Προς το περιεχόμενο

Το Facebook "σκοτώνει" τον Messenger για Windows


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρεις μέρες αφότου το Facebook “έκλεισε” την υπηρεσία ηλεκτρονικού ταχυδρομείου @facebook.com, η εταιρεία ανακοίνωσε ότι “σκοτώνει” και την εφαρμογή Facebook Messenger για Windows.Αν και η desktop εφαρμογή θα συνεχίσει να λειτουργεί έως στις 3 Μαρτίου, το Facebook ήδη απέσυρε την εφαρμογή από την σελίδα με τα downloads.

 

Οι χρήστες που την χρησιμοποιούν, προειδοποιούνται από το Facebook ότι η εφαρμογή θα πάψει να υποστηρίζεται από το κοινωνικό δίκτυο από την ερχόμενη Δευτέρα.

 

"Λυπούμαστε,αλλά δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε πλέον τον Facebook Messenger για τα Windows, και θα σταματήσει να λειτουργεί στις 3 Μαρτίου, 2014. Εκτιμούμε πραγματικά το ότι χρησιμοποιείτε τον Messenger για να επικοινωνείτε με τους φίλους σας, αλλά θέλουμε να βεβαιωθούμε ότι γνωρίζετε πως μπορείτε να συνεχίζετε να κουβεντιάζετε και να βλέπετε όλα τα μηνύματα σας στη διεύθυνση http://www.facebook.com".

 

Η συγκεκριμένη κίνηση έρχεται την ίδια περίοδο που το Facebook επιβεβαίωσε τηνδιάθεση της ίδιας εφαρμογής για το λειτουργικό σύστημα Windows Phone.

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Eμενα μου ειναι χρησιμος στο pc γιατι ετσι μπορω να ειμαι online και να μου μιλανε χωρις να εχω ανοιχτο το tab του Fb ! Το εχω πιο πολυ ως «απογονο» του msn δλδ για συνομιλια. Το μονο κακο ειναι οτι δε μπορεις να στειλεις στικερς αλλα δε πειραζει. Κριμα που το τερματίζουνε γαμωτο. Δε θα μπαινει καν δλδ ε ; Μηπως κανουνε καποια whatsapp εφαρμογη για windows οπως έχει και το viber ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα μου ειναι χρησιμος στο pc γιατι ετσι μπορω να ειμαι online και να μου μιλανε χωρις να εχω ανοιχτο το tab του Fb ! Το εχω πιο πολυ ως «απογονο» του msn δλδ για συνομιλια. Το μονο κακο ειναι οτι δε μπορεις να στειλεις στικερς αλλα δε πειραζει. Κριμα που το τερματίζουνε γαμωτο. Δε θα μπαινει καν δλδ ε ; Μηπως κανουνε καποια whatsapp εφαρμογη για windows οπως έχει και το viber ;

Δες το trillian

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα μου ειναι χρησιμος στο pc γιατι ετσι μπορω να ειμαι online και να μου μιλανε χωρις να εχω ανοιχτο το tab του Fb ! Το εχω πιο πολυ ως «απογονο» του msn δλδ για συνομιλια. Το μονο κακο ειναι οτι δε μπορεις να στειλεις στικερς αλλα δε πειραζει. Κριμα που το τερματίζουνε γαμωτο. Δε θα μπαινει καν δλδ ε ; Μηπως κανουνε καποια whatsapp εφαρμογη για windows οπως έχει και το viber ;

Μια άλλη επιλογή είναι το pidgin.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα μου ειναι χρησιμος στο pc γιατι ετσι μπορω να ειμαι online και να μου μιλανε χωρις να εχω ανοιχτο το tab του Fb ! Το εχω πιο πολυ ως «απογονο» του msn δλδ για συνομιλια. Το μονο κακο ειναι οτι δε μπορεις να στειλεις στικερς αλλα δε πειραζει. Κριμα που το τερματίζουνε γαμωτο. Δε θα μπαινει καν δλδ ε ; Μηπως κανουνε καποια whatsapp εφαρμογη για windows οπως έχει και το viber ;

 

εγω παλι πιστευω οτι ακριβως αυτος ειναι ο λογος που το σταματανε, αν οποιοσδηποτε χρηστης μπορει να συνομιλει με οποιονδηποτε φιλο του χωρις να χρειαζετε καν να ανοιξει την σελιδα τοτε πολυ απλα αυτοι χανουνε νουμερα λεφτα και σιγα σιγα παυει η σελιδα τους να ανοιγει σε εναν πολυ μεγαλο αριθμο σπιτιων-χρηστων.

οποτε στην τελικη τι εχουν να κερδισουν απο το messenger? τιποτα απολυτως

τι εχουν να χασουν? να αρχισει να χαντακονεται η σελιδα τους και να χασουν παρα πολλα λεφτα...

οποτε...?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μειναν ταπι τωρα με το whatsup και δεν εχουν λεφτα για σερβερ τα παιδια σε μεσεντερ μαιλ κλπ χαχαχαχα

Eίναι και αυτό.Αλλά !!

Δείτε το αλλιώς..Πλεον δεν θελουν να προωθουν μονο το facebook..Εχουν να μαρκεταρουν ΚΑΙ το  whatsup...Επομένως η κίνηση αυτή είναι σωστή,γιατι το messenger σκοτώνει το whatsup... Ποιος ο λόγος άλλωστε να συντηρούν περισσότερους σέρβερς ? Το messenger ειναι δωρεαν,ενω το  whatsup ειναι με συνδρομή μετά από ένα χρόνο,AΡΑ ΦΕΡΝΕΙ ΚΕΡΔΗ..ενώ το messenger είναι μόνο ζημιογόνο...Ούτως ή αλλως σου λέει υπάρχει το facebook.com.....Επομένως άδειασαν από περιττούς χρήστες-(windows κυρίως) τους  σερβερς για να καλύψουν με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα την πελατεία που φορτώθηκαν με την εξαγορά του whatsup...Μην τολμίσουν μονάχα και τη σβήσουν από ios...Είναι το ΤΕΛΟΣ τους..! Αρκετά τους ανεχόμαστε 5 χρόνια-ένα newsfeed της προκοπής δεν μπορούν να μας βάλουν ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η αρχή της καθόδου με την έννοια ότι πλέον δεν πουλάει τόσο... ?

 

Τέσπα, ούτε που με ενδιαφέρει, με την Fb θα ασχολούμαστε τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια,τωρα που μας αδειασε τη γωνια,ελπιζω η ms να επαναφερει την εφαρμογη του masseger,γιατι ειναι κριμα που μας τη στερησε για χατίρι του ΑΧΡΗΣΤΟΥ app του facebook!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...