Προς το περιεχόμενο

Backtrack και wifi adapter


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν η καρτα που λες ΔΕΝ ειναι usb, δεν θα καταφερεις να την δεις στο guest os (ασχετα με το τι λειτουργικο θα τρεχεις) επειδη το vmware, και καμια αλλη λυση για virtualization, δεν εχει προσβαση στο κανονικο hardware του host os.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως τη δικιά μου του λάπτοπ την αναγνώριζε στο Virtual Box... μήπως δεν την υποστηρίζει γενικά το backtrack τη συγκεκριμένη?

Η ενσωματωμενη καρτα του λαπτοπ σου (ασυρματη ή ενσυρματη δεν εχει σημασια) φαινεται κανονικα στο lspci του guest os? Θα ηθελα να το δω αυτο...

 

Οπότε τι γίνεται? Δεν υπάρχει κάποια λύση (εκτός του dual boot).

Υπαρχει η λυση του να παρεις μια καρτα σε usb, να τη συνδεσεις σε καποια θυρα usb και να κανεις αυτη τη θυρα forward στο guest os. Επισης υπαρχει και η λυση του live cd, αλλα σε καθε επανεκκινηση θα χανεις οτι ειχες κανει την προηγουμενη φορα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης υπαρχει και η λυση του live cd, αλλα σε καθε επανεκκινηση θα χανεις οτι ειχες κανει την προηγουμενη φορα.

 

Nα το κάψω σε ένα δισκάκι δηλαδή και να το τρέχω από εκεί? Δεν έχω θέμα με το να χάσω τίποτα. Άλλωστε για τα wifi το θέλω μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ενσωματωμενη καρτα του λαπτοπ σου (ασυρματη ή ενσυρματη δεν εχει σημασια) φαινεται κανονικα στο lspci του guest os? Θα ηθελα να το δω αυτο...

 

 

 

εχω κάνει φορμάτ πρόσφατα και δεν έχω τπτ ακόμα , όταν τα ξαναπεράσω θα σου στείλω ένα lspci

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...