Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η amd από οτι φενεται δίνει σημασία στο direct 12 ... Πολυ περισσότερο από το 11 .. Όσο αφορά τουλάχιστον την σειρά r9 300 , fury

 

Δεν είναι απλώς περισσότερη σημασία. H Nvidia έλεγε ότι οι Maxwell υποστηρίζουν async compute (ένα από τα βασικά features του dx12) και τελικά δεν υποστηρίζουν (σκέτη εξαπάτηση των καταναλωτών δηλαδή), τα Gameworks της καταστρέφουν τίτλους και οι drivers της καίνε συγκεκριμένες οθόνες στα Windows 10. Και όλα αυτά το τελευταίο διάστημα. Όμως αν διαβάζεις κάτι σχετικό με AMD, θα πεταχτούν τα βλαμμένα από κάτω και θα λένε για προβληματικούς drivers και πράσινα άλογα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ισχυουν τα παραπανω μαλλον μιλαμε για τεραστιο φιασκο της Nvidia, μετα και τα 3,5 gb της 970. Εγω αποφασισα, οταν κανω αναβαθμιση, να παω στην 390x και κατι τετοια ενισχυουν την αποφαση μου. Φαινεται οτι η AMD ειναι πολυ καλυτερα προετοιμασμενη για το DX12.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απλώς περισσότερη σημασία. H Nvidia έλεγε ότι οι Maxwell υποστηρίζουν async compute (ένα από τα βασικά features του dx12) και τελικά δεν υποστηρίζουν (σκέτη εξαπάτηση των καταναλωτών δηλαδή), τα Gameworks της καταστρέφουν τίτλους και οι drivers της καίνε συγκεκριμένες οθόνες στα Windows 10. Και όλα αυτά το τελευταίο διάστημα. Όμως αν διαβάζεις κάτι σχετικό με AMD, θα πεταχτούν τα βλαμμένα από κάτω και θα λένε για προβληματικούς drivers και πράσινα άλογα.

Κοιτά δεν ξερω αν όντως έτσι ειναι ... Παντός εγω χώρις να ειμαι πράσινος η κόκκινος . Μετά από gtx 760 ειπα να παρω 390χ να δώσω ευκαιρία στην ati ... Προς το παρών δεν ειναι ευχαριστημένος καθόλου ... Αλλά περίμενα .. Αλλά βλέπω ... Φαντάσου σκεφτόμουν να την δώσω και να παω 980 η 980ti Ενημερώθηκα ... Όντως ειναι πολυ νωρίς η κάρτα βγήκε Ιούνιο ; Με αυτα που διαβάζω ... Θα πρέπει να δω σωστούς drives και αποδώση ... Κάπου στα Χριστούγεννα ... Και τα πρώτα games me directx12 ... Λογικά 2016 q2? αποφάσισα να περιμένω .....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να σκέφτεσαι να πηγαινες για 980 οταν εχει ίδιες επιδόσεις και σε μεγάλες ανάλυσης ειναι και καλύτερη η κόκκινη? Τι ακριβώς περίμενες δλδ. Η 980ti ειναι flagship εκει τα fps είναι στο Θεο και κυρίως ενδείκνυται για μεγάλες αναλύσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να σκέφτεσαι να πηγαινες για 980 οταν εχει ίδιες επιδόσεις και σε μεγάλες ανάλυσης ειναι και καλύτερη η κόκκινη? Τι ακριβώς περίμενες δλδ. Η 980ti ειναι flagship εκει τα fps είναι στο Θεο και κυρίως ενδείκνυται για μεγάλες αναλύσεις..

γιατι οι drivers όπως σου ειπα αυτη την στιγμή τουλάχιστον για 390χ ειναι απαράδεκτοι .... Αλλά. Σου εξήγησα :ρ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε δεν συγκρίνω .... Σου λέω την εμπειρία μου .... Τι μου ερχόταν στο μυαλό ... Πρέπει να εχω μια 980 να συγκρίνω :ρρρ Τεσπα ... Και η beta 15.8 drivers fail ... Κλίνει το game την ώρα που παίζεις .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά δεν ξερω αν όντως έτσι ειναι ... Παντός εγω χώρις να ειμαι πράσινος η κόκκινος . Μετά από gtx 760 ειπα να παρω 390χ να δώσω ευκαιρία στην ati ... Προς το παρών δεν ειναι ευχαριστημένος καθόλου ... Αλλά περίμενα .. Αλλά βλέπω ... Φαντάσου σκεφτόμουν να την δώσω και να παω 980 η 980ti Ενημερώθηκα ... Όντως ειναι πολυ νωρίς η κάρτα βγήκε Ιούνιο ; Με αυτα που διαβάζω ... Θα πρέπει να δω σωστούς drives και αποδώση ... Κάπου στα Χριστούγεννα ... Και τα πρώτα games me directx12 ... Λογικά 2016 q2? αποφάσισα να περιμένω .....

