Προς το περιεχόμενο

Φρέσκο, πλέον το γάλα 10 ημερών


Johny Q

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης μάγκες το γάλα που επιστρέφει πάνω από 5 φορές πίσω, το τέρμα σάπιο/χαλασμένο δηλαδή του ρίχνουν κακάο/ζάχαρη και μας το ξαναπουλάνε σαν σοκολατούχο

Αλήθεια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλα ημουν χτες στοε ργαστηριο στη σχολη και το διαβασαμε στο ιντερνετ & ο καθηγητης αρχισε να βγαζει αφρους... Απορω τι αλλο θα σκεφτουν ακομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά εγώ ήξερα ότι με το που κόψει το γάλα γίνετε μύκητας που το χρησιμοποιούν στην παραγωγή γιαουρτιού.

Όχι..........

Σε καμία περίπτωση....

Εντελώς διαφορετική διαδικασία η παραγωγή γιαουρτιού και δεν συμμετέχει κανένας μύκητας στην ζύμωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υποθέτω μπορείς να το στηρίξεις και αυτό που λες?

αφού το γράφουν στην συσκευασία θα ισχύει, σαν τα timers στις βόμβες που βλέπουμε στις ταινίες ώστε να ξέρουμε τι συμβαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πίνεις πριν λήξει

 

Πολλές φορές το γάλα μυρίζει πριν λήξει, και δεν είναι θέμα ψυγείου γιατί το έχω στους 1C. Η λήξη ούτως ή άλλως είναι καθαρά στατιστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές το γάλα μυρίζει πριν λήξει, και δεν είναι θέμα ψυγείου γιατί το έχω στους 1C. Η λήξη ούτως ή άλλως είναι καθαρά στατιστική.

Δεν γίνεται να το έχεις στον 1 oC και η λήξη δεν είναι καθαρά στατιστική.

Το γάλα εκτός από γαλατίλα αν μυρίζει ξινίλα κάτι δεν έχει πάει καλά με την συντήρησή του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να το έχεις στον 1 oC και η λήξη δεν είναι καθαρά στατιστική.

Το γάλα εκτός από γαλατίλα αν μυρίζει ξινίλα κάτι δεν έχει πάει καλά με την συντήρησή του. 

 

Έχει συμβεί πολλές φορές το ίδιο γάλα να έχει χαλάσει 1 μέρα πριν την λήξη καθώς και 1.5 μέρα μετά να είναι ακόμα μια χαρά. Ίσως να έχει να κάνει με το ψυγείο του super market. Φαντάζομαι τα πιο πίσω γάλατα θα ευνοούνται περισσότερο πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω μπορείς να το στηρίξεις και αυτό που λες? 

 

διανομέας γαλακτος μου το ειπε ότι αν ενα μαγαζί δε τα πουλησει - ληγουν και τα επιστρέφει αναπαστεριώνονται και ξαναπάνε στα ράφια μέχρι κάποιες φορές. Μετα απο αυτές αν και πάλι δεν εχει φύγει γίνονται παγωτά και γιαούρτια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...