Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

AMD Radeon 300 graphics cards roundup

 

Μαζεμένες οι πρώτες υλοποιήσεις.

βλεπω g1 με 2 ανεμηστηρες?τοσο καλη θερμικη συμπεριφορα?η απλα λαθος φωτο και ειναι οι απλες αυτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βλεπω g1 με 2 ανεμηστηρες?τοσο καλη θερμικη συμπεριφορα?η απλα λαθος φωτο και ειναι οι απλες αυτες?

Μάλλον  θέλει να κρατήσει τον τίτλο ''ΦΟΥΡΝΟΣ'' υποθέτω . Troll  :devil:  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία το nano (είναι gaming gpu αυτή?) και το Quantum.Και απο τιμές μάλλον καλά τα πάνε οι fury.Ειδικά η non-x έκδοση.Αλλά imo οι τιμές για την υπόλοιπη σειρά είναι πολύ κακές αν δεν έχουν βελτιώσει το perf/watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δυνατή fury χ λογικά θα έρθει ελλάδα με κάτι λιγότερα απο 700 ευρώ όπου λογικά σύντομα θα αρχίσει να πέφτει. "δεδομένου" οtι θα είναι κοντά στην titan x που κοστίζει 1100+ ευρώ και "σίγουρα" καλύτερη απο την 980ti που θα ξεκινάει στα 800+ νομίζω είναι αρκετά τίμια πρόταση. μένει βέβαια να δούμε και τις δυνατότητες της στην πράξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δυνατή fury χ λογικά θα έρθει ελλάδα με κάτι λιγότερα απο 700 ευρώ όπου λογικά σύντομα θα αρχίσει να πέφτει. "δεδομένου" οtι θα είναι κοντά στην titan x που κοστίζει 1100+ ευρώ και "σίγουρα" καλύτερη απο την 980ti που θα ξεκινάει στα 800+ νομίζω είναι αρκετά τίμια πρόταση. μένει βέβαια να δούμε και τις δυνατότητες της στην πράξη

 

 

Καπου στα 800 ευρω (649$) πιστευω θα δουμε την Fury X που ειναι η W/C version και 700 ευρω (549$) για την απλη Fury με την αεροψυξη. 

Θα καθυστερησουν πολυ να πεσουν, προκειται για ολοκαινουργια μοντελα που μολις ανακοινωθηκαν.

Η R9 Nano παντως εσκισε, τρομερη σε δυναμη και πολυ μικρη σε μεγεθος  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι φίλε μου είναι "πολύ καλές" τιμές σε σχέση με τον ανταφωνισμό! άς καταλήξουμε εκεί λοιπόν! όταν η τιτα χ είναι στα 1100+ και τουλάχιστων στα 800 η 980ti μένει να δούμε και στην πράξη αυτό που είπαν "worlds fastest gpu ever made"

 

edit. και δεδομένου οτι όλοι για την fury x wc μιλάγανε για 1000άρικα κτλ νομίζω οτι τιμολογιακά ήταν η κίνηση μάτ της amd που με ενθουσίασε ευχάριστα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες ειναι πολυ καλες και σαφως αρκετα χαμηλοτερες του ανταγωνισμου  ;)

 

http://videocardz.com/56504/amd-announces-radeon-300-series-and-radeon-r9-fury

http://videocardz.com/56561/amd-unveils-radeon-r9-fury-series

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...