Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια συμβουλη και δεν θα μπω στο γαιτανακι της συζητησης.

Μην ακουτε τι λενε δεξια και αριστερα για το αν η nvidia ειναι ικανη για async compute ( αλλου ειναι το θεμα ΑΝ ειναι στο efficiency) και μην εμπιστευεστε ενα benchmark σε alpha/pre beta φαση, ενω υπαρχουν ενδειξεις απο αλλους τιτλους οτι κατι τετοιο δεν ισχυει. 

 

Και γενικως μην κινδυνολογειτε γιατι περναει λαθος εικονα, για ενα θεμα που μονο να εικασεις μπορεις αν το εχεις παρακολουθησει στενα τον τελευταιο καιρο στα φορα. 

Για καθε αρθρο που γραφεται στο νετ, υπαρχουν αλλες τοσες πληροφοριες θεωρητικες που δειχνουν το αντιθετο στον αντιποδα.

Και το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχει καρτα με FULL FEATURES για DX12 αυτη την στιγμη στην αγορα απο κανενα. 

Ειναι τοσο ανοιχτο το feature level που ευκολα φτιαχνεις κατι να φαινεται οτι δεν δουλευει καλα στον ανταγωνισμο. 

Classic marketing gimmick bs για παιχνιδια που οταν θα ειναι διαθεσιμα στην αγορα ακομη και οι σημερινες high end καρτες θα ειναι αδυναμες για να τα τρεξουν οπως πρεπει ακομη και αν ειχαν/εχουν ΟΛΟ το feature set διαθεσιμο. 

Το DX12 ειναι το πρωτο API που αλλαζει λιγο τις ισορροπιες σχετικα με το τι υποστηριζεται και τι οχι, τι ειναι σκοπιμο να υπαρχει διαθεσιμο σε μια τωρινη GPU και τι λειπει και απο τους 2. 

Αυτο εκ πρωτης οψεως μπορει να φαινεται ασχημο, γιατι δεν ξερεις τι εχεις αλλα επειδη ακριβως στα τωρινα και κυριως στα μελλοντικα παιχνιδια περισσοτερες γενιες DX11 καρτων περα απο τις τωρινες μπορει να ειναι fully compliant, που σημαινει οτι ειναι πολυ θετικο και απο πλευρας υποστηριξης και απο πλευρας αποδοσης,τουλαχιστον οπως το καταλαβαινω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλεπω εχεις την MSI 390x, κι εγω προς τα εκει σκεφτομαι να παω. Μηπως δεν ετυχες σε καλο κομματι, μηπως ειναι hardware το προβλημα σου?

Παιδιά, όποιος έχει θέμα σταθερότητας λειτουργίας σε games με 390-390Χ (ειδικά), ας μου στείλει pm και θα τον φτιάξω ;)

Και εγώ τα είχα πάρει κρανίο και έβριζα τη μοίρα του early adopter, αλλά είναι τεχνικό (προφανώς) το θέμα και ΥΠΑΡΧΕΙ workaround - για normal καταστάσεις, έτσι; Δεν έχω ιδέα πως θα την κάνει κάποιος να τρέχει +2ghz ή πως θα παίζει BF4 σε κινεζιά PSU :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω την R9 290x με υλοποίηση της vtx3d και θα ήθελα να ρωτήσω με το τροφοδοτικό που έχω το corsair vs650w θα μου δουλεύει..?? Δεν ασχολούμαι με OC...!! Απλά με το gaming!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται απο τι αποτελείται το υπολοίπο συστημά σου.

CPU:FX 6300

MOBO:GA-970-D3

PSU: CORSAIR 650W

Και τέσσερις σκληρούς δίσκους

Και είναι η απλή R9 290 όχι η X...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η φθηνότερη σειρά της corsair, ωστόσο η ποιότητα δικαιολογεί το όνομα της corsair, το τροφοδοτικό είναι αρκετά ποιοτικό για τα λεφτά του και επίσης τα watt του υπέρ αρκετά για το σύστημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η φθηνότερη σειρά της corsair, ωστόσο η ποιότητα δικαιολογεί το όνομα της corsair, το τροφοδοτικό είναι αρκετά ποιοτικό για τα λεφτά του και επίσης τα watt του υπέρ αρκετά για το σύστημά σου.

Οποτε μια χαρά θα είναι η R9 290 έτσι..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PowerColor Devil 13 Dual Core R9 390 16GB announced

 

563f94d1-3946-48ec-bc11-8c92381ecafb.jpg

 

Inside the retail box, as shown above, buyers will find a free Razer Ouroboros gaming mouse. In an email to HEXUS, TUL said that the PowerColor Devil 13 Dual Core R9 390 16GB graphics card will hit retail on 17th September, coming with an RRP of €699.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol?

πλακα εχει αλλα 16gb μαλλον αχρηστα ειναι και τα μισα θα καθονται...ποσο κανει το razer ποσο η powercolor 390 8gb να δουμε ποσο θελουν να κλεψουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...