Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα η κάρτα τα είχε ανάποδα (αναμενο uefi, σβηστο legacy)

Έφαγε μια φρίκη και έβλεπε για κάθε οθόνη που είχα επάνω έβλεπε και δεύτερη στα Windows και πήγε για αντικατασταση, αύριο που θα παραλάβω την νέα θα το κοιτάξω πως είναι τα bios εκεί

Σημερα και εμενα εβλεπε οτι εχω δυο οθονες συνδεμενες πανω στην καρτα και την δικια μου την εβλεπε σαν δευτερη και ειμαι μετα απο Format που εκανα εχθες και εβαλα του 16.3.1 γιατι στους 16.3.2 οσες φορες και αν τους κατεβασα οταν εκανα εγκατασταση μου εβρισκε προβλημα.

τι κάνεις τοτε με την 390?

 

Επεξεργασια βιντεο και φωτογραφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Σημερα και εμενα εβλεπε οτι εχω δυο οθονες συνδεμενες πανω στην καρτα και την δικια μου την εβλεπε σαν δευτερη και ειμαι μετα απο Format που εκανα εχθες και εβαλα του 16.3.1 γιατι στους 16.3.2 οσες φορες και αν τους κατεβασα οταν εκανα εγκατασταση μου εβρισκε προβλημα.

 

 

Επεξεργασια βιντεο και φωτογραφια.

Εμενα το πρόβλημα ότι έβρισκε 2 οθόνες το έκανε μετά από εγκατάσταση τον 16,3,1 (καθάρισμα με ddu πριν) την έβλεπε σαν δεύτερη οθόνη, το ίδιο πράγμα τι έκανε σε άλλους 2 υπολογιστές και μετά από καθαρή εγκατάσταση σε ένα παλιό 60 αρι ssd που έχω για δοκιμές, το πλαίσιο δέχτηκε και έκανε άμεση αντικατάσταση, Τετάρτη πήγα την κάρτα Παρασκευή είχα την καινούργια

Αν δεις ότι στο ξανά κάνει πήγε την πίσω στο κατάστημα που την αγόρασες και εξήγησε τους καλά το πρόβλημα και ότι είναι σημαντικό να περάσουν οδηγούς Για να το δούνε , εμένα πχ όταν την πήγα την έβαλε μια και καλή πάνω σε μηχάνημα και μου λέει δουλεύει δες, όπου του εξήγησα ότι το πρόβλημα εμφανίζεται μόλις βάλω οδηγούς(από όταν το έκανε μια φορά εμένα το έβγαζε μετά ότι οδηγό και να έβαζα ως και τούς 15,11 έβαλα αλλά πάλι έβρισκε δεύτερη οθόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκαν οι 16.4.1 και λενε οτι ειναι οκ....θα τους περασω και θα σας πω εντυπωσεις....

έχω κερδίσει κάποια fps στα games που παίζω.....από θερμοκρασία είμαι μια χαρά.....65 max οποτε μένουν στο pc μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Εχουμε 8 Απριλίου και η αρχική πηγή που επικαλούνται τα τουρκοβλαμμενόπουλα μιλάει για τέλη Ιουνίου. Δυόμιση μήνες και κάτι....προφανώς έρχονται κολυμπώντας από τις ΗΠΑ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eάν σας φάνηκαν τα 24 γίγα μνήμης στην τελευταία Quadro M6000 λίγα, ορίστε για να δείτε ποιός έχει το μεγαλύτερο..... http://www.anandtech.com/show/10253/amd-announces-32gb-firepro-w9100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 giga + με 1000 δολλαριακια διαφορα...ΟΚ δεν ξερω αν τα αξιζει αλλα σε ποιο κοινο απευθυνονται αυτες οι καρτες?Μονο σε video-photo editors?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και απευθύνεται μόνο σε επαγγελματίες. Αν σε επαγγελματικές εφαρμογές που διψάνε για μνήμη γλυτώνουν Ν χρόνο επεξεργασίας τα 5 χιλιάρικα είναι στραγάλια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και απευθύνεται μόνο σε επαγγελματίες. Αν σε επαγγελματικές εφαρμογές που διψάνε για μνήμη γλυτώνουν Ν χρόνο επεξεργασίας τα 5 χιλιάρικα είναι στραγάλια.

Η παραπανω μνημη δεν ηξερα οτι παιζει ρολο στο rendering(καλα μιλαμε για δεκαδες προφανως giga).Τι στο διαολο?16 gb δεν φτανουν για 4κ?Εκτος και αν τις θελουν οι κινεζοι που εχουν και 8κ...Ξερω εγω τι να πω?

 

ΥΓ:Επειδη ειμαι ψιλοασχετος τετοιες καρτες(σε συνδυασμο και με καλο σετακι cpu-ram) αναφερονται σε video-photo editors?Και μονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οχι μόνο. Αν θέλεις να σχεδιάσεις έναν ουρανοξύστη π.χ. μπορείς να φανταστείς που θα πήγαινε όλος αυτός ο σκασμός από μνήμη; Και λίγη πέφτει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...