Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρω οτι την περιμένουμε q1/15 αλλα 3,5 χρονια απ'όταν βγήκε η 7970 τι σχεδιάζανε μόνο την 290x ? Tη 285 δεν τι μετραω, καθώς ειναι μια βελτιστοποιημένη 7950 για λόγους εξοικονομισης χρημάτων/ενεργειας

 

Δεν ξέρω προσωπικα μου φαίνεται πάρα πολυς ο καιρος. Περιμενα καινουρια γενια τουλαχιστον κανα 6μηνο πριν. Βεβαια ειχαν και τις κονσολες...απολύσανε και κόσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την τελευταία παράγραφο αρχίζεις και πλησιάζεις. Αλλά να ρωτήσω τότε διαφορετικά η NV μετά την 680 τι σχεδίασε το τόσο "τρομερό" μέχρι να φτάσουν στο Maxwell; Nαι βγήκαν οι 970/980 νωρίτερα, αλλά σε σχέση με τους κόκκινους πήραν και τον πούλο όσων αφορά τις κονσόλες.

 

Επειδή ακριβώς είναι custom SoCs η AMD εισπράττει ένα αρκετά καλό ποσό από κάθε από τους 3 κατασκευαστές. Δεν πούλησαν πνευματικά δικαιώματα. Δεν αφήνεις ένα εγγυημένο και σταθερό εισόδημα για τα τουλάχιστον επόμενα 5 χρόνια στο μέλλον για να επισπεύσεις για μερικούς μήνες την κυκλοφορία ενός πυρήνα (δεν είναι έτσι ακριβώς, αλλά υπεραλουστεύω γιατί καταλαβαινόμαστε....) ή πιο απλά δεν αφήνεις τον γάμο να πας για πουρνάρια....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://www.insomnia.gr/topic/521370-amd-pirate-islands/?p=53677784

 

Μόνο 12 ώρες καθυστέρησες να το πάρεις χαμπάρι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας δουλεύουν ; Που ξέρουν πως αποδίδει το GM200 ; Και έβαλαν ήδη ''Ολοκληρωμένο GM200'' και ''Κομμένο GM200''...Οκ..

 

Δεν χρειάζεται να είναι αληθινά τα αποτελέσματα για να σου πω ότι βρίσκονται τρομακτικά κοντά στην πραγματικότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...