Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιθανότατα για λόγους ησυχίας...

 

Μεγαλύτερη επιφάνεια από την ψύκτρα και μεγαλύτερη ροή σε χαμηλότερες στροφές από 3 ανεμιστήρες, λιγότερη φασαρία και πιο δροσερές καταστάσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι γκουμούτσες με τους 3 ανεμιστήρες, πάντως, καλές-χρυσές, αλλά μπαίνουν σε λίγα κουτιά...Το μέτρο δεν το γλυτώνεις :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μικρές διαφορές και δεν έχουν βγει ακόμα οι οδηγοί της NGreedia για το Async. Για να δούμε και στα υπόλοιπα παιχνίδια πως θα τα πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υποστηρίζει async compute η συγκεκριμένη έκδοση ακόμα νομίζω.

 

Fable Legends Benchmark: DX12 Performance Testing Continues

 

 

 

 

http://www.hwbattle.com/bbs/board.php?bo_table=news&wr_id=9616&ckattempt=2

 

fd10c9fa40a754e19146cd03e8f56d12_1443070

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υποστηρίζει async compute η συγκεκριμένη έκδοση ακόμα νομίζω.

 

Fable Legends Benchmark: DX12 Performance Testing Continues

 

 

 

 

http://www.hwbattle.com/bbs/board.php?bo_table=news&wr_id=9616&ckattempt=2

 

fd10c9fa40a754e19146cd03e8f56d12_1443070

Πραγματικά είναι απογοήτευση το 4k ακόμη.. Για κάρτες αξίας 800 ευρό...

Στο 4k είναι lock fps 30?

Επεξ/σία από galanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι απογοήτευση το 4k ακόμη.. Για κάρτες αξίας 800 ευρό...

Στο 4k είναι lock fps 30?

 

4k χωρίς CF/SLI, με τις τωρινές κάρτες, απλώς ΔΕΝ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4k χωρίς CF/SLI, με τις τωρινές κάρτες, απλώς ΔΕΝ...

οχι οτι ειναι κ αδυνατο βεβαια...με fury ας πουμε χτυπας 35-45 και σε μερικα games παραπανω...αν εννοεις ομως 60αρια fps οχι δεν πιανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι τρομερές είναι αυτές οι επιδόσεις για τέτοιες αναλύσεις και τέτοια ποιότητα εικόνας σε μονες κάρτες.Τα πίξελ δεν είναι λουμπουκόφυλλα...Θέλουμε καιρό ακόμα για να παίζουμε αξιοπρεπώς την πλειοψηφία των παιχνιδιών σε αυτές τις αναλύσεις.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οτι ειναι κ αδυνατο βεβαια...με fury ας πουμε χτυπας 35-45 και σε μερικα games παραπανω...αν εννοεις ομως 60αρια fps οχι δεν πιανεις...

Προφανώς και εννοώ για τέρμα settings και > 60 fps...

Για 30άρια παίζω και με τη δικιά μου, αλλά τι να λέει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις βάλαμε στον κουμπάρο μου την Sapphire Fury Tri-X. Πρίν είχε την Gigabyte 970 που του βγήκε ελλατωματική και μέχρι τώρα περνουσε με την ATI HD6950 που του έδωσα εγώ.

 

Τεράστια κάρτα, αλλά το NZXT H440, αν και στάνταρ midi-tower έχει άπλετο χώρο για κάρτες μέχρι 40-φεύγα εκατοστά μάκρος.

 

Πάρα πολύ καλές επιδόσεις, δεν μου άρεσε το προφίλ που έχει εργοστασιακά για τους ανεμιστήρες. Στο Shadow of Mordor χτυπούσε 75-άρια. Με ένα απλό προφίλ στο MSI Afterburner έπεσε στους 55 βαθμούς, με τα ανεμιστήρια κάτω από το 50%.

 

Ένα θεματάκι που έχουμε είναι με το MSI Adterburner στο On Screen Display, όπου το GPU usage σκαμπανεβάζει συνέχεια. Έχει φάσεις που δείχνει 0% ή και 100% σε οποιοδήποτε σχεδόν παιχνίδι και αν του βάλουμε...

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχοληθήκαμε πολύ με συγκρητικά, διότι μας απασχολούσε το θέμα με το MSI Afterburner που δεν δείχνει σωστά το GPU usage.

 

Κάναμε uninstall και reinstall drivers με το DDU, κάναμε update το MSI Afterburner, update το BIOS της motherboard, αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

Εν πάση περιπτώση, στο Metro LL, με την 970 για ακατέβατα 60άρια το detail ήταν στο High, ενώ με την Fury τραβάει και στο Very High.

 

Πιό πολύ ασχοληθήκαμε με το Shadow of Mordor, το οποίο με Ultra Settings έπαιζε και αυτό ακατέβατα στα 60, με λίγο περιστασιακό stuttering εδώ και εκεί.

 

Δυστυχώς, χωρίς αξιόπιστα readings από το MSI Afterburner, είναι δύσκολο να πούμε πόσο τραβάει η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...