Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα στο guru3d Ποσο βγαζουν με μια στοκ Asus R9 Fury Strix...gpu score 14580....

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_r9_fury_strix_review,24.html

 

index.php?ct=articles&action=file&id=171

 

Ε μα σου λεω κατι παιζει με την καρτα σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ρολόγια είναι σταθερά. Η 970 είναι πολύ λογικό να είναι πολύ κοντά στην Fury στα 1080p. θα δώσω tomb με max clocks σήμερα.

 

όσον αφορά το πως βρήκα το μπουκάλι στο GTA V με ρ9 290. Ανέβαζα την κάρτα και τα σκορ έμεναν ίδια. Ανέβασα τον CPU από 4.4 σε 4.6 και ανέβηκαν τα σκορ.

 

 

Γιατί πάει κάτι στραβά στο σύστημα αφού είμαι στην μέση της κατανομής στο similar systems.

Γιατί έχεις λίγο καλύτερο cpu από εμένα και πιάνεις, πρακτικά, το ίδιο score με 390Χ, ενώ έχεις Fury.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στοκ που την ειχε παλι πολυ χαμηλο Score εβγαλε στο firestrike..Blade περασες κανενα αλλο bios μηπως?

 

Κατι ασχετο,συνεχιζουμε να γραφουμε κανονικα ή σε spoilers ή να ανοιξει νεο τοπικ "Βοηθεια γειτονοι,η Fury μου υπολειτουργει?! :P"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να ξανακλειδώσεις την κάρτα σε απλή fury; Εγώ πιστεύω αυτό φταίει εξ αρχής...

Πολύ πιθανό...

Είναι τα "παπατζιλίκια", όπως τα λέω εγώ, που με μισές αλήθειες και πολύ περιπτωσιακά, κάποια μάζα ημιμαθών παρουσιάζει για αυτονόητες καταστάσεις που, όταν τις επιχειρήσεις, περισσότερα χαλάνε, από όσα φτιάχνουνε.

Έχουν περάσει οι εποχές που μια βλακεία, για ένα φεγγάρι, κάτι γινόταν leak και έβγαινε και κάτι ακόμα - στην εποχή των social media, οι εταιρίες έχουν κάνει πολλά περισσότερα βήματα από το να πουλάνε τσάμπα hardware που γεννάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πιθανό...

Είναι τα "παπατζιλίκια", όπως τα λέω εγώ, που με μισές αλήθειες και πολύ περιπτωσιακά, κάποια μάζα ημιμαθών παρουσιάζει για αυτονόητες καταστάσεις που, όταν τις επιχειρήσεις, περισσότερα χαλάνε, από όσα φτιάχνουνε.

Έχουν περάσει οι εποχές που μια βλακεία, για ένα φεγγάρι, κάτι γινόταν leak και έβγαινε και κάτι ακόμα - στην εποχή των social media, οι εταιρίες έχουν κάνει πολλά περισσότερα βήματα από το να πουλάνε τσάμπα hardware που γεννάει...

 

Φίλε μου είσαι εκτός τόπου.

 

Η κάρτα έχει ξεκλειδωθεί κανονικά και έχει διαφορά 800 points στο GPU Score του 3dmark firestrike από ότι με το νέο bios.

 

παραθέτω tomb raider Adrenaline στοκ ρολόγια.

 

Αν έχει κάποιος Fury/290/390/συγκρίνουμε

 

post-164351-0-31654100-1445689809_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου είσαι εκτός τόπου.

 

Η κάρτα έχει ξεκλειδωθεί κανονικά και έχει διαφορά 800 points στο GPU Score του 3dmark firestrike από ότι με το νέο bios.

 

παραθέτω tomb raider Adrenaline στοκ ρολόγια.

 

Αν έχει κάποιος Fury/290/390/συγκρίνουμε

 

attachicon.gifTR ADR1.PNG

ΚAI Fury KAI ξεκλείδωτη ΚΑΙ να σέρνεται - μήπως άλλος είναι εκτός τόπου και χρόνου; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω , εγώ σου προτείνω να δοκιμάσεις την κάρτα στοκ πάντως. Όσα posts έχω δει , σε όλα έχεις χειρότερες επιδόσεις από άλλες fury. Για fury X ούτε συζήτηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thief 1080p Very High

 

attachicon.gifthief.PNG

Νομιζω πως στο Thief πρεπει να εισαι κομπλε,αν παρατηρω καλα το Texture filtering το εχεις x8,βαλτο x16 αν σε αφηνει.Το μονο bench που καταφερω να βρω για 1080p (ολα στο ιντερνετ ειναι 1440p και πανω) ειναι στο youtube βρηκα εναν που εβγαλε 81fps με τα settings σου. Ισως να εχεις καποιο θεμα το bench στο tomb raider,δες και αλλα benchies :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως στο Thief πρεπει να εισαι κομπλε,αν παρατηρω καλα το Texture filtering το εχεις x8,βαλτο x16 αν σε αφηνει.Το μονο bench που καταφερω να βρω για 1080p (ολα στο ιντερνετ ειναι 1440p και πανω) ειναι στο youtube βρηκα εναν που εβγαλε 81fps με τα settings σου. Ισως να εχεις καποιο θεμα το bench στο tomb raider,δες και αλλα benchies :P

 

θα ανεβάσω εντός ολίγου 2560*

 

thief, Shadow of mordor και μετά tomb

 

 

The_Blade, ξαναρωτάω εγώ:

 

Τί ρυθμίσεις έχεις στο CCC?

 

Default (από την εγκατάσταση) ή έχεις πειράξει εσύ κάτι?

 

Μόνο το VSR έχω κάνει enable.

 

Thief 2560 όλα max

 

post-164351-0-82666200-1445697237_thumb.png

 

 

SOM 2560 Ultra

 

 

post-164351-0-97066700-1445697274_thumb.png

 

 

SOM 2560 V. High

 

post-164351-0-28135900-1445697267_thumb.png

 

 

 

πως βάζουμε spoiler;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tomb Raider Με ρολόγια 1582/1207 Τoxic 290 και cpu στα 5,0

 

tomb_zps69qcwhku.jpg

 

 

Δώσε settings ανάλυση, preset κλπ να τρέξω το ίδιο!

 

BTW φοβερά ρολόγια στην κάρτα!

 

 

εδώ το δικό μου με Ultimate preset + 2560*1440   Default Clocks

 

post-164351-0-02513000-1445698629_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...