Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια εχω νεα για τις fury επικοινωνησα κατευθειαν με γνωστους μου στην amd και μου ειπαν οτι αν ερθουν ελλαδα κατα πασα πιθανοτητα τα χριστουγεννα (ουτε αυτοι δεν ξερουν αν θα ερθει) και θα κοστιζει τουλαχιστον 800€η fury x παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδια εχω νεα για τις fury επικοινωνησα κατευθειαν με γνωστους μου στην amd και μου ειπαν οτι αν ερθουν ελλαδα κατα πασα πιθανοτητα τα χριστουγεννα (ουτε αυτοι δεν ξερουν αν θα ερθει) και θα κοστιζει τουλαχιστον 800€η fury x παντα

και εγω εχω μια θεια Λιζα στο επωνυμο Ζου την ξερεις η  εστω οι φιλοι σου στην AMD?λεει οτι θα ερθει το Πασχα του 16 και αυτο αν ειμαστε ακομα Ευρωπη και γυρω στους 4 βασικους μισθους δημοσιου υπαλληλου 15ετιας!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε φιλε σοβαρα μιλαω σημερα επικοινωνησα με αυτους εκει περα και εμαθα και την "νεα" γενια ρ9 4.. Full rebrand των fury θα ειναι με καλυτερα κλοκια και λιγοτερη καταναλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 390x απέναντι στην 980 κάτι κάνει αλλά αφού υπάρχει η 970 στα 330$-350$ το vfm των υπόλοιπων (και της 390 non x) πάει περίπατο.Το ίδιο ισχύει και για την 380.Δε βρίσκω λόγο να την προτιμήσει κάποιος αντί της 960 που έχει και μικρότερη κατανάλωση.Και οι r7 στις τιμές που βγαίνουν είναι κοροϊδία.Αυτή τη στιγμή η AMD έχει καλύτερες επιλογές στην αγορά (270 στα 150€ και 260x στα 110€).

 

Για τις fury πάντως φαίνεται να υπάρχει πολύ ενδιαφέρον.Να δούμε αν θα μεταφραστεί σε πωλήσεις.Το marketing team της AMD imo έκανε καλή δουλειά αυτή τη φορά.Αναμονή για reviews και (ελπίζω) την αντίδραση της nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την κατανάλωση που αλλού είναι καλύτερη η 960 της 380;

 

Πουθενά.Ίσως στο oc αλλά who cares.

 

Νομίζω η 380 παίζει λίγο πιο ψηλά σε επιδόσεις από την 960.

 

Δεν εχω δει κάτι αξιόλογο.Κάτω απο 10% πρέπει να είναι οι διαφορές τους τις περισσότερες φορές. http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_r9_380_strix_review,10.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει οτι θα κοστίζει το ίδιο με την 960 4gb.Το "δε μπορούμε να είμαστε η φθηνότερη λύση" φαίνεται το εννοούσαν.Μακάρι να διαψευστώ.Τα 2gb ακούγονται κάπως λίγα οπότε imo ακόμα και αν δε κάνουν μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις, αξίζουν κάτι παραπάνω για peace of mind.Όχι όμως το πενηντάρικο που κοστίζουν σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο τι βλεπω την εχει 299 και 329 της Sapphire και οι 2 υλοποιησεις 30 ευρο διαφορα τα 2 με 4 gb...οποτε υποθετω θα δουμε στο σκρουτζ 380 4gb στα 250!δεν ειναι κακο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...