Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση/Απεγκατάσταση HP εκτυπωτή


dante_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα πολυμηχάνημα της σειράς HP F2000. Ξαφνικά σταμάτησε να μου αναγνωρίζει το πρόγραμμα και είπα να το κάνω unistall και install γιατί πρόσφατα έκανα αναβάθμιση σε Windows 8.1 και είπα μήπως ευθύνεται αυτό.

 

Έκανα unistall και ενώ δεν υπάρχει πλέον το βοηθητικό πρόγραμμα, συνεχίζει και εμφανίζει τον εκτυπωτή στο control panel. Όταν κάνω μέσα από το installer απεγκατάσταση, μου κάνει restart αλλά όταν ανοίγει, πάλι τα ίδια. Εκεί ο εκτυπωτής. Κατέβασα ένα Kyocera deleter που βρήκα σε tutorial και ενώ δείχνει να το κάνει απεγκατάσταση, μετά το restart πάλι εκεί ο εκτυπωτής.

 

Μου έχει σπάσει λίγο τα νεύρα. Προσπαθώ να κάνω install το βοηθητικό πρόγραμμα και μου λέει ότι υπάρχει ήδη εκτυπωτής.

 

Καμιά βοήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα βασικά ειναι οτι δεν εκτυπώνει καθόλου η απλα δεν υπάρχει το βοηθητικό πρόγραμμα ?

 

To δεύτερο. Γιατί κάτι τεστ που μπορείς να κάνεις στην εκτύπωση και στο σκανάρισμα, τα κάνει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τοτε τι το θέλεις το βοηθητικό πρόγραμμα ? νομιζω πως το βοηθητικό μπαίνει σε λειτουργία αν υπάρχει καποιο πρόβλημα στο κανονικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Control Panel ->System and security-> Administrative tools->Print management. Εκει θα βρεις τον εκτυπωτη που θες να κανεις uninstall καθως και τον driver του. Επειδη λογικα δεν σ' αφηνει, αφηνεις ανοιχτο το παραθυρο και πας με αναζητηση για services.msc . Εκει πας στην επιλογη printer spool και κανεις disable και μετα enable. Μετα αμεσως πας και σβηνεις τον εκτυπωτη και τον driver του. Ειχα το ιδιο προβλημα και το εκανα ακριβως ετσι χτες. Mε το HP F2480.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...