Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ούτε καν η κυκλοφορία του Ιουνίου είναι σίγουρη πια, μιας και ήδη υπάρχουν πιθανότητες να αργήσουν κι άλλο. ΄Οτι θα κυκλοφορήσουν είναι σίγουρο. Για το αν θα λέγονται ακόμα AMD Radeon είναι μάλλον το ερώτημα πλέον όπως ήδη έχω υπαινιχθεί στο παρελθόν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν η κυκλοφορία του Ιουνίου είναι σίγουρη πια, μιας και ήδη υπάρχουν πιθανότητες να αργήσουν κι άλλο. ΄Οτι θα κυκλοφορήσουν είναι σίγουρο. Για το αν θα λέγονται ακόμα AMD Radeon είναι μάλλον το ερώτημα πλέον όπως ήδη έχω υπαινιχθεί στο παρελθόν. 

αυτοι πασα η ετοιμαζουν κατι καλο η αυτο π ετοιμασαν τους βγηκε μαπα κ προσπαθουν να το μπαλωσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν η κυκλοφορία του Ιουνίου είναι σίγουρη πια, μιας και ήδη υπάρχουν πιθανότητες να αργήσουν κι άλλο. ΄Οτι θα κυκλοφορήσουν είναι σίγουρο. Για το αν θα λέγονται ακόμα AMD Radeon είναι μάλλον το ερώτημα πλέον όπως ήδη έχω υπαινιχθεί στο παρελθόν. 

Μην λέγονται και Sammy Radeon στο τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο δεν θεωρειται αυτο ?

 

Σιγά μην σου ασχοληθεί σε βάθος χρόνου η Samsung με κάρτες γραφικών. Θα κρατήσουν ότι τους χρειάζεται στο μέλλον από τεχνογνωσία για επεξεργαστές και GPU και θα το επικεντρώσουν σε ότι πουλάνε μέχρι σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ailure, αληθεύει τελικά? Προς τα εκεί πάει το πράμα ή απλά θα τους παρέχει 14nm τεχνογνωσία όπως στην Globalfoundries και θα ανταλλάξουν τεχνογνωσία σε αυτά που τους ενδιαφέρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ailure, αληθεύει τελικά? Προς τα εκεί πάει το πράμα ή απλά θα τους παρέχει 14nm τεχνογνωσία όπως στην Globalfoundries και θα ανταλλάξουν τεχνογνωσία σε αυτά που τους ενδιαφέρουν?

 

Δεν θέλω να γίνω πιο συγκεκριμένος αλλά η χρονιά επιφυλλάσσει 2 πιθανές μεγάλες συγχωνεύσεις που θα αλλάξουν ριζικά τον χάρτη σε πολλές αγορές.

 

Η Sammy αποτελείται από 85 εταιρείες για όσους δεν το ξέρουν και μια από αυτές είναι η δεύτερη μεγαλύτερη κατασκευάστρια πλοίων στον κόσμο. Το αν υπάρξει κάποια συμφωνία, εξαγορά ή οτιδήποτε άλλο με την AMD δεν έχει ουδεμία σχέση με πιθανή συνεργασία όσων αφορά την κατασκευή πυρήνων ή πρωτόκολλα κατασκευής πυρήνων και σχετική τεχνολογία.

 

Εάν υπάρξει κάτι σαν εξαγορά της AMD τότε θα χρησιμοποιήσουν την τεχνογνωσία, πατέντες, προσωπικό που χρειάζονται για κατασκευή CPU & GPU για τα SoCs τους και τα υπόλοιπα έχετε γειά βρυσούλες, λόγγοι βουνά ραχούλες....ή να στο κάνω πιο λιανά: γιατί να είναι ΤΟΣΟ βλαμμένοι να θέλουν να συνεχίσουν σε αγορές που εδώ και αιώνες δεν καταφέρνει να αποβαίνει κερδοφόρα η AMD;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνει κάτι τέτοιο τότε με γεια μας τον ήπιαμε... η INTEL θα κάνει πάρτι πλέον, ποιος θα μείνει να την τσιγκλάει έστω και λίγο?

Πέσμε ρομαντικό ή ότι άλλο παρόμοιο θες αλλά πιστεύω (θέλω δηλαδή) ότι θα υπάρξει απλά συνεργασία με τα όποια θετικά συνεπάγεται αυτό μεταξύ τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα για τα λεφτα γινονται, δεν τους ενδιαφερει τι σκεφτεται ο καταναλωτης και τι θα γινει με τον καταναλωτη οταν η Nvidia μεινει μονη της. Και ας μεινει μονη της, για ποσο καιρο ομως. Ποτε δεν ξερεις. Καλο θα ηταν να μη γινει κατι τετοιο, καλο για εμας δηλαδη, αλλα και να γινει, σιγα, απλα θα παιρνουμε nvidia μεχρι... ε μεχρι να μπει και καποιος αλλος στο παιχνιδι :-D Αλλα με 400 ευρω μισθο και μια nvidia νε πεταει οτι ναναι τιμες.. Εχουμε να γελασουμε/κλαψουμε, Φυσικα να μου πεις πως παιρνει iphone ο κοσμος, ε με τα 400 ευρω, με δοσεις και λιγο λιγοτερο φαι :-D :-D :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...