Προς το περιεχόμενο

MICROSOFT DirectX12


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν λεει για all platforms εννοει και τα windows 7? Δεν βαζω με τιποτα τα 8. Ολα καλα λοιπον . Αλλαζω καρτα φετος μολις βγουν οι maxwell και ειμαι ετοιμος για dx 12!!!

 

Το καημένο το API :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν καταλαβαινω γιατι σιχαινονται ολοι τα windows 8. Βαζεις classic shell και ουσιαστικα εχεις ενα πιο γρηγορο windows 7 με περισσοτερες επιλογες και αποδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γιατι σιχαινονται ολοι τα windows 8. Βαζεις classic shell και ουσιαστικα εχεις ενα πιο γρηγορο windows 7 με περισσοτερες επιλογες και αποδοση.

 

Κάποιοι που διατηρούν τα 7-άρια έχουν τους λόγους τους και δεν χρειάζεται να τους καταλαβαίνει κανείς. Το θέμα εξακολουθεί να είναι ωστόσο DX12.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τώρα που είδα τα περισσότερα στοιχεία της παρουσίασης και τις αντιδράσεις του κόσμου μπορώ άνετα να προτείνω την μετονομασία του DX12 σε DXTwANTLE :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τώρα που είδα τα περισσότερα στοιχεία της παρουσίασης και τις αντιδράσεις του κόσμου μπορώ άνετα να προτείνω την μετονομασία του DX12 σε DXTwANTLE :D

 

QFT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ρε γμτ αν πήρες μια καινουργια κάρτα σήμερα,σα να λέμε... βιάστηκες;

όχι βέβαια, γιατί αυτά τα features θα περάσει κάνας χρόνος μέχρι να τα δούμε.... κοινώς όσο αφοράν το dirext x12 δεν περιμένουμε κάτι το συνταρακτικό σύντομα που να αποτελεί κριτήριο για αγορά κάρτας γραφικών....από εκεί και πέρα ο κάθε χρήστης ξέρει τις ανάγκες του για το πότε πρέπει να προβεί σε αγορά... εγώ πχ που ήμουν εδώ και 3 σχεδόν χρόνια με μια radeon 6950 θεώρησα ότι πλέον δεν κάλυπτε τις απαιτήσεις μου και προχώρησα σε αγορά 290. αν όμως πχ είχα αγοράσει νωρίτερα όπως σκεφτόμουν μια gtx 670/radeon 7970, παρόλο που μετά βγήκαν οι 290/gtx 780 δε θα την άλλαζα και θα περίμενα 2 χρόνια σε συνδυασμό με τις εξελίξεις στα apis κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ρε γμτ αν πήρες μια καινουργια κάρτα σήμερα,σα να λέμε... βιάστηκες;

Gpu αγοραζεις οταν εσυ κρινεις οτι εχεις αναγκη και δεν σε καλυπτει αυτη που εχεις ...Το να περιμενεις 4-5 μηνες για να αγορασεις για μενα δεν αξιζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αν κρίνουμε από το dx11 και πόσα χρόνια πέρασαν μέχρι να βγουν αξιόλογα παιχνίδια έχουμε ψωμί ακόμα, οι εταιρίες θέλουν να πουλήσουν ο καθένας μας σύμφωνα με τις ανάγκες που έχει αγοράζει τώρα ή περιμένει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

holidays 2015 είπαν για το Dx12... οπότε πριν το 2016 είναι απίθανο να δούμε παιχνίδια που θα υποστηρίζουν τα όποια νέα features.

 

Απομένει μόνο να δούμε περί τίνος ακριβώς πρόκειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα οσοι αγορασουμε  maxwell καρτα φετος σε ενα χρονο θα ειναι αχρηστη. Αυτο μας λεει η nvidia?! :shock: :shock:  Απο την αλλη δεν γινεται να μεινω με την 560 ti οταν βγαινουν παιχνιδαρες οπως watchdogs witcher 3 batman  κτλ που δεν θα μπορει να τα τρεξει στο φουλ.  θα αγορασω καρτα φετος και ακομα και αν δεν τρεχει dx12 δεν την αλλαζω. Ειναι κοροιδια δηλαδη να εχω δωσει γυρω στα 300 ευρω φετος για νεα καρτα και μετα απο 1-1,5 χροο να χρειαστει να δωσω αλλα τοσα επειδη δεν θα μπορει να τρεχει dx12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...