιπλεων στο dpgr.gr...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...