Προς το περιεχόμενο

Arch Install Scripts και Arch Ultimate Installer


chisao

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες....Αυτές τις μέρες έχω μαζέψει τα μπογαλάκια μου (backup) και ετοιμάζομαι να εγκαταλείψω το ubuntu. Είμαι σχεδόν έτοιμος να περάσω arch με cinnamon ή mint με cinnamon. Ψήνομαι περισσότερο για arch αλλά το μόνο που με προβληματίζει ότι το cinnamon δένει πολύ καλά με το mint ενώ στο arch δεν ξέρω κάτι δεν μου κάθεται καλά....Λέω όμως να το δοκιμάσω και να δω πως πάει. Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει εγκατάσταση το arch με αυτά τα scripts? Είναι όλα μαζεμένα και φαίνεται να κάνουν την εγκατάσταση πιο εύκολη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο είδα το video κατάλαβα ότι απλά είναι όλα τα βήματα μαζεμένα. 

 

Δεν νομίζω ότι κερδίζεις αλλά ούτε και χάνεις τπτ με το να τα χρησιμοποιήσεις. Όπως σε βολεύει εσένα. Αν δεν τα χρησιμοποιήσεις, το begginers guide είναι ότι καλύτερο για να το στήσεις(αλλά μάλλον το ξέρεις αυτό γιατί από ότι κατάλαβα έχεις ήδη στήσει arch).

 

Τέλος δεν έχω χρησιμοποιήσει το cinnamon για να σου πω κάποια γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αυτήν την στιγμή το στήνω...Μπορώ να πω ότι όποιος έκατσε και το φτιαξε είναι ΑΣΤΕΡΙ!!! Είναι αυτό που λες, όλα μαζεμένα...Σίγουρα κάποιος που δεν έχει ξαναστήσει καλό θα είναι να στήσει μια δυο φορές με το begginers guide αλλά από κει και πέρα μου φαίνεται καταπληκτικό! Σκέψου ότι έχω το λαπτοπ ανοικτό και το μόνο που είδα από το wiki ήταν πως να συνδεθώ ασύρματα γιατί ο σταθερός είναι μακριά από το router. Δεν χρειάζεται να ψάχνεις το wiki, είναι όλα εδώ!!! Από την αρχική εγκατάσταση του συστήματος και του partitioning μέχρι τi παιχνίδια θα βάλεις, java, wine, vbox. Συμμαζεμένα! Συνιστώ σε όποιον δεν το έχει δοκιμάσει να κάνει μία δοκιμή σε vbox....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>σε vbox μπορει να δουλεψει .. αλλα δνε νομιζω σε κανονικο μηχανημα</p>

 

Δουλεύει κανονικότατα...Δεν ξέρω, ίσως να είναι κάτι που κάποιος να μην το θεώρει πολύ σημαντικό αλλά για μένα είναι κίνηση ματ. Πραγματικά και ένας αρχάριος μπορεί να στήσει ένα ολοκληρωμένο σύστημα πολύ εύκολα! Ξανασυνιστώ να το δοκιμάσει όποιος έχει λίγο χρόνο / δεν βαριέται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...