Προς το περιεχόμενο

All In One πολυμηχάνιμα (Εκτυπωτής / Φωτοτυπικό / ΦΑΞ ) με ~100€


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι προτείνετε;

Έχω ακούσει πολύ κακά λόγια για πολλούς EPSON AiO τιμής εύρους μεταξύ 75-120€.. και δεν ξέρω τι να επιλέξω.

Κάτι δοκιμασμένο και βολικό αν γνωρίζετε.. σώζετε από έρευνα δυο ανθρώπους.

Υ.Γ: Αν η τιμή είναι το θέμα, ανεβείτε λίγο μιας και δικαιολογούνται αυτά για μας τα γραφειόμουτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτοχος Epson BX300F AIO, σχετικά οικονομικά μελάνια αλλά πολύ μικρή διάρκεια. Πήρα χύμα και άδεια κουτιά για γέμισμα και μετά η κεφαλή μπούκωσε για τα καλά και δεν τυπώνει σχεδόν τίποτα. Ούτε εγώ είμαι ευχαριστημένος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρωτάς εμένα, δεν θυμάμαι μοντέλα.. αλλά έχω ακούσει γενικά διάφορα.

Ποιος πληρώνει μελάνια αυθεντικά τη σήμερον ημέρα; Ότι μου αναφέρετε, πριν το παραγγείλω θα καλέσω σε γνωστό που έχει τέτοιο μαγαζί, να ρωτήσω αν είναι συμβατή η φιλοσοφία γεμίσματος με το μοντέλο το τάδε.

Κανονίστε να μου το αποκαλέσετε πειρατεία και αυτό. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok εγω θα επαιρνα κατι στην συγκεκριμενη σειρα WF

 

οσο για κενα catridges και μελανια εχει για τους νεους epson

 

το perfectprint.gr

 

παντως πλεον και η ιδια η epson τα βγαζει με επαναγεμιζομενα

 

http://www.epson.gr/gr/gr/viewcon/corporatesite/cms/index/10289/?WT.z_an=959&WT.z_ac=1&WT.z_ap=0

 

η σειρα wf εχουν τα μικρα μοντελα φιλοι και ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτεσαι αποκλειστικά για EPSON; Εγώ πήγα προς HP μεριά (8600 Pro), γιατί έχουν τα οικονομικότερα αυθεντικά μελάνια και ήθελα να αποφύγω προβλήματα με κεφαλές και ποιότητα εκτύπωσης γενικοτέρα.

 

Δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες από επαναγεμίσματα (είτε σε μελάνια inkjet είτε σε toner laser) και προτιμώ τη σίγουρη λύση του αυθεντικού. Αν ο όγκος εκτυπώσεων είναι μεγάλος τότε οκ αξίζει να το ψάξεις το θέμα, αλλά αν τυπώνεις 100-200 σελίδες / μήνα είναι πολύ φασαρία για το τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο θα πηγαίνουν τα αυθεντικά; Δε με χαλάει σαν ιδέα αν είναι να προστατέψω την κεφαλή.

Όχι πάνω από 150 εκτυπώσεις / month.

Ευχαριστώωωω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαύρο του είναι το 950, το XL πάει γύρω στα 25€.

Απόδοση κατά προσέγγιση: 2300 σελίδες

Τα έγχρωμα είναι τα 951XL, γύρω στα 18,20€

Απόδοση κατά προσέγγιση: 1500 σελίδες

 

Η απόδοση είναι κλασσικά μαγειρεμένη (βάσει κάποιου ISO standard και δεν συμμαζεύεται) αλλά θα σου βγάλει πχ 1000+ σελίδες το έγχρωμο και 1500+ το μαύρο.

Για εκτυπώσεις γραφείου αυτά τα νούμερα, αν βγάζεις φουλ Α4 φωτογραφίες κτλ εννοείται θα τελειώσουν πολύ γρηγορότερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μου τα λες, και με λυγίζεις που είσαι τόσο σπεσίφικ. Να πάω για δαύτο δηλαδή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν και το έχουν λίγο τσιμπημένο απ'ότι βλέπω, αν θυμάμαι καλά 150€ το πήρα πριν 2 μήνες. Α, είναι και λίγο ογκώδες το μηχάνημα, οπότε δες και διαστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως πάλι, υπάρχει θέμα με το μέγεθος του παραπάνω.

Αν υπάρχει θέμα λοιπόν, προτείνετε και έναν εκτός EPSON / HP με λίιιιγο χαμηλότερη τιμή από αυτή των 180€ και θα είμαι υπερκαλυμμένη!


Νόμιζα πως σε πρόλαβα.. και κατάφερες και με προειδοποίησες και για τον όγκο.

Είσαι μεγάλο αστέρι Zak.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To μεγεθος δεν νομιζω οτι μπορει να αποτελει προβλημα. Καταρχην αμα θελεις να ειναι πολυμηχανημα, θα ειναι προφανος μεγαλυτερο απο απλο εκτυπωτη, και κατα δευτερον αφου wifi ειναι δεν υπαρχει καποιος περιορισμος για το που θα πρεπει να τοποθετηθει. Και σε ντουλαπα να τον εχεις ολα μια χαρα ειναι . Τον δικο μου τον Epson WorkForce WF-3520 τον εχω κατω απο το γραφειο μου στην γωνια και ολα μια χαρα. 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αυτη την σειρα εχεις ακουσει ασχημα λογια;

 

http://www.skroutz.gr/s/2372810/Epson-WorkForce-WF-2540WF.html

 

Αυτόν έχω, τον πήρα πρόσφατα από το κιτρινομάγαζο στα 75 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Τον δουλεύω αποκλειστικά μέσω wifi χωρίς πρόβλημα. Μελάνια δεν έχω προλάβει να αλλάξω ακόμα, αλλά φαίνεται να είναι μικρά και να κρατάνε λίγο (μάλλον πααω για επαναγεμιζόμενα από ebay).

Σκανερ κατευθείαν στο google drive. Δεν έχω προσπαθήσει κάποιον άλλον τρόπο.

 

Γενικά τίμιος για τα λεφτά που τον πήρα, σχετικά καλή ποιότητα στην εκτύπωση (για οικιακή χρήση, δεν τυπώνω σε καλή ποιότητα). Μια φορά τύπωσα σε χαρτί φωτογραφίας και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος (δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις όμως  :) )

Επεξ/σία από thodoris1985
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...