Προς το περιεχόμενο

Kali Linux


-Naruto-uz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εχω δυο υπολογιστες ο ενας τρεχει windows 8 o αλλος kali linux και κανω μερικες επιθεσης στον υπολογιστη με τα windows 8 (με backdoor payload.exe) οταν οι δυο υπολογιστες ειναι στο ιδιο δικτιο αποκτω προσβασει ομως οταν  αλαζω το δυκτιο στoν υπολογιστη με τα windows 8 δεν γινεται ξερεται καποιο τροπο να γινεται οταν οι 2 υπολογιστες δεν ειναι στο ειδιο δικτυο

Επεξ/σία από -Naruto-uz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω δυο υπολογιστες ο ενας τρεχει windows 8 o αλλος kali linux και κανω μερικες επιθεσης στον υπολογιστη με τα windows 8 (με backdoor payload.exe) οταν οι δυο υπολογιστες ειναι στο ιδιο δικτιο αποκτω προσβασει ομως οταν  αλαζω το δυκτιο στoν υπολογιστη με τα windows 8 δεν γινεται ξερεται καποιο τροπο να γινεται οταν οι 2 υπολογιστες ειναι στο ειδιο δικτυο

Μήπως εννοείς πως γίνεται οταν ΔΕΝ είναι στο ίδιο δίκτυο; 

Επισης οταν δεν είναι στο ίδιο δίκτυο τι εννοείς; Να είναι π.χ. σε κάποιο internet cafe;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εννοείς πως γίνεται οταν ΔΕΝ είναι στο ίδιο δίκτυο; 

Επισης οταν δεν είναι στο ίδιο δίκτυο τι εννοείς; Να είναι π.χ. σε κάποιο internet cafe;

οχι ειναι συνδεδεμενο στο δυκτιο αλλα σε διαφορετικο απο αυτο που εχω το bactrack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω δυο υπολογιστες ο ενας τρεχει windows 8 o αλλος kali linux και κανω μερικες επιθεσης στον υπολογιστη με τα windows 8 (με backdoor payload.exe) οταν οι δυο υπολογιστες ειναι στο ιδιο δικτιο αποκτω προσβασει ομως οταν  αλαζω το δυκτιο στoν υπολογιστη με τα windows 8 δεν γινεται ξερεται καποιο τροπο να γινεται οταν οι 2 υπολογιστες ειναι στο ειδιο δικτυο

Δεν λειτουργούν όλα τα exploits και σε wan και σε lan.

Σε περίπτωση που το exploit σου είναι ικανό να δουλέψει και μέσω διαδικτύου, τότε στα settings του payload θα πρέπει να δώσεις την ip σου, και όχι την local ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λειτουργούν όλα τα exploits και σε wan και σε lan.

Σε περίπτωση που το exploit σου είναι ικανό να δουλέψει και μέσω διαδικτύου, τότε στα settings του payload θα πρέπει να δώσεις την ip σου, και όχι την local ip.

πως καταλαβαίνω αν είναι ικανό και  έννοιες την ip του ρούτερ και όχι του pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...