Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα πλάκα πλάκα, ετσι κονσολοποιημένα που ειναι τα παιχνίδια, μια χαρά τη βλέπω την απλή 390.

ακριβώς Αυτό!

Αλλά εγώ έχω την εντύπωση ότι ακόμα μια gtx 960, r9 280, 280x, 380 Είναι υπέρ αρκετές.

Από κει και πάνω πιστεύω ότι ότι υπέρ εκτιμούμε τους τίτλους παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς Αυτό!

Αλλά εγώ έχω την εντύπωση ότι ακόμα μια gtx 960, r9 280, 280x, 380 Είναι υπέρ αρκετές.

Από κει και πάνω πιστεύω ότι ότι υπέρ εκτιμούμε τους τίτλους παιχνιδιών.

Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες απαιτήσεις στην gaming εμπειρία μας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η Fury X, εφόσον τουλάχιστον στα παιχνίδια φαίνεται να είναι πιό κάτω από την 980Ti, τιμολογιακά επίσης θα πρέπει να τοποθετηθεί πιό χαμηλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες απαιτήσεις στην gaming εμπειρία μας...

 

αυτος ειναι ο λογος που εχω μια asus 970. και σε 1200p που παιζω ειναι υπεραρκετή ( μεχρι τωρα.... μεχρι του χρονου θα δουμε !! )

και βλεπονας διαφορους τιτλους παιχνιδιων μπορω να πω οτι οι απαιτησεις που εχουν ειναι πολυ μεγαλύτερες απ την εικονα που μας δειχνουν. 

Πάντως η Fury X, εφόσον τουλάχιστον στα παιχνίδια φαίνεται να είναι πιό κάτω από την 980Ti, τιμολογιακά επίσης θα πρέπει να τοποθετηθεί πιό χαμηλά...

 

κλασικη περιπτωση, παντως ερχεται αρκετα ποιοτική, υδροψυξη επάνω και ολα τα σχετικά !!!

βαση θερμοκρασιών η υδροψυξη ειναι απαραίτητη ? δεν παιζει να δουμε διλαδι την καρτα αυτη απο καποια εταιρια με αερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος ειναι ο λογος που εχω μια asus 970. και σε 1200p που παιζω ειναι υπεραρκετή ( μεχρι τωρα.... μεχρι του χρονου θα δουμε !! )

και βλεπονας διαφορους τιτλους παιχνιδιων μπορω να πω οτι οι απαιτησεις που εχουν ειναι πολυ μεγαλύτερες απ την εικονα που μας δειχνουν. 

 

κλασικη περιπτωση, παντως ερχεται αρκετα ποιοτική, υδροψυξη επάνω και ολα τα σχετικά !!!

βαση θερμοκρασιών η υδροψυξη ειναι απαραίτητη ? δεν παιζει να δουμε διλαδι την καρτα αυτη απο καποια εταιρια με αερα ?

60 βαθμους μαξ οι μνημουλες.Παραπάνω  βγάζει πρόβλημα.Είναι και ο λόγος που εχουν κλειδωσει το voltage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σήμερα απόσο είδα στο σκρούτζ οι custom 980 ti στα 850 ευρώ. fury x ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ λοιπόν άν συμπεριλάβουμε και τις σίγουρα καλύτερες θερμοκρασίες της υδρόψηξης σε σχέση ακόμη και με την καλύτερη λύση αερόψυξης

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σήμερα απόσο είδα στο σκρούτζ οι custom 980 ti στα 850 ευρώ. fury x ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ λοιπόν άν συμπεριλάβουμε και τις σίγουρα καλύτερες θερμοκρασίες της υδρόψηξης σε σχέση ακόμη και με την καλύτερη λύση αερόψυξης

 

Ακόμα δεν έχουν σταθεροποιηθεί οι τιμές στις 980ti και πολλές είναι κατόπιν παραγγελίας ή 7+ μέρες. Ωστόσο στο visionstudio υπάρχει η Jetstream στα 770 € και η G1 στα 811 € με ένδειξη 4-7 μέρες, οπότε μονόδρομοι δεν υπάρχουν εκτος και αν κάποιος έχει φετιχ με την υδρόψυξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σήμερα απόσο είδα στο σκρούτζ οι custom 980 ti στα 850 ευρώ. fury x ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ λοιπόν άν συμπεριλάβουμε και τις σίγουρα καλύτερες θερμοκρασίες της υδρόψηξης σε σχέση ακόμη και με την καλύτερη λύση αερόψυξης

Δε ζούμε σε κανονικές συνθήκες αυτές τις ημέρες για να ξέρουμε τι θα γίνει με τις τιμές.Ο μονος λογος νομίζω να αγορασει κανείς άμεσα gpu είναι να έχει ξεμείνει τελείως από κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες απαιτήσεις στην gaming εμπειρία μας...

Όποιες και να είναι οι απαιτήσεις σου  η εμπειρία σου στο gaming θα είναι αντίστοιχη ενός PS4...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σήμερα απόσο είδα στο σκρούτζ οι custom 980 ti στα 850 ευρώ. fury x ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ λοιπόν άν συμπεριλάβουμε και τις σίγουρα καλύτερες θερμοκρασίες της υδρόψηξης σε σχέση ακόμη και με την καλύτερη λύση αερόψυξης

 

Ναι έχει καλύτερη τιμή τώρα η Fury X αλλά και πάλι πολύ ακριβές οι κάρτες της κατηγορίας.Και οι nvιdia απλησίαστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιες και να είναι οι απαιτήσεις σου  η εμπειρία σου στο gaming θα είναι αντίστοιχη ενός PS4...

 

Σιγα μην ειναι και σαν του ps3 και του 360, ελα παιδια μην ακουω τωρα ανακριβειες και ασχολειστε και με τα PC..Μην αρχισουμε τωρα την ιδια την κουβεντα, εν τελει αν προσπαθειτε να πεισετε τους εαυτους σας οτι δεν κανουν τα PC την διαφορα ή το σημαντικοτερο δεν βλεπετε διαφορα σημαντικη για να δικαιολογουν τον οβολο σας, επενδυστε σε κονσολες, ξεχαστε το για gaming και τελειωνει η ιστορια,αφου δεν βρισκετε τιποτα που να σας ιντριγκαρει σε αυτο και το θεωρειτε πεταμενα λεφτα.. Αλλα να λεμε οτι ειναι και ιδια εμπειρια ειδικα στον τομεα των γραφικων τωρα και της παραμετροποιησης, ειναι σαν να προσπαθω να εξισωσω την οδηγικη εμπειρια της Mercedes με το Fiat επειδη κανουν σχεδον την ιδια διαδρομη καθημερινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...