Προς το περιεχόμενο

phablet 7 MTK6572A


manassis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηγα να κατεβασω στο  7 tablet MTK6572A μια εφαρμογη για τον διαβητη(μετρησεις ζαχαρου) και κολησε στο 84% και ενω δεν ειναι συνδεδεμενο με wifi αυτο δειχνει οτι κατεβαζει ενω δεν κανει τιποτα εδω και 4 ημερες.Εκανα reset,hard reset(ηταν ολα κινεζικα και δεν καταλαβαινα τιποτα)αλλα δεν καταφερα τιποτα,καμια βοηθεια?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Μην κανεις Hard reset. Πηγαινε απο τις ρυθμισεις και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Θα στα επαναφερει ολα οπως ηταν οταν το αγορασες (θα σβηστουνε τα παντα, και ο λογαριασμος απο συχρονισμο δεδομενων). Φροντισε να εχει τουλαχιστον 40 % μπαταρια οταν θα το κανεις αυτο. Σε 2 λεπτα θα εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω να εισαι καλα συγνωμη που αργησα να σου απαντησω,εχω αλλα δυο προβληματα 1)δεν μπορω να το ρουταρω και 2)ο μετρητης ζαχαρου δεν συνδεετε με το bluetooth τι κανω?ευχαριστω

p46r.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ροοτ δοκιμασε το kingo root. Πρεπει να ενεργοποιησεις τον εντοπισμο σφαλματων usb απο την συσκευη σου για να στο κανει. Για το δευτερο που ρωτας, για τσεκαρε στις ρυθμισεις απο bluetooth. Πρεπει να εχεις επιλεγμενο το κουτακι που λεει να σου ειναι ορατο το ταμπλετ σε αλλες συσκευες.

 

Τιποτα φιλε μου να σε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το kingo root προσπαθησα αλλα θα ξαναδοκιμασω με την  ενεργοποιηση τον εντοπισμο σφαλματων usb και θα δω με τον μετρητη ζαχαρου εχω κανει απειρες δοκιμες ακομα και πριν γραψω το μηνυμα και ενω ειναι σε ζευξη με τον μετρητη και προσπαθει να συνδεθει μου γραφει να ελεξω αν ειναι ενεργοποιημενο θα τσεκαρω και το κουτακι αν και δεν το εχω βρει,ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε δυο κινητα samsung και στο pipo m9 pro ολα οκ,τελος παντων,ενω το εχω κανει ροοτ καποια προγραμματα που θελω να σβησω δεν σβηνουν με το easy unistaller,καμια ιδεα?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Για δοκιμασε το Clean Master. Εγω αυτο εχω βαλει και μπορεις να βγαλεις τα παντα. Πηγαινε στο διαχειριση εφαρμογων  και τερμα κατω γραφει ''προεγκαταστημενες εφαρμογες'' . Πατησε το και σου τις βγαζει ολες. Προσεξε ομως τι βγαζεις, μηπως βγαλεις κατι χρησιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαιτειτε αδεια ριζας για να απεγκαταστησετε προεγκατεστημενες εφαρμογες παρακαλουμε να δωσετε αδεια ριζας στο clean master μου βγαζει αυτο το μηνυμα ενω ειναι ρουταρισμενο και στην αρχη ζητα αδεια του supersu και την δινω τι συμβαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ανοιγει το c master σε ρωταει να δωσεις αδεια ρουτ? Σιγουρα το εχεις ρουταρει κανονικα το ταμπλετ? Το εικονιδιακι του ροοτ (super user) στο εβγαλε στο μενου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το Superuser στο βαζει αυτοματα το προγραμμα που χρησιμοποιεις οταν κανεις το Root. Λοιπον, βαλε αυτο το 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

 Δες αν σου λεει οτι ειναι Rootαρισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...