Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο iPhone 6;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν παιζει να ειναι ετσι! Σιγα μην κλωνοποιησουν και το s3.  Παντως αυτο που παρατηρω ειναι οτι οσο μειωνονται τα bezel τοσο samsungizoyn ολα τα κινητα. Και μετα κραζουμε την sammy οτι αντιγραφει η οτι ολα τα μοντελα της ειναι ιδια. Λες και εχει πολυ χωρο γυρω απτην οθονη για να σχεδιασει κιολας


-Εδώ και χρόνια καμαρώνει για το χειρισμό με ένα χέρι (που θεωρώ σχεδόν ανούσιο)

-Πάντα δίνει τα φώτα στον σχεδιασμό και μετά ακολουθούν οι άλλοι. Αν τελικά οι φωτογραφίες επαληθευτούν η ιστορία επαναλαμβάνεται για μία ακόμα φορά και η Apple δίνει τα σχεδιαστικά φώτα της.

Ποια φωτα στο σχεδιασμο? Αν ειναι οπως της εικονας, που δεν το πιστευω, ιδιο με το s4 ειναι

 

Εγω ξαναεπαναλαμβανω, αυτο που βλεπω ειναι οτι οταν μειωνεται το bezel ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ολες οι συσκευες μοιαζουν ιδιες. Ουτε η ιδια η apple , που κακα τα ψεμματα μαζι με την htc εχουν πολυ ωραιο design, δεν μπορει να διακριθει χωρις bezel, οποτε το να κραζετε τοσο καιρο τη samsung πλεον φαινεται ποσο αστειο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε πάλι.... Πραγματικά το εχω απορία.

Που βρίσκετε την όρεξη να κράζετε κάθε φορά σε οτι έχει να κάνει με την Apple;

Διαβάζω απο τη στιγμή που ακούστηκαν οι πρώτες φήμες για μεγαλύτερη οθόνη κάτι χαρακτηρισμούς του τύπου κωλοτουμπες, ιδανικό μέγεθος, παντόφλες, πέδιλα του σκι και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

Θα ρωτήσω για ακόμη μια φορά. Υπέγραψε πουθενά η Apple κάποιο χαρτί ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο οτι η οθόνη θα μείνει στις 4";;;

Η κάθε εταιρεία χρησιμοποιεί προς ωφελος της τα χαρακτηριστικά των προϊόντων της.

Όχι δεν μεγάλωσαν ξαφνικά τα χέρια μας αλλα ούτε και οι τσέπες μας αν μας πασάρει αύριο ενα κινητό με οθόνη 4.7 - 5+ ιντσών, μεγάλωσαν όμως οι απαιτήσεις μας, ο ανταγωνισμός και απο τη στιγμή που δεν ξέρουμε πως θα υλοποιηθούν ακριβώς αυτές 4,7 - 5+ ίντσες ας κρατάμε μια πισινή.

Για το 2012-2013 μπορεί οι 4" να ήταν το ιδανικό μέγεθος (για αυτόν που θέλει κινητό πρωτίστως), αν αύριο παρουσιάσει κάτι μεγαλύτερο δε σημαίνει απολύτως τιποτα.

Ξεκολλάτε επιτέλους.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.

Ε τωρα και συ μην λες ψεμματακια. Επειδη δεν το ειπες εσυ δεν σημενει τπτ. Θες τωρα να κατσω να κοιταξω ολα τα threads με ανακοινωσεις συσκευων να κραζουν για παντοφλες, απο εποχη s2 των 4.3" μεχρι σημερα? Εκει ειναι και τα ξερεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν μιλαμε για κινητο,μιλαμε για smartphone.Εχει τεραστια διαφορα.Οι 4 ιντσες στο σερφαρισμα ειναι αισχος.

Δηλαδή ο όρος smartphone κατα τη γνώμη σου έχει να κάνει με το μέγεθος της οθόνης και οχι με το σύνολο των δυνατοτήτων της συσκευής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ο όρος smartphone κατα τη γνώμη σου έχει να κάνει με το μέγεθος της οθόνης και οχι με το σύνολο των δυνατοτήτων της συσκευής?

