Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ailure δέν καταλαβαίνω την ειρωνία σου. σαφώς και δέν έχουν όλοι τις ίδιες απαιτήσεις και σε χρήματα αλλά καί στο παιχνίδι αυτό καθέ αυτό. άν διάβασες καλά τί έγραψα πρώτα πρώτα είπα να επαληθευτούν τα όσα είπαν.

 

προσωπικά απο σεπτέμβριο (έτσι όπως έγινε η δουλειά θα περιμένω λίγο ακόμη) έχω σκοπό να φτιάξω ένα δυνατό pc και θα ήθελα και μία δυνατή κάρτα γραφικών ναί δέν θα πάω σίγουρα για 4κ αλλά σίγουρα για 2κ οπότε γιατί να μήν έχω κάτι δυνατό (και που βέβαια όπως φαίνεται θα σηκώσει η τσέπη μου) να μαξάρω τα πάντα?

 

και μήν ξεχνάς οτι υπάρχουν και οι υπόλοιπες κάρτες τις σειράς 300 οπου φαντάζομαι ο υποψήφιος αγοραστής θα βρεί σίγουρα κάποια στα μέτρα του.

 

 

edit@Psycho_Warhead

 

δέν το λέω εγώ στην αποκάλυψη των καρτών το ανακοίνωσαν η ceo της amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονη παιδια και οπως προαναφερθηκε απο τον Αιλουρο κοντος ψαλμος αλληλουια!Θα βγουν τα benchmarks καθ θα δουμε.Φιλε Βασιλη αν δεν ευλογησουμε και λιγο τα γενια μας πως θα δικαιολογησουμε τη θεση που εχουμε στη.δουλεια μας? Φιλικα παντα χωρις καμια.δοση ειρωνειας;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit@Psycho_Warhead

 

δέν το λέω εγώ στην αποκάλυψη των καρτών το ανακοίνωσαν η ceo της amd.

 

Σε ποια παιχνίδια είπε ; Γιατί 5Κ ανάλυση και 60άρι σταθερό, μόνο σε κάμια DotA 2 και σε κάνα LoL θα δεις..Σε Witcher 3/Batman κλπ, το ξεχνάς ακόμα και με Quad-Fire/Quad-SLI..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια παιχνίδια είπε ; Γιατί 5Κ ανάλυση και 60άρι σταθερό, μόνο σε κάμια DotA 2 και σε κάνα LoL θα δεις..Σε Witcher 3/Batman κλπ, το ξεχνάς ακόμα και με Quad-Fire/Quad-SLI..

 

έχεις δίκιο λάθος μου απο κεκτημένη ταχύτητα. 60fps σε 4κ και 45fps σε 5κ. ψάχνω ήδη να βρώ την εν λόγο δήλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Αmd Quantum PC τρελο έως μαγικό για τους φραγκατους που θέλουν να τα σκάσουν στο virtual reality και θέλουν ένα τέρας επιδόσεων στο σαλόνι και να μην καίει και ρεύμα. Τη φάγατε βρε την εταιρία και κοιτάξτε τι σας έφτιαξε. Ελάτε τώρα να τα σκάσετε. Και τα steam machines τα ακριβα πλέον απατα θα πάνε με αυτές τις κάρτες της πως την είπαμε...Ναι τώρα το θυμήθηκα ...Nvidia.
Απλά η amd κυνήγησε τα πολλά λεφτά και το enthusiast.
Εγώ προσωπικά θα περιμένω το r9 nano το οποίο χωράει και στο grandia gd01mx black που έχω και θα μεταφέρω μόνιμα το gaming PC στο σαλόνι.

Επεξ/σία από Angelcrow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R9 nano ερωτας,τελος.

 

Προβλεπεται να φορεθει πολυ στα σαλονια των απανταχου gamers.

 

Quantum pc τρελη ποζερια-με την καλη την εννοια.Αν κυκλοφορησει σε μαζικη παραγωγη προβλεπω να εχει αξιολογες πωλησεις.

 

All in all η κοκκινη σημερα ξυπνησε μεσα μου τον 16χρονο κομπιουτερα των 90ς που εστηνε καρτερι καθε μηνα να αγορασει το pc master και να διαβασει τα καινουρια hardware reviews.

Νεα τεχνολογια με HBM,FIJI watercooled,μπλιμπλικια με quantum pc,VR hype και συζητηση ,και λιγο star wars να δεσει το nerd-o-γλυκο.

 

Πρωτες αντιδρασεις που διαβαζω στα διαφορα "σοβαρα" τεχνολογικα φορουμ συμμεριζονται τις nerd-chills αντιδρασεις μου.Θα ειναι ενα πολυ ενδιαφερον καλοκαιρι τελικα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να στείλει την Τατιάνα Χ για βρούβες μπας και συνέλθει η NGreedia και ρίξει τις τιμές γιατί παραέχουν καβαλήσει το καλάμι τελευταία..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω κάτι graphs από http://wccftech.com με την Gury X να είναι μπροστά από την Titan X μέχρι καί τις 4Κ αναλύσεις στα 3DMark tests.

 

Από 5Κ και μετά η Titan βγαίνει πολύ μπροστά.

 

Δεν ξέρω την αξιοπιστία των παραπάνω, σίγουρα τα reviews στις προσεχείς μέρες θα είναι πιό κατατοπιστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...