Προς το περιεχόμενο

Ποιον εκτυπωτή να διαλέξω;


dajannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω ποιον εκτυπωτή να διαλέξω 

ανάμεσα σε 4

με Α3 Φαξ scaner wify και Duplex Print

 

1. HP Officejet 7610 Wide Format

2. BROTHER MFC-J6510DW

3. Epson WorkForce WF-7515

4. HP Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One

 

αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει αναλογικά με την τιμή το κόστος εκτύπωσης και τα χαρακτηριστικά 

 

για τον Broether δεν είμαι και σίγουρος αν και έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά με Α3 μέγεθος για σκανάρισμα, όπως επίσης και ο epson.

μόνο της HP Officejet 7610 δεν εχει scaner για Α3.

 

αν είναι κάποιος γνώστης ας ρίξει τα φώτα του, ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς γιατί κύκλο εκτυπώσεων μιλάμε 

για οικιακή χρήση με φωτογραφίες και γραφικά, κάτι σαν μικρο office

για Α3 μου καρφώθηκε πρόσφατα αφου το είδα, γιατι κάποιες φορές χρειάστηκα τέτοιο μέγεθος.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τον εχει ενας φιλος (οχι το μοντέλο που έβαλες) και δεν εχει κανένα πρόβλημα και εγω με τον ΗP(πολυμηχάνημα) εχω αγανακτήσει, ευτυχώς ο τελευταίος χαλασε λιγο πριν τελειώσει η εγγύηση, δηλαδή τύπωσε και δεν τύπωσε 200 σελίδες και τέλος (ποτέ ξανά για μένα HP)

 

Ο επόμενος μου θα ειναι brother

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεί κάποιος τα specs σε σύγκριση μεταξύ τους, οχι στον skrοutz εκεί οτι να είναι γράφουν, θα βγάλω μια σωστή λύση.

εγω είμαι προϊδεασμένος και δεν βλέπω καθαρά, χαχαχααχ

θα το εκτιμούσα πάντως.

 

2 ήμερες τώρα το ίδιο πράγμα κάνω τα κοιτάω και τα ξανακοιτάω και δεν βγαίνει άκρη    :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δυο brother ο ενας αγορασμενος απο Amazon το 2012 και ο αλλος απο eBay Γερμανίας. Πολύ ευχαριστημένος απο ποιότητα εκτύπωσης και λειτουργία. ΔΕ ΜΑΣΑΝΕ ΧΑΡΤΙΑ ΟΠΩΣ ΟΙ HP δεν θέλουν κάθε λίγο και λιγάκι καθάρισμα κεφαλής όπως οι Epson. τα μελάνια τους είναι μεγαλα και ατόφια χωρίς ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΑ. βρίσκεις φθηνά στο eBay με 20 ευρώ τα 30. έχω εναν στο σπίτι και ενα στο γραφείο.

Χαίρομαι ιδιαίτερα που τον βλέπω και σε ελληνικά μαγαζιά αν και αρκετα ακριβότερα απο εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι πιο ντιζαινατο απο το δικο μου ίσως πιο νεο μοντελο. Δες αν βαζει φθηνά μελάνια 1240 ή 1280xl. Βρίσκω συμβατά στο eBay απο μισο-1 ευρώ το ενα σε συσκευασιες των 20-30. Η brother ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΣΙΠ ΣΤΑ ΜΕΛΑΝΙΑ και όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό. Πιστεύω οτι και αυτό που λες έχει απλα μελάνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι πιο ντιζαινατο απο το δικο μου ίσως πιο νεο μοντελο. Δες αν βαζει φθηνά μελάνια 1240 ή 1280xl. Βρίσκω συμβατά στο eBay απο μισο-1 ευρώ το ενα σε συσκευασιες των 20-30. Η brother ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΣΙΠ ΣΤΑ ΜΕΛΑΝΙΑ και όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό. Πιστεύω οτι και αυτό που λες έχει απλα μελάνια.

Τον Brother θα πάρω απο το ebay το τελευταίο μοντέλο Brother MFC-J6910DW

Ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Brother θα πάρω απο το ebay το τελευταίο μοντέλο Brother MFC-J6910DW

Ebay

 

Απο τιμη εισαι ~130 ευρω πιο κατω, αλλα δεν ξερω τι γίνεται με την εγγυηση. Θα ελεγα πριν τον παρει να επικοινωνήσεις με την εταιρεια εδω στην ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι αξίζει το συγκεκριμένο. έχει δυο κασέτες χαρτιού και touch. Με τα ίδια λεφτά παίρνεις ΔΥΟ Απλα απο αυτά που σου πρότεινα !

δεν νομιζω οτι αξίζει το συγκεκριμένο. έχει δυο κασέτες χαρτιού και touch. Με τα ίδια λεφτά παίρνεις ΔΥΟ Απλα απο αυτά που σου πρότεινα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι αξίζει το συγκεκριμένο. έχει δυο κασέτες χαρτιού και touch. Με τα ίδια λεφτά παίρνεις ΔΥΟ Απλα απο αυτά που σου πρότεινα !

δεν νομιζω οτι αξίζει το συγκεκριμένο. έχει δυο κασέτες χαρτιού και touch. Με τα ίδια λεφτά παίρνεις ΔΥΟ Απλα απο αυτά που σου πρότεινα !

το Brother MFC-J6910DW θα το πάρω 250€ με μεταφορικά και το MFC-J6710DW 195€ απο ebay εσύ Ποιο πρότεινες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...