Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χαχαχαχαχα σωστό και αυτό αλλά όπως και αν έχει σε εμένα που τις περίμενα πώς και πώς δίνει μεγάλη χαρά. θα αφήσω το καλοκαιράκι (τί διάολο απο τα χριστούγεννα μαζεύω τα κομμάτια του νέου μου pc) και μόλις επιστρέψω που σίγουρα θα έχουν πέσει η τιμές τσίμπησα την καλή με την υδρόψηξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2gb μάλλον θα έχει η έκδοση στα 200$.Εκεί παίζει και η 960 που έχει ίδιες επιδόσεις και καλύτερη κατανάλωση.Δε ξέρω γιατί να προτιμήσει κάποιος την 285/380 (εκτός και αν η AMD βελτιωσε κάπως τον πυρήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως και οι επιδόσεις είναι πιο κάτω όμως ; 

 

Λες να κάνουν launch για πιο αργές; 

 

η 380 μου φαινεται ενδιαφερον. επι της ουσιας ειναι η 285 με 4gb, και 50$ πιο φθηνη.

 

Ναι και πιο γρήγορη από 285 η 380 2gb ,+10% από μια 960.

 

 

Τεστ,review στις 24.

 

Radeon R9 Nano; packs a punch harder than the 290x at 6" in length.

 

r9-nano.jpg

AMD-Radeon-Fury-power-efficiency.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4GB με προβληματίζουν.

 

όταν όμως σου λέει οτι θα παίζει 5κ σε 60fps κολλημένα τί σε προβληματίσει???? κι εγώ έτσι σκεφτόμουν, βέβαια αυτο μένει να αποδειχτεί και στην πράξη. θεωρώ οτι θα έχουν κάποιες μέρες μπροστά τους να διορθόσουν κάποιους drivers και κάποιες άλλες παραμέτρους, ώστε το τελικό προιόν που θα δωθεί για review και benchmarks να είναι ότι καλύτερο και βέβαια αντιπροσωπευτικό όσων ανακοίνωσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε υπομονή μέχρι να δείτε τις πρώτες μετρήσεις από ανεξάρτητα reviews και μετά καταλήγετε σε συμπεράσματα. Επίσης όσοι έχετε ή σκοπεύετε να πάρετε οθόνη με 4k ανάλυση να σηκώσετε το χέρι για να πω καλώς την λαοθάλασσα, πάρτε μια καρέκλα και 2 καφάσια να καθήστε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...