Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λες δλδ οτι σε ικανοποιεί η 290 και να επαιρνες τα χρηματα πισω? Κοιτα απλα τις αναγκες σου στα games και σε τι αναλυση εισαι..πχ αν εισαι ακομα για τα 1080p εγω θα την κρατουσα τουλαχιστον μεχρι την επομενη φουρνια καρτων.. Αν εχεις σκοπο να παιξεις οτι βαρυ game βγει και η αναλυση ειναι μεγαλυτερη του 1080p τοτενες παιρνεις fury και ησυχαζεις. Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή και πάλι βαριέμαι να κοιτάξω πίσω σελίδες για τι οθόνη μιλάμε;;;

 

 

Λες δλδ οτι σε ικανοποιεί η 290 και να επαιρνες τα χρηματα πισω? Κοιτα απλα τις αναγκες σου στα games και σε τι αναλυση εισαι..πχ αν εισαι ακομα για τα 1080p εγω θα την κρατουσα τουλαχιστον μεχρι την επομενη φουρνια καρτων.. Αν εχεις σκοπο να παιξεις οτι βαρυ game βγει και η αναλυση ειναι μεγαλυτερη του 1080p τοτενες παιρνεις fury και ησυχαζεις. Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον.

 

 

Η ανάλυση είναι 1080p.

 

να πω την αλήθεια την βρήκα στο amazon.it στα 462 Ε με την έκπτωση (καινούρια -σφραγισμένη) και δεν αντιστάθηκα.

 

Μετά από αυτά τα διεξοδικά bench μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι 290/390 είναι εξαιρετικές τόσο για 1080 όσο και για 1440p...

 

 

Τελικά πάω σε επιστροφή χρημάτων και βλέπουμε αν παρουσιαστεί κάποια άλλη ευκαιρία στο μέλλον.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, αγόρασε την Fury σε τιμή που κανονικά βρίσκεις την 390Χ.

 

460 ευρώ είναι απίστευτη τιμή και δύσκολο να ξαναβρεί την κάρτα αυτή σε αυτά τα λεφτά. Τώρα την έχουν 542. Γι'αυτό το λόγο η αντικατάσταση με ίδια είναι λογική επιλογή.

 

Από την άλλη άνετα βγάζει τη σεζόν με την 290 μέχρι την επόμενη φουρνιά καρτών...

 

Αλλά θα του κοστίσει σίγουρα περισσότερο από 462 ευρώ για την αντίστοιχη high-end κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, αγόρασε την Fury σε τιμή που κανονικά βρίσκεις την 390Χ.

 

460 ευρώ είναι απίστευτη τιμή και δύσκολο να ξαναβρεί την κάρτα αυτή σε αυτά τα λεφτά. Τώρα την έχουν 542. Γι'αυτό το λόγο η αντικατάσταση με ίδια είναι λογική επιλογή.

 

Από την άλλη άνετα βγάζει τη σεζόν με την 290 μέχρι την επόμενη φουρνιά καρτών...

 

Αλλά θα του κοστίσει σίγουρα περισσότερο από 462 ευρώ για την αντίστοιχη high-end κάρτα.

 

ήταν μεγάλος πειρασμός η τιμή είναι αλήθεια.

 

παρόλα αυτά δεν μπαίνω στην διαδικασία. ένας από τους λόγους είναι ότι δεν έχω αρκετό χρόνο να ασχοληθώ αν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα ξανά.

 

Από την άλλη με βάση τα αποτελέσματα της 290 θεωρώ απίθανο έως αδύνατο να έχω κάποιο άλλο πρόβλημα στο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος φίλος σου με σχετικά δυνατό σύστημα, δεν υπάρχει να δοκιμάσεις και εκεί την κάρτα?

 

Πολλές φορές του Σατανά τα μηχανήματα σε βγάζουν από τα ρούχα σου.

 

Πριν μια εβδομάδα το ρούτερ μου αποσυγχρόνιζε απανωτά επειδή έβαλα στην Ethernet μηχάνημα φίλου για κάποιες δουλειές.

