Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο iPhone 6;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωπα , εδω εχει ψωμι και γελιο! Ειναι αυτο που linkαρει συνηθως το αγαπημενο bot.

Link?

Κοίτα, εδώ και μερικές μέρες το λες και τίμιο το site, έβαλε ο Πάνος ένα μήλο στο λογότυπο να μη μπερδευόμαστε, όχι πώς είχαμε αμφιβολίες... Link δε βάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σιγά μη μου φέρεις και παραδείγματα από την εποχή των παγετώνων. Ειδικά το τελευταίο έτος, υπάρχουν χιλιάδες χρήστες iPhone που δηλώνουν πια ανοιχτά ότι είναι δυσαρεστημένοι με τη μικρή οθόνη του iPhone και ακόμα περισσότεροι πρώην iOs και νυν android users που γράφουν στα φόρα ότι σε περίπτωση που το iPhone 6 φέρει μεγάλη οθόνη, θα επιστρέψουν στο iOs.

Καλα δες καμια παρουσιαση note 1 2 3 και s3 s4 που δεν ειναι εποχη τον παγετωνων να δεις τι θελουν και τη κραζουν η fan του φασκομηλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι ψευδής και ξεψευδής.

 

Και να διαψευστεί η συγκεκριμένη, ποιος αμφιβάλλει ότι θα αυξηθούν οι ίντσες; Ακόμα κι αν δε μοιάζει με αυτό στις φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι ψευδής και ξεψευδής.

 

Και να διαψευστεί η συγκεκριμένη, ποιος αμφιβάλλει ότι θα αυξηθούν οι ίντσες; Ακόμα κι αν δε μοιάζει με αυτό στις φωτογραφίες.

 

Έχω την εντύπωση ότι η apple έχει αποφύγει να κάνει δηλώσεις για το μέγεθος της οθόνης για το iPhone 6 επομένως μέχρι να διαρρεύσει κάποια legit φωτογραφία ή κάνα mail του Tim υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να μην αλλάξει κάτι στις διαστάσεις της οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να μην αλλάξει κάτι επειδή απλά δε μπορούμε να αποκλείσουμε τίποτα.

 

Αλλά μεταξύ μας, ποιος πιστεύει ότι υπάρχει έστω μια περίπτωση να μην αυξήσει κάποια στιγμή το μέγεθος της οθόνης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ορος smartphone ειναι πολυ γενικος, δεν εχει καποια συγκεκριμενη εννοια πλεον. 3rd party εφαρμογες, wifi , media players, surfing, emails, youtube , fb η ακομα ακομα και app store εχουν και τα λεγομενα feature phones..

 

Μωρέ δίκιο έχεις και συμφωνώ μαζί σου, αλλά κακώς το εξηγείς σε μένα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οντως ειναι πραγματικη η φωτογραφια,καλη κινηση να μεγαλωσει την οθονη η apple.Με τα σημερινα δεδομενα και τις δυνατοτητες αυτων των συσκευων ειναι ''κριμα'' να μιλαμε για οθονες 4 και 4,3 ιντσων.Ασχετα αν ειναι android η ios.Αν θελω μονο τηλ. και το ericsson k750i που εχω και δεν το αποχωριζομαι ποτε,μια χαρα μικρο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Cook δεν έλεγε οτι δεν ακολουθούμε τους άλλους κλπ κλπ; Φαίνεται οτι για άλλη μια φορά η apple τρέχει πίσω απο τις εξελίξεις.

 

Στο παρελθόν πάντως δεν είχε διαρροές. Δε νομίζω να γίνονται πλέον όλα αυτά κατα λάθος. Μάλλον έχει αλλάξει στρατηγική marketing απο τότε που άρχισε να τα "χάνει" εντελώς τυχαία σε μπάρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κράζανε τα note ότι είναι μεγάλα για smartphone; Αναρωτιέμαι γιατί.

Εδω μεχρι και το s3 κραζανε το note σε πειραξε.

Τεσπα.

Τελος το οφ τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάθε post χρήστη που θα βρεις να λέει ότι δε θέλει μεγαλύτερη οθόνη στο iPhone 6, θα σου βρίσκω 10 που θα γράφουν το αντίθετο. Έχω ήδη ανακαλύψει σήμερα το απόγευμα threads σε διάφορα fora με σχετικές συζητήσεις. Οπότε μην το κάνεις. Το τί λέγαμε πριν 3 χρόνια ή τι λένε οι διαφημίσεις της Apple, είναι παντελώς αδιάφορο. Η ουσία είναι ότι ένα τεράστιο κομμάτι των iPhone users θέλουν -και το ζητάνε- μεγαλύτερη οθόνη, οπότε δεν καταλαβαίνω σε ποιούς ακριβώς "τη λέτε" ή προετοιμάζεστε να "την πείτε" όταν με το καλό κυκλοφορήσει το μεγαλύτερο iPhone 6.

Δεν λεω οτι δεν εχω δει και το αναποδο, αλλα οχι η αναλογια ΔΕΝ ειναι 1 προς 10, ιδιως σε παρουσιασεις του iphone οσοι κραζαν για μικρη οθονη πεταγοντουσαν 5-6 να τους πουνε οτι ειναι το ιδανικο. Εγω παντως συμφωνω, καλα κανει και τη μεγαλωνει την ριμαδα. 

 

Το προβλημα ξερεις ποιο ειναι? Οταν ο Jobs δεν υποστηριζε flash radio bt και αναφορες, ολοι χειροκροταγαν οτι βλεπει μπροστα. Περνανε 10 χρονια απο τοτε, και επειδη αρχισε να καταργειτε το flash εγινε ο Jobs προφητης. 

 

Οταν ομως η samsung μεγαλωνε οθονες και specs επεφτε ΤΟ κραξιμο. Τωρα που  κυνηγαει η apple (καθως και ολοι οι υπολοιποι κατασκευαστες) πιστα τα βηματα της, δεν λεει κανεις για την samsung που οδηγησε τις εξελιξεις. 2 μετρα και 2 σταθμα λεω εγω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φημες φημες φημες που στο τελος βγαινουν αληθινες. Ωραια κατασκευη αλλα φερνει λιγο σε Samsung

 

Φτάσαμε στο σημείο να λέμε ότι το iPhone μοιάζει με Samsung :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...