Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί δεν τα αξίζει; δεν με ενδιαφαρει η νάνο ... απλά πληρώνεις και πουλάει τεχνολογία όχι τόσο σε θέμα ααπόδοση ....

 

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς αλλά αν κάποιος αγοράζει τεχνολογία και όχι επιδόσεις μάλλον ανήκει στις "συγκεκριμένες περιπτώσεις" που είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς αλλά αν κάποιος αγοράζει τεχνολογία και όχι επιδόσεις μάλλον ανήκει στις "συγκεκριμένες περιπτώσεις" που είπα.

Αυτό Εννοώ Πληρώνεις Ακριβά Επειδή Πληρώνεις Νάνο Τεχνολογία
Ωραία Ακριβός Στο Θέμα Μου ... Έχω msi 390x Την Είχα 20 Μέρες ... Διαπίστωσα Ότι Πάει 85 Σταθερά Βαθμους Με Ένα Παιχνίδι Ανοιχτό .. Μιλάω Με msi support Μου Λένε Άλλαξε Παστα ... Αλλάζω ΒάζΩ mx2 Τα Ίδια .. Μου Λένε Τρέξε ΤΟ heaven 4 Για Καμιά Ώρα . Αν Ανεβάσει 70 με 75 Είσαι Οκ ... Αν ΠΑΣ Πάνω 80 Γύρνα Την Καρτα Πίσω ... Εμένα Πάει 90 .... Την Γύρισα Πίσω Και Περιμένω Αντικατασταση ( Πλαισιο ) .. Που Θέλω Να Καταλήξω; Βγάζουν Πρόβλημα Στην Θέρμανση ; Και Αρχίζουν Να Βγάζουν Με Υδροξυξη, ? Μέλος Από Εδώ Έχει Την Ίδια Ακριβώς Και Δεν Ανέβαζε Πάνω 70.. ΦιλοΣ Με Απλή 390 Πάει Μέχρι Μαξ 73...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι πολύ απλά έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι.

Η συγκεκριμένη υλοποίηση είναι hybrid όπως κάνανε και με την 980ti και κάποιες άλλες υλοποιήσεις που είναι υπερχρονισμένες στον θεό. 

 

Τέτοια ψύξη τελικά πουθενά...   :wub:  Από τις καλύτερες αγορές μου EVER !!!

 

 

23574-Sapphire_R9_290_TRI-X_8GBGDDR5_2.j

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μακάρι να έπεσα και να μην ειναι οι θερμοκρασίες της 390χ αυτες... γιατι εγω ηξερα οτι msi ειναι μια πολυ καλη υλοποιήση.... 

εν το μεταξυ ο μπετοστοκος του πλαισιου.... ηθελε να με πείσει οτι ειναι λογικες οι θερμοκρασιες αυτες και οτι και αυτος εχει την 390χ.. και ειναι φυσολογκο παει μεχρι 95..... ( τελικα  ειχε 290χ...... )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

290X και μάλιστα reference έπρεπε να του πεις!

1300 / 1600 με + 0.137mv στον πυρήνα πάει η δική μου και στο καλοκαίρι με 40 βαθμούς έξω χωρίς aircondition με τους ανεμιστήρες με προφίλ που δεν πέρασαν ποτέ το 80% (ακούγονται ελάχιστα) δεν είδα πάνω από 79!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε πρεπει να σου ειπε ψεματα ο μπετοστοκος απο πλαισιο :P

η δικη μου 290χ στην καλυτερη εκδοση της αγορας(msi lightning)με κλειστο κουτι ανεβαζει 90 βαθμους τωρα το καλοκαιρι!

το χειμωνα δεν ξεπερναει τους 70 αλλα υπαρχει ψυχρος αερας σε αντιθεση με το καλοκαιρι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον λεο μπετοστοκο. πρωτον επιδει νομιζε οτι  ενοοω την ειχε μπροστά του την msi 390x ελεγε εχω ακριβώς την αυτην ...

και 2ρον ηθελε ηθελε να με πείσει οτι δεν αλλαζει τιποτα και να την αλλάξουμε και οτι ειναι φυσικές θερμοκρασίες 390x 95 βαθμοι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι πολύ απλά έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι.

Η συγκεκριμένη υλοποίηση είναι hybrid όπως κάνανε και με την 980ti και κάποιες άλλες υλοποιήσεις που είναι υπερχρονισμένες στον θεό. 

 

Τέτοια ψύξη τελικά πουθενά...   :wub:  Από τις καλύτερες αγορές μου EVER !!!

 

 

23574-Sapphire_R9_290_TRI-X_8GBGDDR5_2.j

Μετά από αγορές ASUS, MSI, GIGABYTE G1 η Shapphire αποδείχθηκε καλύτερη στο θέμα ψύξης... R9 390 εδώ και με O/C 1110 (Core) & 1600Mhz (Memory Clock) δεν έχω δει πάνω από 74-75 βαθμούς .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το tri-x είναι το καλύτερο σύστημα ψύξης γιατί εκτός από τις χαμηλές θερμοκρασίες έχει και τον λιγότερο θόρυβο από τα αντίστοιχα DirectCU , Windforce κλπ. Το μόνο αντίστοιχο ή ίσως και καλύτερο είναι στις MSI lighting κάρτες , όπου εκεί βέβαια πληρώνεις και αρκετά παραπάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η Lightning edition? Αν όχι έχει μάλλον το Twin Frozz IV ή V (λίγο χλωμό) που δεν είναι και το καλύτερο...

Είπαμε, αν υπάρχει μια εταιρεία συνεργάτης της AMD που να παίρνει πρώτη τα προϊόντα της AMD αυτή είναι η SAPPHIRE εδώ και χρόνια αναμφισβήτητα! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw βρηκα τι προκαλουσε το πρόβλημα... τωρα δεν σηκώνω πάνω απο 75... 

 

what is this ?

 

Η Microsoft είναι κοντά στην εξαγορά της AMD σύμφωνα με φήμες που ήρθαν ξανά στο προσκήνιο

 

http://www.unboxholics.com/news/tech/10525-fountonoun-jana-oi-fhmes-gia-ejagora-ths-amd-apo-thn-microsft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...