 

Μια ερώτηση: τους παλιούς drivers της Nvidia τους είχες αφαιρέσει τελείως πριν βάλεις την AMD;

 

 

Τι στο διάολο; Τέρμα φάρδος είμαι και δεν είχα ποτέ ούτε ένα πρόβλημα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση: τους παλιούς drivers της Nvidia τους είχες αφαιρέσει τελείως πριν βάλεις την AMD;

 

 

Τι στο διάολο; Τέρμα φάρδος είμαι και δεν είχα ποτέ ούτε ένα πρόβλημα;

κ εγω μια απο τα ιδια!0 προβληματα με την καρτα απο τον απριλιο και ερχομενος απο nvidia ειχα τρομαξει...

 

ΥΓ: ουτε μεσω DDU τους περναω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση: τους παλιούς drivers της Nvidia τους είχες αφαιρέσει τελείως πριν βάλεις την AMD;

 

 

Τι στο διάολο; Τέρμα φάρδος είμαι και δεν είχα ποτέ ούτε ένα πρόβλημα;

Με το προγράμμα που λεει το παιδι .. Ειναι καθαρά θέμα drivers εχω βάλει windows 7 , 10 , τους drivers από msi ... Τα παντα ..... 390χ εχω . 290χ πλέον έχουν καλούς :ρ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το προγράμμα που λεει το παιδι .. Ειναι καθαρά θέμα drivers εχω βάλει windows 7 , 10 , τους drivers από msi ... Τα παντα ..... 390χ εχω . 290χ πλέον έχουν καλούς :ρ

Βλεπω εχεις την MSI 390x, κι εγω προς τα εκει σκεφτομαι να παω. Μηπως δεν ετυχες σε καλο κομματι, μηπως ειναι hardware το προβλημα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το προγράμμα που λεει το παιδι .. Ειναι καθαρά θέμα drivers εχω βάλει windows 7 , 10 , τους drivers από msi ... Τα παντα ..... 390χ εχω . 290χ πλέον έχουν καλούς :ρ

 

Βγάλε τους drivers από την MSI, είναι παλιοί. Πέρνα το Display Driver Uninstaller ( File.png Download: link ), καθάρισέ τα όλα, και κατέβασε τους τελευταίους drivers από το site της AMD File.png Download: 64bit-win10-win8.1-win7 , File.png Download: 32bit-win10-win8.1-win7 ) .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι NOOB καλε ....  εννοω εχω δοκιμασει τα παντα!!! erevos thnx man ! alla

1.ον

https://www.youtube.com/watch?v=JQN1tBxp_3A

δειτε αυτο πρωτον...

 

2. εννοω.. εχω δοκιμασει τα παντα.... ολους τους Drivers. msi γιατι θεωρησα οτι ειναι stable. τελευταιους ... και βετεα 15.8

3ον δεν παει καλα η καρτα τι εννοω...

 

black ops 3. full 2560X1080  ULTRA + aaX full 

σταθερα 80-100 fps

Archeage ( mmo ) direct 10 full ολα  Post 2X καπου στα 64-90-100 φπς..

κα8ως και τα μμο θελουν κυριως καλο CPU και το συγγεκριμενο ειναι εμετεικα BUG στο direct με direct 9 βγαζει καλυετρα

DayZ ultra 20-35- fps

Witcher ultra no nvidia hair 45-58 fps

arma 3 ultra 40-50 fps

 

δειτε ποσα FPS πηρα απο windwos 10... βεβαια ξανα πεσαν στα ακριβς ιδια με drivers beta ;p

post-103281-0-56635100-1441119394_thumb.jpg

post-103281-0-51867200-1441119395_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...