Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχω την r9 280, 1,5 χρόνο τωρα ,ολους τους οδηγούς τους εχω περάσει πανω στους παλιούς χωρις να κανω κατι άλλο ,δεν ειχα ποτε κανένα πρόβλημα !

Όταν βρεις χρόνο τρεχα ένα οποίο διποτε bench παιχνιδιού να δεις τα fps που βγαζεις,μετά κάνε απεγκατασταση και καθαρισμό τους οδηγούς με ddu, περνά τους καινούριους και ξανά κάνε το ίδιο bench, θα δεις τις επιδώσεις σου αρκετά ανεβασμένες.

Είναι γεγονός !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Όταν βρεις χρόνο τρεχα ένα οποίο διποτε bench παιχνιδιού να δεις τα fps που βγαζεις,μετά κάνε απεγκατασταση και καθαρισμό τους οδηγούς με ddu, περνά τους καινούριους και ξανά κάνε το ίδιο bench, θα δεις τις επιδώσεις σου αρκετά ανεβασμένες.

Είναι γεγονός !!!!

Δεν είναι και κανόνας όμως...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βρεις χρόνο τρεχα ένα οποίο διποτε bench παιχνιδιού να δεις τα fps που βγαζεις,μετά κάνε απεγκατασταση και καθαρισμό τους οδηγούς με ddu, περνά τους καινούριους και ξανά κάνε το ίδιο bench, θα δεις τις επιδώσεις σου αρκετά ανεβασμένες.

Είναι γεγονός !!!!

 

Aν κατι εχω μάθει με την ενασχόληση μου με pc 10+ χρονιά τώρα είναι οτι δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε!  :-D  

Και δεν εχω δει σε παιχνίδια η καρτα να εχει μειωμένη απόδοση ,ίσα ίσα που παίζει αρκετά καλα και καινουρια παιχνιδια ,τρομερες καρτες αυτες οι 7950/70

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν κατι εχω μάθει με την ενασχόληση μου με pc 10+ χρονιά τώρα είναι οτι δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε!  :-D  

Και δεν εχω δει σε παιχνίδια η καρτα να εχει μειωμένη απόδοση ,ίσα ίσα που παίζει αρκετά καλα και καινουρια παιχνιδια ,τρομερες καρτες αυτες οι 7950/70

 

 

7950/70 ήταν πολύ μπροστά τεχνολογικά για την εποχή τους και πολύ ισσοροπημένες όσον αφορά ισχύ gpu/bandwith/vram size.

 

Για αυτό βλέπει κανείς σε πολλά νέα παιχνίδια να ξεπερνούν με άνεση όχι μόνο την 670/680/770 οι οποίες πωλούντο τότε στην διπλάσια τιμή αλλά και την 780 Ti η οποία ήρθε πολλούς μήνες μετά και κόστηζε 650 Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι λίγα λες, εδώ πλέον που ωρίμασε ρίχνει στα αυτιά στην 970, και αν την κλοκάρεις είναι γρηγορότερη από 980 και μπορεί σε λίγο καιρό να παίζει με την titan μόλις ωριμάσουν λίγο ακόμα οι drivers

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι λίγα λες, εδώ πλέον που ωρίμασε ρίχνει στα αυτιά στην 970, και αν την κλοκάρεις είναι γρηγορότερη από 980 και μπορεί σε λίγο καιρό να παίζει με την titan μόλις ωριμάσουν λίγο ακόμα οι drivers

Να το εκλαβω ως τρολλαρισμα να φανταστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guru3d.com/articles-pages/hitman-2016-pc-graphics-performance-benchmark-review,7.html

 

Ένα ακόμα "καλό" νέο για την υπάρχουσα κόκκινη γενιά, όχι και τόσο για τις πράσινες.

 

Θέμα βελτιστοποίησης υπάρχει προφανώς, αλλά το ζήτημα είναι αν θα ασχοληθεί η nV ή θα ακολουθήσει την "αναμενόμενη" πολιτική απαξίωσης και λανσαρίσματος της νέας υπεργενιάς.

 

290(Χ)-390(Χ)...καλή φάση, πολύ καλή.

 

Fury(X)...δεν χρειάζονται καν λόγια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guru3d.com/articles-pages/hitman-2016-pc-graphics-performance-benchmark-review,7.html

 

Ένα ακόμα "καλό" νέο για την υπάρχουσα κόκκινη γενιά, όχι και τόσο για τις πράσινες.

 

Θέμα βελτιστοποίησης υπάρχει προφανώς, αλλά το ζήτημα είναι αν θα ασχοληθεί η nV ή θα ακολουθήσει την "αναμενόμενη" πολιτική απαξίωσης και λανσαρίσματος της νέας υπεργενιάς.

 

290(Χ)-390(Χ)...καλή φάση, πολύ καλή.

 

Fury(X)...δεν χρειάζονται καν λόγια.

τι γινεται εδω?290 πανω απο 980?χαχαχα

 

καλα οσο για τους drivers μας πρηξανε τελευταια...Να κανω μια χαζη ερωτηση για οσους εχουν AMD...ολα αυτα τα beta drivers τα κανετε update η μονο οταν βγει καποιος για καποιο καινουριο παιχνιδι που σας ενδιαφερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H "κουτσή" τωρινή πράσινη γενιά σε ότι αφορά σε DX12 και συναφή χαρακτηριστικά.

 

Υποτίθεται πως θα βελτίωναν την κατάσταση με οδηγούς, αλλά μάλλον έχουν ρίξει βάρος στις νέες κάρτες.

 

Και για αυτές, περιμένουμε κάποια στοιχεία για το τί παίζει με το 12 κι αν θα υπάρξει handicap.

 

Όσο για τους beta της AMD, προσωπικά τους βάζω αν έχουν κάποια διόρθωση/βελτίωση για αυτά που ασχολούμαι την περίοδο που βγαίνουν ή κάποιο νέο χαρακτηριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-164351-0-29067800-1462724094_thumb.png

 

Είναι απίστευτα εντυπωσιακό πως η "καρτάρα" 970 που έδωσε "νέα διάσταση" στο VFM  καρπαζοεισπράτει από την R9 380Χ AKA 7970 & κοντράρεται άνετα από την R9 380/R9 285 AKA 7950 με 256 bit δίαυλο....  :P

 

Η 980 δεν μπορώ να πω είναι αξιοπρεπής, φτάνει τα επίπεδα της 380Χ .... :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hitman πάντα έτρεχε καλύτερα σε AMD, ειδικά τώρα που έχει και DX12 λογικό είναι η NV να μένει αρκετά πίσω. Γενικά πάντως, μια 390 8GB είναι καλύτερη αγορά από μια 970 τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...