Προς το περιεχόμενο

Displayport to HDMI


alexis333

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δουλευουν αυτοι οι ανταπτορες ?

 

Εχω δει αυτον : http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=19219

 

Tον θελω για την οθονη της υπογραφης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 5850 έχει DisplayPort. Το ίδιο και η u2311. Προς τι ο μετατροπέας...

 

Εκτός αν δεν τον θες για το PC της υπογραφής αλλά θέλεις να την συνδέσεις αλλού. Σε αυτήν την περίπτωση θα σου πω ότι δεν μπορεί κάποιος να στο εγγυηθεί ότι θα παίξει (επειδή είναι passive). Στα active έχεις σχεδόν σίγουρη επιτυχία αλλά αυτά είναι ακριβά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H u2311 έχει VGA/DP/DVI...

http://www.dell.com/hr/p/dell-u2311h/pd

22.jpg

 

Αντε δεν θες VGA to VGA γιατί σε έχουν πείσει πως δεν θα πάρεις καλή εικόνα λόγω analogue :devil:  Γιατί δεν συνδέεις τότε DVI το HDMI όπου και ο αντάπτορας είναι πάμφηνος, αλλά και θα παίξει στα σίγουρα. Να πω ότι θα περάσεις και ήχο, η u2311 δεν έχει ηχεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 5850 έχει DisplayPort. Το ίδιο και η u2311. Προς τι ο μετατροπέας...

 

Εκτός αν δεν τον θες για το PC της υπογραφής αλλά θέλεις να την συνδέσεις αλλού. Σε αυτήν την περίπτωση θα σου πω ότι δεν μπορεί κάποιος να στο εγγυηθεί ότι θα παίξει (επειδή είναι passive). Στα active έχεις σχεδόν σίγουρη επιτυχία αλλά αυτά είναι ακριβά

παιζει κανονικοτατα και ηχο και εικονα το εχω ακριβως αυτο που ποσταρε ..

αρσενικο dp - θυλικο hdmi απο πισω ..

να βαλει το hdmi στο λαπτοπ θελει και το dp στην οθονη ! παρτο φιλε μια χαρα δουλεια θα κανεις ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να μη ξεχασω .. αυτα παθαινει  οποιος μου θελει dell ! ψαχνει μετα για ανταπτορες .. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αντάπτορας ειναι απο dp σε hdmi, δεν δουλευει ανάποδα, ρώτα τον πωλητή να σου πει...

 

Εσυ θέλεις απο hdmi σε dp που γινεται με active ανταπτορα, 50+ ευρώ και δεν αξιζει τον κόπο...

 

Πας με d-sub σε d-sub (vga) καλώδιο αναλογικά…

 

ή

 

Πας ψηφιακά με hdmi (αρσενικό) σε dvi-d (θυληκό) αντάπτορα και μετά με dvi-d σε dvi-d καλώδιο στην οθόνη…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω αυτο έγραψα ...

Dp σε HDMI ..

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Αφού το laptop εχει hdmi και η οθόνη dp, θελεις hdmi σε dp... :)

 

εγω το εχω dp στην καρτα καλωδιο  hdmi στην tv .

 

απο dp σε hdmi δουλευει ο αντάπτορας, από hdmi σε dp δεν δουλευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί μπερδευόμαστε τόσο πολύ...

 

Αν θέλει να έχει ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ το Laptop και το PC συνδεδεμένα στην u2311 να τα συνδέσει έτσι:

 

PC με u2311: Καλώδιο DisplayPort to DisplayPort (αν δεν κάνω λάθος στην συσκευασία η u2311 έχει μέσα)

Laptop με u2311: Καλώδιο DVI to HDMI ή HDMI καλώδιο (θεωρώ ότι και αυτό το καλώδιο το έχει αφού ψάχνει αντάπτορα DP to HDMI) με αντάπτορα DVItoHDMI (όλες οι VGA έχουν τέτοιο αντάπτορα στην συσκευασία)

 

Είναι το πιο απλό και ανέξοδο... Και αυτό ΣΙΓΟΥΡΑ θα παίξει

 

Πέραν του γεγονότος ότι μπορείς να συνδέσεις το laptop με VGA και να τελειώνεις χωρίς πολλά-πολλά (μέχρι τα 5 μέτρα με το πιο απλό VGA θά έχεις την ίδια εικόνα όπως και με ψηφιακή σύνδεση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πέραν του γεγονότος ότι μπορείς να συνδέσεις το laptop με VGA και να τελειώνεις χωρίς πολλά-πολλά (μέχρι τα 5 μέτρα με το πιο απλό VGA θά έχεις την ίδια εικόνα όπως και με ψηφιακή σύνδεση)

φίλε Nino θα,σε διορθωσω λίγο εδώ.., όλες οι ultrasharp έχου σοβαρό θεματακι με το dsub και η εικόνα που δινουν ειναι μια θολούρα.. Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ απολύτως μαζί σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Nino θα,σε διορθωσω λίγο εδώ.., όλες οι ultrasharp έχου σοβαρό θεματακι με το dsub και η εικόνα που δινουν ειναι μια θολούρα.. Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ απολύτως μαζί σου.

 

Ακριβως.

Τεσπα ακυρο το θεμα γιατι βρηκα ενα ανταπτορα καπου χωμενο απο DVI σε HDMI και τωρα δουλευει οκ,

Με το vga- vga μου κανε θολουρες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Nino θα,σε διορθωσω λίγο εδώ.., όλες οι ultrasharp έχου σοβαρό θεματακι με το dsub και η εικόνα που δινουν ειναι μια θολούρα.. Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ απολύτως μαζί σου.

 

Ακριβως.

Τεσπα ακυρο το θεμα γιατι βρηκα ενα ανταπτορα καπου χωμενο απο DVI σε HDMI και τωρα δουλευει οκ,

Με το vga- vga μου κανε θολουρες ...

Πάω πάσο. Δεν την είχα ποτέ την εν λόγω οπότε δεν το ήξερα. Και ούτε είχε τύχει να διαβάσω κάτι σχετικά. Προφανώς και είναι θέμα της συγκεκριμένης σειράς, αφού κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα σε μικρές αποστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...