Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την τιμή τι πρόβλεψη κάνεις;

 

Σημειώστε  ότι όλες οι κάρτες στα γραφικά είναι ελαφρώς υπερχρονισμένες. Η τιμή για το μεγάλο σε καμία περίπτωση κάτω από 6 κατοστάρικα. ΄Οποιος θέλει να την πάρει και έχει στόχο 4k ανάλυση πραγματικά θα έλεγα ότι θα ήταν αμαρτία να μην πάρει την 8 γίγα έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.legitreviews.com/amd-radeon-hd-7970-3gb-video-card-review_1805/13

 

Τεχνολογία που χρησιμοποιεί η AMD από την εποχή τηςRadeon 7000 series που όταν το μηχάνημα δεν κάνει τίποτα για πολύ ώρα, σβήνει στην κυριολεξία την gpu και κρατά μονάχα έναν register για να λέει στο λειτουργικό ότι υπάρχει κάρτα γραφικών στον πισί. Η 7970 έπεφτε μέχρι και στα 3w κατανάλωση!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.legitreviews.com/amd-radeon-hd-7970-3gb-video-card-review_1805/13

 

Τεχνολογία που χρησιμοποιεί η AMD από την εποχή τηςRadeon 7000 series που όταν το μηχάνημα δεν κάνει τίποτα για πολύ ώρα, σβήνει στην κυριολεξία την gpu και κρατά μονάχα έναν register για να λέει στο λειτουργικό ότι υπάρχει κάρτα γραφικών στον πισί. Η 7970 έπεφτε μέχρι και στα 3w κατανάλωση!

wat?

πρωτη φορα το ακουω(λογικο αφου δεν ασχολουμουν μεχρι πριν 1 εξαμηνο) αλλα πραγματικα πολυ καλο!

το χει και η r200 σειρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα και εγω να ρωτήσω για το ZeroCore.

Εχω την ρ9 280 αλλα δεν βλεπω να λειτουργεί,πρεπει να το ενεργοποιησουμε κάπως?

Υποτιθεται οτι σβήνουν οι ανεμιστήρες της καρτας οταν το μόνιτορ μπαίνει σε αναμονή και με ενδιαφέρει  γιατι συχνά αφήνω το pc ανοιχτό(με σβηστή την οθονη) να κατεβάζει.

https://www.youtube.com/watch?v=FNJ_Ak3zYtQ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος με την 280Χ δεν σβηνουν οι ανεμιστηρες οταν κλεινει η οθονη,στην 290 που εχω εγω σβηνουν.Νομιζω λενε οτι δουλευει σε συγκεκριμενο λειτουργικο/drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Γνωρίζει" κανείς πότε θα βγούν οι καινούριες κάρτες που θα "φορέσουν" το Trinidad (r9 370(X) ?) και  τι διαφορά στις επιδόσεις θα έχουν σε σχέση με τις R9 270(X) όπως επίσης και σε τι τιμές θα βγούνε ? Εγώ βλέπω οτι αντί να πέφτουν οι τιμές των 270(Χ) αυξάνονται !

 

Ailouros γιατί για τις amd υπάρχουν δύο ενότητες ? Μηπως πρέπει να γίνει μία όπως με την Nvidia για να μην δημιουργείται σύγχυση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρηκα ! ......δεν λειτουργεί με hdmi .

Με dvi λειτουργεί αλλά δεν με βολεύει γιατι ετσι δεν μπαίνει σε αναμονή η οθονη .

τι κουλο και αυτο; εισαι σιγουρος;

εμενα σβηνει ο ανεμιστήρας (hd7850) ακομα και οταν χρησιμοποιώ το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ailouros γιατί για τις amd υπάρχουν δύο ενότητες ? Μηπως πρέπει να γίνει μία όπως με την Nvidia για να μην δημιουργείται σύγχυση ?

 

Αν τις συγχωνεύσω είναι που θα γίνει μπάχαλο. Ποιά σύγχυση; Βάλε μια πινακίδα κάπου στην ερημιά του Θεού που να αναγράφει ΜΗΝ ΠΕΤΑΤΕ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΕΔΩ! και θα δεις ότι όλοι εκεί θα τα πετάνε :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...