Προς το περιεχόμενο

Nikon J3 ή Nikon d3100 ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιταξε ξέρω τις διαφορες ανάμεσα σε dslr και mirrorless απλά σε αυτη την περίπτωση αν δεν έχω θέμα με μέγεθος και τα λοιπά.

Από αυτές τις δυο ποια θα μου προσφερει καλύτερη εμπειρία ώς ένα amateur χρήστη σε τέτοιου είδους μηχανες;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς φίλε μου πραγματικά δεν γνωρίζεις την διαφορά μεταξύ dslr και mirrorless και πίστεψε με, το μέγεθος μικρή σχέση έχει, ειδικά αν σκεφτείς πως γίνεται μία mirrorless αν της φορέσεις μεγάλο φακό!!!

δεν σου μιλαω κακοπροαίρετα, ούτε τρολάρω, ούτε το παίζω έξυπνος αλλά καλό θα ήταν να ρίξεις μιά ματιά στις πραγματικές διαφορές μεταξύ των 2 συστημάτων για να μπορέσεις να κάνεις την σωστή επιλογή!

 

σκέψου μόνο ότι στην ίδια κατηγορία τιμής, καμιά ακάθρεφτη δεν μπορεί να πιάσει την ταχύτητα με την οποία κλειδώνει η εστίαση της αντίστοιχης dslr οπότε αν θέλεις να βγάζεις κινούμενα θέματα η dslr για την ώρα στον συγκεκριμένο τομέα είναι μονόδρομος.

επίσης το viewfinder και τα dedicated πλήκτρα ελέγχου που βρίσκεις σε μία dslr δεν τα βρίσκεις τουλάχιστον στον ίδιο βαθμό σε μία αντίστοιχη mirrorless - δεν μιλάμε για 3100 με a7R αλλά για προιόντα ίδιας τιμής εννοείται!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...