Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάλα μας δουλεύει η AMD? από πάντα μπορούσες να το κανίς αυτό με προγράμματα σαν το rivatuner  και μάλιστα να το σεταρεις ξεχωριστά για κάθε game, όχι έτσι νουμπικα που το έκανε η AMD με ένα γενικό setting που επηρεάζει όλα τα games, έπρεπε να το βαλή στο  CCC->3D application settings ώστε να έχεις ξεχωριστό έλεγχο για κάθε game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην ειναι και σαν του ps3 και του 360, ελα παιδια μην ακουω τωρα ανακριβειες και ασχολειστε και με τα PC..Μην αρχισουμε τωρα την ιδια την κουβεντα, εν τελει αν προσπαθειτε να πεισετε τους εαυτους σας οτι δεν κανουν τα PC την διαφορα ή το σημαντικοτερο δεν βλεπετε διαφορα σημαντικη για να δικαιολογουν τον οβολο σας, επενδυστε σε κονσολες, ξεχαστε το για gaming και τελειωνει η ιστορια,αφου δεν βρισκετε τιποτα που να σας ιντριγκαρει σε αυτο και το θεωρειτε πεταμενα λεφτα.. Αλλα να λεμε οτι ειναι και ιδια εμπειρια ειδικα στον τομεα των γραφικων τωρα και της παραμετροποιησης, ειναι σαν να προσπαθω να εξισωσω την οδηγικη εμπειρια της Mercedes με το Fiat επειδη κανουν σχεδον την ιδια διαδρομη καθημερινα.

Όπως πιστεύεις εσύ ότι κάρτες αξίας 900€  αξίζουν τα λεφτά τους τότε θα έχω και εγώ το δικαίωμα να εκφράζω την γνώμη μου... Το επιχείρημα με τα αυτοκίνητα είναι όλα τα λεφτά αλλά το θέμα είναι ότι το Fiat(κονσόλες) θα σε πάει σίγουρα στην διαδρομή η Mercedes όμως δεν είναι σίγουρο (βλέπε Batman Arkham Knight ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πιστεύεις εσύ ότι κάρτες αξίας 900€  αξίζουν τα λεφτά τους τότε θα έχω και εγώ το δικαίωμα να εκφράζω την γνώμη μου... Το επιχείρημα με τα αυτοκίνητα είναι όλα τα λεφτά αλλά το θέμα είναι ότι το Fiat(κονσόλες) θα σε πάει σίγουρα στην διαδρομή η Mercedes όμως δεν είναι σίγουρο (βλέπε Batman Arkham Knight ) .

 

Καλα ο καθενας εκφραζει την γνωμη του για τα παντα ειδικα σε αυτη την χωρα oντας παντογνωστης, αλλωστε υπαρχουν και τα γνωστα ρητα..

Το αντεπιχειρημα δεν αντεληφθην πληρως βεβαιως βεβαιως, καθοτι με πηγες στον δρομο με τις λακουβες που ουτε τρακτερ δεν παει αλλα αστο αδελφε.. Εισαι Αλεξανδρουπολη και ειμαι Χανια, δεν γαμ.. δεν υπαρχει κοινος τοπος..  Κατι που δεν μπορεις να το δεις, δεν θα το δεις ποτε ειτε επειδη δεν θελεις, ειτε επειδη δεν το βλεπεις οντως.. 

Aπορω μονο τι ασχολειστε με τα PC αφου δεν σας κανουν και σας καλυπτουν οι κονσολες.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν τα πρώτα reviews της R9 Fury: http://www.anandtech.com/show/9421/the-amd-radeon-r9-fury-review-feat-sapphire-asus

 

Ψιλοαναμενόμενα αποτελέσματα.Τα +50€ απο την 980 φαίνεται να τα αξίζει αν και θα προτιμούσα να δώσω +150€ για μια 980ti.

 

Η tri-x είναι εντυπωσιακά αθόρυβη.Πολύ καλή δουλειά απο την Sapphire.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sapphire-tri-x-radeon-r9-fury-4gb/

Αν  πεσει η τιμη σε 450ε θα ειναι ασυναγώνιστη,τωρα θεώρω οτι η amd θα μπορουσε να ειναι πιο επιθετικη στην τιμολογηση της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν τα πρώτα reviews της R9 Fury: http://www.anandtech.com/show/9421/the-amd-radeon-r9-fury-review-feat-sapphire-asus

 

Ψιλοαναμενόμενα αποτελέσματα.Τα +50€ απο την 980 φαίνεται να τα αξίζει αν και θα προτιμούσα να δώσω +150€ για μια 980ti.

 

Η tri-x είναι εντυπωσιακά αθόρυβη.Πολύ καλή δουλειά απο την Sapphire.

Στα στοκ clocks..στο overclock κάθεται μπροστά από 980?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο καθενας εκφραζει την γνωμη του για τα παντα ειδικα σε αυτη την χωρα oντας παντογνωστης, αλλωστε υπαρχουν και τα γνωστα ρητα..

Το αντεπιχειρημα δεν αντεληφθην πληρως βεβαιως βεβαιως, καθοτι με πηγες στον δρομο με τις λακουβες που ουτε τρακτερ δεν παει αλλα αστο αδελφε.. Εισαι Αλεξανδρουπολη και ειμαι Χανια, δεν γαμ.. δεν υπαρχει κοινος τοπος..  Κατι που δεν μπορεις να το δεις, δεν θα το δεις ποτε ειτε επειδη δεν θελεις, ειτε επειδη δεν το βλεπεις οντως.. 

Aπορω μονο τι ασχολειστε με τα PC αφου δεν σας κανουν και σας καλυπτουν οι κονσολες.. 

Εγώ μια χαρά τα λέω επειδή μεγάλωσα και κατάλαβα κάποια πράγματα , το να πέρνετε κάρτες των 900 και βάλε και να παίζετε παιχνίδια που είναι κομμένα και ραμμένα για τις κονσόλες είναι δικός σας πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...