Προς το περιεχόμενο

συνδεση πολυμηχανηματος


geotrian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα 

Θελω να συνδεσω ενα πολυμηχανημα με ενα pc με usb γιατι δεν υπαρχει η δυνατοτητα ethernet απο τον εκτυπωτη. Απλα το προβλημα μου προκυπτει γιατι η θεση εργασιας και το πολυμηχανημα βρισκονται σε σχετικα μεγαλη αποσταση >10m. (δεν υπαρχει πιο κοντα αλλο pc και ουτε μπορει να ερθει το μηχανημα πιο κοντα). Καλωδια usb για εκτυπωτες δεν βρηκα πανω απο 5μετρα. 

Φοβαμαι οτι θα εξασφενει το σημα και θα χανονται οι εκτυπωσεις.

 

Εχετε να προτεινετε κατι πανω σε αυτο?

Σας ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι συμβατοι με ολα τα πολυμηχανηματα? ή πρεπει να τσεκαρω τις λιστες συμβατοτητας?


δυστηχως σε οσα ειδα δεν βρηκα καπου στην λιστα συμβατοτητας το δικο μου πολυμηχανημα... Καμια αλλη προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι δοκιμασμενο κατι τετοιο? το εχει τεσταρει καποιος? γιατι προκεται για γραφειο επομενως δεν μπορω να το ρισκαρω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν βλέπω τον λόγο να μην δουλεύει. Ψάχνοντας στο Google, θα βρεις χιλιάδες πληροφορίες.

Πιθανό πρόβλημα θα υπήρχε αν ήθελες στην άλλη άκρη να δώσεις και τροφοδοσία μέσω του usb. Όμως δεν ισχύει αυτό στη δικιά σου περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλλη λυση που σκεφτηκα ειναι να αγορασω ενα ρουτερακι με usb και εκει πανω να συνδεσω τον εκτυπωτη-πολυμηχανημα αλλα και παλι δεν ξερω αν θα δουλεψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...