Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα αξιζουν αυτες οι τιμες του eshop για την την καρτα και ειδικοτερα την συγκεκριμενη εκδοση(VTX)? επειδη ειμαι και γω σε φαση αναζητησης καρτας.

 

Αν και υπάρχει ανάλογο sticky ,αν μιλάς για την VTX3D (όμιλος TUL) 290 εγώ τη βρίσκω καλή τη τιμή για δεδομένα ελλάδας και με 3 χρόνια εγγύηση καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και υπάρχει ανάλογο sticky ,αν μιλάς για την VTX3D (όμιλος TUL) 290 εγώ τη βρίσκω καλή τη τιμή για δεδομένα ελλάδας και με 3 χρόνια εγγύηση καταστήματος.

ναι ρε συ το ξερω απλα επειδη αναφερθηκαν οι προσφορες.. Η εκδοση ηταν που με προβληματιζε. Ευχαριστω για την απαντηση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και υπάρχει ανάλογο sticky ,αν μιλάς για την VTX3D (όμιλος TUL) 290 εγώ τη βρίσκω καλή τη τιμή για δεδομένα ελλάδας και με 3 χρόνια εγγύηση καταστήματος.

η VTX3D 290 είναι από αυτές που ξεκλειδώνουνε σε 290Χ (δηλαδή τα 4 CUs που είναι κλειδωμένα στην 290), άλα από ότι έχω ακούσει το cooler είναι λίγο μούφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οτι θα έχει ενδιαφέρον ψιθυρίζεται εδώ και αρκετό καιρό στο περιθώριο. Αναμένω να δω όμως ανεξάρτητες μετρήσεις και τιμές για να διαμορφώσω άποψη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το e-shop έβγαλε μια προσφορά στα 285 € την 290 και στα 215€ την 280Χ πρέπει να ισχύει μέχρι 11-9-15 από την VTX3D

VTX3D, Ποιος ξέρει πόσα κομμάτια είχε πάρει προσφορά απ τον εισαγωγέα!!

Και κλασικά λόγο υλοποίησης Δεν τις ακούμπησε κανένας και απ το να τις βάλει στο χοντρό αλάτι τις στέλνει δήθεν προσφορά με email.

άμα στην ίδια τιμή είχε καμία Asus, gigabyte, τότε ναι θα ήταν προσφορά. Η vtx3d Δεν ακουμπάει καν την ποιότητα κατασκευής των εταιριών που προανέφερα. Η ποιότητα της είναι jambo !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή τη τιμή είναι μια χαρά deal η VTX3D και η TUL/Powercolor δεν είναι και καμμιά άγνωστη.Έχουνε βελτιωθεί και οι υλοποιήσεις τους.

 


Σήμερα-αύριο βγάζουν τεστ για Nano;

 

AMD-Radeon-R9-Nano-Presentation-11.jpg


AMD-Radeon-R9-Nano-Presentation-14.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν στοιχίσει πάνω από 6 κατοστάρικα όπως φημολογείται μπορούνε να πανηγυρίσουν μόνοι τους την έξαρση βλακείας τους γιατί μόνο υπόδειγμα τιμής/απόδοσης δεν μπορεί να αποτελεί :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν στοιχίσει πάνω από 6 κατοστάρικα όπως φημολογείται μπορούνε να πανηγυρίσουν μόνοι τους την έξαρση βλακείας τους γιατί μόνο υπόδειγμα τιμής/απόδοσης δεν μπορεί να αποτελεί :D

Εδώ, το Πλαίσιο πουλάει 960 με 350 € - τα 600 € της Nano θα μας πειράξούν;... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ, το Πλαίσιο πουλάει 960 με 350 € - τα 600 € της Nano θα μας πειράξούν;... :lol:

καμία σχέση πάντως οι ενδεικτικές τιμές που δίνουν οι εταιρίες με αυτές στα ελληνικά μαγαζιά.

πχ η πράσινη έχει δώσει 159$ για την gtx950.

έχω περιέργεια να δω πόσο θα έχει όταν θα μας έρθει στα ράφια!! ( 200€+ ? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ, το Πλαίσιο πουλάει 960 με 350 € - τα 600 € της Nano θα μας πειράξούν;... :lol:

 

Αυτό δεν αλλάζει κάτι για την σχέση τιμής/απόδοσης για την Nano.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν αλλάζει κάτι για την σχέση τιμής/απόδοσης για την Nano.

Προφανώς, αυτό που εννοώ, ακόμα και αν βγάλεις τον παράγοντα της Ελληνικής αγοράς από την εξίσωση, ότι, ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία περίπτωση υπερτιμολογημένου hardware θα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το εξηγήσω λίγο καλύτερα: εδώ και αρκετό καιρό ακουγόταν ότι η πιο ενδιαφέρουσα έκδοση από άποψη τιμής/απόδοσης θα είναι η Nano. Κάτω από την λογική της AMD σαφώς και είναι, εγώ απλά δεν την εντοπίζω με μια τιμή γύρω στα 600. Φαίνεται ότι το κόστος κατασκευής HBM μνήμης εξακολουθεί να είναι υψηλό παρότι πολλοί άλλοι περιμένανε ότι θα περάσει ταχύτατα και σε mainstream.

 

Στα 400-450 ευρώ μια Nano ως έχει θα σκότωνε σαν πακέτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...