Προς το περιεχόμενο

All In One πολυμηχάνιμα (Εκτυπωτής / Φωτοτυπικό / ΦΑΞ ) με ~100€


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να ρωτησω βρε παιδια μιας και που και εγω κοιταω για πολυμηχανημα.

 

Εγω θελω να εχει σιγουρα Ethernet LAN Καρτα.

 

θα μπορω να scanaρω μεσω Ethernet απο οποιο μηχανημα θελω? Βαρεθηκα να κανω scan στο μηχανημα μου (εκει ειναι στημενο το USB πολυμηχανημα βλεπετε) ενω θα μπορουσε να το κανει η γυναικα μου απο το Laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα πολυμηχανημα με print σε cd παιζει;

 

Από ένα γρήγορο search: canon PIXMA iP4000. Δεν κοίταξα χρονολογία που έχει βγεί (αν είναι παλιό κτλ) ούτε κόστος. Αλλά γενικά...υπάρχει! Τώρα αν πρέπει να πάρεις συγκεκριμένη μάρκα cd (γιατί συγκεκριμένο τύπο θέλεις σίγουρα) δεν το γνωρίζω. Αλλά υπάρχουν και cd-rom writers που τυπώνουν πάνω στο cd.

 

 

για να ρωτησω βρε παιδια μιας και που και εγω κοιταω για πολυμηχανημα.

 

Εγω θελω να εχει σιγουρα Ethernet LAN Καρτα.

 

θα μπορω να scanaρω μεσω Ethernet απο οποιο μηχανημα θελω? Βαρεθηκα να κανω scan στο μηχανημα μου (εκει ειναι στημενο το USB πολυμηχανημα βλεπετε) ενω θα μπορουσε να το κανει η γυναικα μου απο το Laptop

 

Θα το κοιτάξω σήμερα στο δικό μου πολυμηχάνημα και θα απαντήσω. Γενικά με έχει βολέψει το google drive και σκανάρω εκεί, οπότε δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ένα γρήγορο search: canon PIXMA iP4000. Δεν κοίταξα χρονολογία που έχει βγεί (αν είναι παλιό κτλ) ούτε κόστος. Αλλά γενικά...υπάρχει! Τώρα αν πρέπει να πάρεις συγκεκριμένη μάρκα cd (γιατί συγκεκριμένο τύπο θέλεις σίγουρα) δεν το γνωρίζω. Αλλά υπάρχουν και cd-rom writers που τυπώνουν πάνω στο cd.

 

 

 

Θα το κοιτάξω σήμερα στο δικό μου πολυμηχάνημα και θα απαντήσω. Γενικά με έχει βολέψει το google drive και σκανάρω εκεί, οπότε δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο

 

Δεν θελω να scanarw στο Google Drive. Το κακο ειναι οτι το δικο μου MFP πάλιωσε και δεν το υποστηριζουν τα WIN7. Οποτε το λαπτοπ της γυναικας μου δεν μπορει ουτε να εκτυπωσει.

 

που θα παει κατι θα βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για να ρωτησω βρε παιδια μιας και που και εγω κοιταω για πολυμηχανημα.

 

Εγω θελω να εχει σιγουρα Ethernet LAN Καρτα.

 

θα μπορω να scanaρω μεσω Ethernet απο οποιο μηχανημα θελω? Βαρεθηκα να κανω scan στο μηχανημα μου (εκει ειναι στημενο το USB πολυμηχανημα βλεπετε) ενω θα μπορουσε να το κανει η γυναικα μου απο το Laptop

  Με το epson workforce 3420 , και με τα περισσοτερα φανταζομαι αλλα χωρις να ξερω και σιγουρα δεν χρειαζεσαι καν ethernet γιατι εχουνε wifi, αλλα εχουνε φυσικα και ethernet.

   

  Και για scanarisma δεν χρησιμοποιεις καν τον υπολογιστη δεν εχει νοημα , τα σκαναρει και τα ανεβαζει κατευθειαν dropbox η σε οποιο αλλο cloud χρησιμοποιεις . 

  Μπορεις να τα σκαναρεις και κατευθειαν στο pc φανταζομαι , αν και δεν το εχω δοκιμασει γιατι το σκαναρισμα και ονλινε ανεβασμα με την μια ειναι απλα απειρος πιο πρακτικο και δεν υπαρχει λογος να μην το κανεις ετσι. Αμα δεν θελεις σε cloud τοτε μπορει να στα στειλει με μορφη email . 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα μπορω να scanaρω μεσω Ethernet απο οποιο μηχανημα θελω? Βαρεθηκα να κανω scan στο μηχανημα μου (εκει ειναι στημενο το USB πολυμηχανημα βλεπετε) ενω θα μπορουσε να το κανει η γυναικα μου απο το Laptop

 

Σκανάρει μόνο στο μηχάνημα που είναι απ'ευθείας συνδεδεμένο (USB) και μπορείς να σκανάρεις και σε flash disk που το συνδέσεις πάνω στο πολυμηχάνημα. Μέσω δικτύου δε γίνεται

 

Πάντα για τον WF2540 μιλάω

 

 

H OP ποιον πήρε;!! 

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κοίταξα πάλι... μέσω του "windows fax and scan" σκανάρει και μέσω wifi, έκανα και δοκιμή.... οπότε θα είσαι οκ λογικά

 

 

Υ.Γ. Στην προηγούμενη απάντηση μου είχα κοιτάξει μόνο το μενού του πολυμηχανήματος (στις επιλογές από την οθονίτσα του)

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω. 

 

Ακομα δεν πειρα. Ετοιχαν 10χιλ αλλα πραγματα.

 

Σε ευχαριστω παντως. 

 

Θελω να το ψαξω αν υπαρχει μηχανιμα που να μην εχει ενσωματωμενες κεφαλες. Μολις μου φερανε 2 εκτυπωτες με βουλωμενες κεφαλες για καθαρισμα και αγανακτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...