Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε χαλάνε από τους 90 οι κάρτες.

Όντως, δε χαλάνε, αλλά κάνουν throttle οι περισσότερες - ειδικά οι σχετικά πρόσφατες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα 

Να κανω μια ερωτηση, εκανα μια πατατα και ανεβηκε η θερμοκρασία της καρτας γραφικων στους 90. να επαθε τπτ τι λετε?

 

 

Εννοείται δεν έπαθε κάτι η gpu αλλά από απλή περιέργεια τι έγινε και έφτασε τους 90 βαθμούς το καρτόνι.Ούτε όταν είχα το διπύρινο τέρας (επιδόσεων & κατανάλωσης) HD 6990 δεν είχα δεί τόσους βαθμούς (max 83-85 μου φαίνεται είχα δει)!

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν ειναι δυνατον 78 βαθμους τον Χειμωνα και η 7970 το Καλοκαιρι ειχε 64 βαθμους!

 

image.png


Αυτο το 1575 στην μνημη δεν μπορω να καταλαβω αφου εγω το εχω βαλει απο 6000 σε 6300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι δυνατον 78 βαθμους τον Χειμωνα και η 7970 το Καλοκαιρι ειχε 64 βαθμους!

 

image.png

Αυτο το 1575 στην μνημη δεν μπορω να καταλαβω αφου εγω το εχω βαλει απο 6000 σε 6300

Εχεις φτιαξει custom fan profile στο afterburner?Η Trix 290 που την εχω στα 1150-1450,με τις ιδιες στροφες στα φουρφουρια(2600 στροφες περιπου δλδ),max εχω δει 62 βαθμους.Η αληθεια ειναι οτι εισαι λιγο ψηλα σε θερμοκρασιες σε σχεση με μια Sapphire αλλα εισαι μεσα στα ορια,και 82-84 να φτασει δεν εχεις θεμα.Βεβαια ειναι και χειμωνας,το καλοκαιρι οπως ειπες που θα φτασει?Το καλοκαιρι που θυμαμαι επαιζα το gta v.Στοκ ρολογια και ηταν μονιμα κατω απο 70 βαθμους,αν θυμαμαι καλα 67-68.Βεβαια τα φουρφουρια τρεχαν λιγο ψηλοτερα,στις 3000 στροφες περιπου.

 

Για την μνημη,το 6300 που εβαλες εσυ ειναι effective.Η μνημη σου τρεχει στα 1575χ4=6300(λογω effective).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι δυνατον 78 βαθμους τον Χειμωνα και η 7970 το Καλοκαιρι ειχε 64 βαθμους!

 

image.png

Αυτο το 1575 στην μνημη δεν μπορω να καταλαβω αφου εγω το εχω βαλει απο 6000 σε 6300

Φτιαξε ενα Custom fun profile LLLEFTERIS και επειτα κανε το test.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οπως βλεπω εδω οταν η θερμοκρασια ειναι 60-70 βαθμοι πρεπει η ανεμιστηρες να τρεχουν στο 80% και οταν η θερμοκρασια ειναι 70-80 βαθμοι οι ανεμιστηρες να τρεχουν στο 90% και οχι 68% που ετρεχαν εμενα.


Στο auto ετρεξες πριν η με το custom που βλεπω?

 

Μπαμπη στο auto το ετρεξα αυτο το manual το εχει απο μονο του δεν εχω πειραξει κατι στις μπαρες.

 

Το auto εχει αλλες ρυθμισεις απο το manual εστω και απειραχτο;


Για πειτε καμια γνωμη που να βαλω τις ρυθμισεις;

 

Τωρα ειναι χωρις να εχω πειραξει κατι.

 

image.png

 

Πατησα apply σε αυτες τις ρυθμισεις και το αποτελεσμα ηταν αυτο.

 

7w7.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το auto εχει αλλες ρυθμισεις απο αυτο το manual που μου δειχνεις.

Ξεκινα στους 30 βαθμους 40%fan

40 βαθμους 50%fan

50 βαθμους 65%fan

και πανω απο 70 βαθμους 70%-75%fan

Και δοκιμασε να την στρεσαρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...