Προς το περιεχόμενο

Αγορά εκτυπωτή για ημιεπαγγελματική χρήση γραφείου


Nikitas25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω ένα εκτυπωτή για ημιεπαγγελματική χρήση σε γραφείο.

Σκέφτομαι να επενδύσω ένα σεβαστό ποσό της τάξης των 300~350€.

Θα ήθελα την γνώμη σας για την αγορά μου και τις προτάσεις σας.

Έχω βάλει στο μάτι των EPSON L550 αλλά έχω τις αμφιβολίες μου. Άρα λοιπόν βοήθεια....

post-289212-0-94035700-1392290412_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε οχι epson! Το έχω ακούσει απο πάρα μα πάρα πολλά άτομα! Κάνει πολύ φασαρία και γενικά θεωρούνται ευπαθή μηχανήματα! Εμένα προσωπικά μ'αρέσουν τα epson, αλλα έχω να σου πω οτι ακούγονται άσχημα λόγια για τα epson!

 

Εμεις στο γραφείο έχουμε τον hp laserjet cp1215 και είναι πολύ καλός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου οτι ειναι ημιεπαγγελματική χρήση θα σπυ πρότεινα να δεις κάτι πιο αξιολογο σε ΟΚΙ, ΗΡ ή για ποιο οικονομικά και με φθηνη συντηρηση κοιτα τα samsung...

π.χ.

http://www.e-shop.gr/search_main.phtml?table=PER&category=%D0%CF%CB%D5%CC%C7%D7%C1%CD%C7%CC%C1%D4%C1&filter-8278=1&filter-512=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση σας.

Απλά εχθές έβλεπα τον L350 παίρνει 4 μελάνια της Epson συνολικού κόστος 24€ και δίνει το καθένα 6.500 σελίδες.

Το κοστολόγιο της εκτύπωσης είναι πάρα πάρα πολύ χαμηλό. Αντίθετα ένα περίπου ίδιας τιμής lazer δίνει μόλις 1000 με 1500 σελίδες με 60€ ανα αναλώσιμο. Ένα πολυμηχάνημα injekt στα ίδια χρήματα επίσης δίνει 1.000 με 1.500 σελίδες με κόστος ανα αναλώσιμο 20 με 25€. Το κόστος των αναλλώσιμων είναι μέρα με την νύχτα/ Γι' αυτό είμαι αρκετά μπερδεμένος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πιστευω οτι ισχύουν αυτα που λεει για 6500 σελίδες... Εδω τόσες μετα βιας να βγάλουν τεράστια τόνερ... 

καποιο λακο εχει η φαβα... Αν ηταν έτσι όλοι θα είχαν σε γραφεία και φωτοτυπάδικα αυτόν τον εκτυπωτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση σας.

Απλά εχθές έβλεπα τον L350 παίρνει 4 μελάνια της Epson συνολικού κόστος 24€ και δίνει το καθένα 6.500 σελίδες.

Το κοστολόγιο της εκτύπωσης είναι πάρα πάρα πολύ χαμηλό. Αντίθετα ένα περίπου ίδιας τιμής lazer δίνει μόλις 1000 με 1500 σελίδες με 60€ ανα αναλώσιμο. Ένα πολυμηχάνημα injekt στα ίδια χρήματα επίσης δίνει 1.000 με 1.500 σελίδες με κόστος ανα αναλώσιμο 20 με 25€. Το κόστος των αναλλώσιμων είναι μέρα με την νύχτα/ Γι' αυτό είμαι αρκετά μπερδεμένος.....

Θα τα πληρωσεις σε κεφαλες.Δεν μπορει να συγκριθει η τεχνολογια inkjet με την laser σε πλευρα οικονομιας,ειναι αδυνατον.

Οτι γραφουν πολλες φορες ειναι και θεμα marketing,δεν σημαινει οτι ειναι και η αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγχρωμο, Laser, auto-dublex, δικτυακό, επαγγελματικό https://www.skroutz.gr/s/3526857/OKI-MC332dn.html

 

και το αντίστοιχο με φαξ https://www.skroutz.gr/s/3509890/OKI-MC342dn.html


Αν βολεύεσαι και με μονοχρωμο εδω https://www.skroutz.gr/c/119/printers_plotters/f/6715_6718_6726/Ναι-Μονόχρωμος-Duplex-Αυτόματο.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και ενα χρονο εχω το wf 3520. Απλα φοβερο. αυτο που λενε για τα μελανια ισχυει. Ειναι πολυ εικονομικα. το software παιζει τελεια. Hp δεν αγοραζω ξανα με τιποτα. παντα ειχα θεμα με τα drivers, και οχι μονο εγω, ακομα και ανθρωπος της hp δεν μπορεσε να κανει το μηχανημα τους να δουλεψει. Για μενα πηγαινε στον epson. Εγυηση εχει μη τον φοβασαι, αν δεν εισαι σιγουρος οτι χρειαζεσαι lazer μη δωσεις τοσα χρηματα τσαμπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ εγραψα για να σου πω οτι εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο μια μαρκα που ολοι θαβουν. μου ειχαν πει τα χειροτερα.

Αφου το θες για ημη επαγγελματικη χρηση γιατι δεν αγοραζεις κατι πιο φθηνο? Ποσες σελιδες θα βγαζεις την ημερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται σε καμια περιπτωση να δωσεις τοσα χρηματα. Ειμαι στην ιδια φαση με σενα. Γενικα θα σου ελεγα να κοιταξεις για κατι πιο φθηνο, και οσο εχει εγγυηση θα εισαι καλυμενος. Απλα κοιτα να παρεις κατι απο σειρα office και οχι home. Αν σε δυο χρονια χαλασει αν ειναι κατι μικρο το φτιαχνεις, αν ειναι κατι ακριβο αγοραζεις αλλο.

Και πολυ βασικο. Οχι μουφα μελανια. οτι και να σου λενε μην πιστευεις κανεναν. ολοι στο τελος θα σηκωσουν τα χερια ψηλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...