Προς το περιεχόμενο

Σαν σήμερα [26/02/2000]: Παρουσιάζεται το πρώτο USB stick


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ένα φλασακι 512Μ απο την HP που έχει εξομοίωση δισκέτας

 

έχει ενα διακόπτη που αν το βάλεις στο floppy βλέπει το stick σαν floppy drive. με είχε σώσει τότε που έπρεπε να έχεις boot δισκέτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λογο να προτιμησει καποιος cloud storage αντι για usb stick? ακομα δεν το καταλαβαινω... στο ενα θες το στικακι με τα αρχεια, στο αλλο θες να πληρωνεις παγια την υπηρεσια, να πληρωνεις παγια data plan και φυσικα να εχεις τα δεδομενα σου εκτεθειμενα στην καθε εταιρεια, για να μην πω τι γινεται αν δεν πιανεις 3g και θες να δεις μεγαλο αρχειο, ή πιο σπανια να πεσει ο server της εταιρειας...

 

Ναι με τη διαφορά ότι όλα αυτά κοστίζουν λιγότερο και δε χάνονται όπως ένα stickaki...α και κυρίως δεν πλένονται όπως ένα stickaki (α ρε μάνα....)

Μην κοιτάς που εμείς είμαστε πίσω από τον κόσμο.

Μπες στο site της Giff Gaff στην Αγγλία και θα καταλάβεις τι θέλω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι το πρώτο μου stick ήταν 128 mb και το έιχα πάρει 5000 δραχμές το 2001

Εισαι σιγουρος γι αυτη την τιμη το 2001?? Μαλλον καποιο λαθος κανεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ιστορία αποδεικνύει ότι καλές κι οι πατέντες

αλλά το παρελθόν δείχνει ότι δεν είναι και ο μονόδρομος

για να προχωράει η τεχνολογική εξέλιξη.

ποιος μονοδρομος?!Οι πατεντες μονο σταματουν την εξελιξη,δεν κανουν κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παράξενο που κάτι τοσο προφανές και χρήσιμο χρειάστηκε 2 χρόνια για να δημιουργηθεί και μάλιστα απο μια μικρή εταιρία.

Όπως είπαν και άλλοι ευτυχώς που δεν το έφτιαξε καμιά apple γιατί θα είχε πατεντάρει μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια. Απο την άλλη βέβαια ειδικά η apple δεν έχει φτιάξει ποτέ τίποτα καινούργιο. Απλά παίρνει πράγματα που φτιάχνουν άλλοι και τα "βελτιώνει"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος μονοδρομος?!Οι πατεντες μονο σταματουν την εξελιξη,δεν κανουν κατι αλλο.

 

Πως ακριβως σταματησε η εξελιξη του usb stick;

 

Είναι παράξενο που κάτι τοσο προφανές και χρήσιμο χρειάστηκε 2 χρόνια για να δημιουργηθεί και μάλιστα απο μια μικρή εταιρία.

Όπως είπαν και άλλοι ευτυχώς που δεν το έφτιαξε καμιά apple γιατί θα είχε πατεντάρει μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια. Απο την άλλη βέβαια ειδικά η apple δεν έχει φτιάξει ποτέ τίποτα καινούργιο. Απλά παίρνει πράγματα που φτιάχνουν άλλοι και τα "βελτιώνει"...

 

Η πατεντα της Trek ειναι καλη, ενω η πατεντα της apple κακη; Απο που βγαινει αυτο το συμπερασμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι παλιά που πήγαινα στη σχολή με 10 δισκέτες και κατέβαζα κάτι ρομ του callus (capcom system emulator) Αν δεν χώραγε , άντε zipάρισμα και ξεζιπάρισμα σπίτι ελπιζοντας να μην πάει κάτι στραβά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...