 

Μόλις την έβγαλα, όλα καλά. Το μηχάνημά του, σπίτι του, επίσης χωρίς προβλήματα. Άντε βρες άκρη.

 

Αν η κάρτα επιστραφεί και δεν διαπιστώσουν πρόβλημα, θα έχεις θέμα με μεταφορικά. Εκτός κι αν έχεις τέτοια εγγύηση/πολιτική από το amazon που να σε καλύπτρι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος φίλος σου με σχετικά δυνατό σύστημα, δεν υπάρχει να δοκιμάσεις και εκεί την κάρτα?

 

Πολλές φορές του Σατανά τα μηχανήματα σε βγάζουν από τα ρούχα σου.

 

Πριν μια εβδομάδα το ρούτερ μου αποσυγχρόνιζε απανωτά επειδή έβαλα στην Ethernet μηχάνημα φίλου για κάποιες δουλειές.

 

Μόλις την έβγαλα, όλα καλά. Το μηχάνημά του, σπίτι του, επίσης χωρίς προβλήματα. Άντε βρες άκρη.

 

Αν η κάρτα επιστραφεί και δεν διαπιστώσουν πρόβλημα, θα έχεις θέμα με μεταφορικά. Εκτός κι αν έχεις τέτοια εγγύηση/πολιτική από το amazon που να σε καλύπτρι.

 

 

θα μπορούσε να είναι κάποια τρελή ασυμβατότητα. Η γνώμη μου όμως είναι ότι κάτι είχε η κάρτα, ίσως στην τροφοδοσία ίσω στους θερμοστάτες.

 

Στο amazon τους έγραψα ακριβώς τι γίνεται και η κάρτα φεύγει αύριο. Πιστεύω τα μεταφορικά θα μου τα γυρίσουν αλλιώς δεν πειράζει, γίναμε σοφότεροι. Τέτοιο πράγμα με κάρτα γραφικών δεν μου έχει τύχει ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζεις μεσα την αποδειξη στο πακετο που στελνεις πισω ή την scanαρεις και την στελνεις σε αυτους ,και σου επιστρεφουν πισω στην καρτα που εκανες την αγορα τα οποια μεταφορικα χρειαστηκαν για να την στειλεις ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν μεγάλος πειρασμός η τιμή είναι αλήθεια.

 

παρόλα αυτά δεν μπαίνω στην διαδικασία. ένας από τους λόγους είναι ότι δεν έχω αρκετό χρόνο να ασχοληθώ αν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα ξανά.

 

Από την άλλη με βάση τα αποτελέσματα της 290 θεωρώ απίθανο έως αδύνατο να έχω κάποιο άλλο πρόβλημα στο σύστημα.

 

Μια χαρα θα εισαι με την 290.Εχεις και καλη υλοποιηση οποτε δεν θα εχεις θεμα.Εγω,απο τα λιγοστα παιχνιδια που εχω παιξει τουλαχιστον,απο περυσι που πηρα την 290,μπορω να πω οτι ειναι λιγο overkill για 1080p.Κρατας τα χρηματα σου και του χρονου βλεπεις.Παντως απο 290 εγω δεν θα εκανα καν τον κοπο για αναβαθμιση,οχι γιατι δεν αξιζει στα 1080p (που οντως δεν αξιζει μιας και η 290 θεριζει σε αυτη την αναλυση) αλλα για ολη αυτη την "ταλαιπωρια" που περασες.Και εγω οταν ειχα παρει την 290,περασα ενα μηνα σχεδον μεχρι να βρω γιατι με το που εβαζα drivers,ο υπολογιστης εκανε restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι σε κάνει να νιώθεις πιό άνετα....

 

Δεν το ειπα για να σε ειρωνευτω και συγνωμη αν φανηκε ετσι.Απλα εγω ειπα την γνωμη μου,εσυ ειπες την δικη σου και ειπα οκ.Τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...