Προς το περιεχόμενο

Δεν αναγνωρίζει την canon.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την canon PowerShot A430 κια μέχρι τώρα, που έτρεχα τα Windows Vista, αυτά την αναγνώριζαν. Τώρα που έβαλα windows 7 δεν την βλέπουν. Αν έχετε την καλοσύνη να με συμβουλεύσετε τι πρέπει να κάνω για να την δουν τα windows 7. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drivers usb έχεις περάσει; Φρέσκια είναι η εγκατάσταση;

Δοκίμασε αν έχεις κάνει τα παραπάνω να κατεβάσεις και drivers απο εδώ μπας και

http://www.usa.canon.com/cusa/support/consumer/digital_cameras/powershot_a_series/powershot_a430#DriversAndSoftware

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drivers usb έχεις περάσει; Φρέσκια είναι η εγκατάσταση;

Δοκίμασε αν έχεις κάνει τα παραπάνω να κατεβάσεις και drivers απο εδώ μπας και

http://www.usa.canon.com/cusa/support/consumer/digital_cameras/powershot_a_series/powershot_a430#DriversAndSoftware

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση. Έχω περάσσει drivers usb. Μπήκα στο site που με γράφετε. Λέει πως δεν υπάρχουν drivers, αλλά μέσα από  πρόγραμμα, που κατέβασα, γίνεται η αναγνώριση της μηχανής. Αλλά τελικά δεν βλέπει τη μηχανή μου το πρόγραμμα. Και πάλι ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε τη μηχανή σε άλλο pc αν έχεις τη δυνατότητα. Λογικά πρέπει να τη δει ακόμα και χωρίς να περάσεις τίποτα.

Δοκίμασε και με άλλο καλώδιο αν έχεις.

Επίσης δοκίμασε USB θύρα στο πίσω μέρος της μητρικής σου και όχι στο front panel.

Τελευταίο ερώτημα. Οταν την βάζεις σε usb Στο pc ανάβει κανένα λαμπάκι πάνω της; Δείχνει πχ να φορτίζει ή είναι "νεκρή"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε τη μηχανή σε άλλο pc αν έχεις τη δυνατότητα. Λογικά πρέπει να τη δει ακόμα και χωρίς να περάσεις τίποτα.

Δοκίμασε και με άλλο καλώδιο αν έχεις.

Επίσης δοκίμασε USB θύρα στο πίσω μέρος της μητρικής σου και όχι στο front panel.

Τελευταίο ερώτημα. Οταν την βάζεις σε usb Στο pc ανάβει κανένα λαμπάκι πάνω της; Δείχνει πχ να φορτίζει ή είναι "νεκρή"?

Έβαλα άλλο καλώδιο και όλα καλά. Χάρηκα πάρα πολύ, γιατί είχα απελπιστεί. Όμως είδα που επιμένατε και συνέχισα και πήρα άλλο καλώδιο και το έβαλα στο πίσω μέρος.

Δεν περίμενα να φταίει το καλώδιο. Δοκίμασα σε άλλα pc, στο ubuntu και είχα απελπιστεί. Παρακολουθώ τις απαντήσεις σας, στην insomnia και να μου επιτρέψετε να σας συγχαρώ. Είμαι συνταξιούχος εκπαιδευτικός και εκτιμώ πολύ τους νέους.

Περισσότερο τρέχω το ubuntu, έχει λιγότερα προβλήματα από τα windows. Το λέω αυτό γιατί τελευταία κάπου , κάπου παγώνει η οθόνη μου και μόνο με reset γλυτώνω.

Αυτές τις μέρες έχω άλλες δουλειές, κάποια στιγμή όμως θα ήθελα πολύ να με βοηθήσεις και για το πρόβλημα του παγώματος της οθόνης. Πήρα το θάρρος γιατί έχεις τεράστιες γνώσεις και εξαιρετική ευγένεια. Χίλια ευχαριστώ και στον arc για την απάντησή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και χαίρομαι που βοήθησα να λυθεί το πρόβλημα.

 

Ένα tip από τώρα για το πάγωμα. Αν είναι πάγωμα του τύπου, κολλάει εντελώς η οθόνη, δε κουνάει καν το mouse και στρώνει μόνο με restart νούμερο ένα ένοχος είναι ο δίσκος.

Αλλαξε καλώδια στο δίσκο για αρχή και αν συνεχίσει, βρες ένα διαγνωστικό δίσκων που να τρέχει στο λειτουργικό σου. Δυστυχώς σε περιβάλλον Linux δεν έχω τις γνώσεις για να σε καθοδηγήσω περαιτέρω.

 

Να έχεις ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο :)

Επεξ/σία από karmen1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...