O ορος smartphone ειναι πολυ γενικος, δεν εχει καποια συγκεκριμενη εννοια πλεον. 3rd party εφαρμογες, wifi , media players, surfing, emails, youtube , fb η ακομα ακομα και app store εχουν και τα λεγομενα feature phones..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τωρα και συ μην λες ψεμματακια. Επειδη δεν το ειπες εσυ δεν σημενει τπτ. Θες τωρα να κατσω να κοιταξω ολα τα threads με ανακοινωσεις συσκευων να κραζουν για παντοφλες, απο εποχη s2 των 4.3" μεχρι σημερα? Εκει ειναι και τα ξερεις

Σιγά μη μου φέρεις και παραδείγματα από την εποχή των παγετώνων. Ειδικά το τελευταίο έτος, υπάρχουν χιλιάδες χρήστες iPhone που δηλώνουν πια ανοιχτά ότι είναι δυσαρεστημένοι με τη μικρή οθόνη του iPhone και ακόμα περισσότεροι πρώην iOs και νυν android users που γράφουν στα φόρα ότι σε περίπτωση που το iPhone 6 φέρει μεγάλη οθόνη, θα επιστρέψουν στο iOs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Ειδικά το τελευταίο έτος, υπάρχουν χιλιάδες χρήστες iPhone που δηλώνουν πια ανοιχτά ότι είναι δυσαρεστημένοι με τη μικρή οθόνη του iPhone....

 

Ενώ πριν το καταπίεζαν μέσα τους :-) :-) :-) . Πράγμα που τους οδηγούσε σε δηλώσεις περί παντόφλας για όλες τις υπόλοιπες συσκευές που είχαν ανεβεί σε διάσταση, παρόλο που δεν το πίστευαν πραγματικά. Κριμένοι και καταπιεσμένοι δίναν την εσωτερική τους μάχη ώσπου τελικά κατάφεραν να βγάλουν από μέσα τους αυτό που τους ενοχλούσες :-) :-) :-) .

 

They came out of the closet finally.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ πριν το καταπίεζαν μέσα τους :-) :-) :-) . Πράγμα που τους οδηγούσε σε δηλώσεις περί παντόφλας για όλες τις υπόλοιπες συσκευές που είχαν ανεβεί σε διάσταση, παρόλο που δεν το πίστευαν πραγματικά. Κριμένοι και καταπιεσμένοι δίναν την εσωτερική τους μάχη ώσπου τελικά κατάφεραν να βγάλουν από μέσα τους αυτό που τους ενοχλούσες :-) :-) :-) .

 

They came out of the closet finally.

Σε λάθος ενότητα γράφεις την περιπέτειά σου. Στο μπλα μπλα πήγαινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη μου φέρεις και παραδείγματα από την εποχή των παγετώνων. Ειδικά το τελευταίο έτος, υπάρχουν χιλιάδες χρήστες iPhone που δηλώνουν πια ανοιχτά ότι είναι δυσαρεστημένοι με τη μικρή οθόνη του iPhone και ακόμα περισσότεροι πρώην iOs και νυν android users που γράφουν στα φόρα ότι σε περίπτωση που το iPhone 6 φέρει μεγάλη οθόνη, θα επιστρέψουν στο iOs.

Oταν καποιος λεει ΑΠΟ, δεν εννοει μονο για τοτε, εννοει ΑΠΟ τοτε μεχρι σημερα. Αυτοι που λενε πως θα επιστρεψουν στο iphone οταν μεγαλωσει η οθονη προφανως δεν εχουν iphone γιατι δεν τους κανει η μικρη οθονη. Εγω λεω για ολους τους υπολοιπους που αποκαλουν τα παντα παντοφλες, ιδιως οταν ουσιαστικα η μιση προσοψη του iphone ειναι...bezel. Τωρα αληθεια, θες να με βαλεις να linkaro τα post?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αληθεια, θες να με βαλεις να linkaro τα post?

Για κάθε post χρήστη που θα βρεις να λέει ότι δε θέλει μεγαλύτερη οθόνη στο iPhone 6, θα σου βρίσκω 10 που θα γράφουν το αντίθετο. Έχω ήδη ανακαλύψει σήμερα το απόγευμα threads σε διάφορα fora με σχετικές συζητήσεις. Οπότε μην το κάνεις. Το τί λέγαμε πριν 3 χρόνια ή τι λένε οι διαφημίσεις της Apple, είναι παντελώς αδιάφορο. Η ουσία είναι ότι ένα τεράστιο κομμάτι των iPhone users θέλουν -και το ζητάνε- μεγαλύτερη οθόνη, οπότε δεν καταλαβαίνω σε ποιούς ακριβώς "τη λέτε" ή προετοιμάζεστε να "την πείτε" όταν με το καλό κυκλοφορήσει το μεγαλύτερο iPhone 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λάθος ενότητα γράφεις την περιπέτειά σου. Στο μπλα μπλα πήγαινε.

 

Επειδή το πας εκεί και επειδή γνωρίζω ότι έχεις και χιούμορ θα προχωρήσω λίγο παραπέρα και θα πω ότι από το πρωί έχει ψοφήσει όλο το ίντερνετ στα γέλια με τα καμώματα των apple fanboys.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το πας εκεί και επειδή γνωρίζω ότι έχεις και χιούμορ θα προχωρήσω λίγο παραπέρα και θα πω ότι από το πρωί έχει ψοφήσει όλο το ίντερνετ στα γέλια με τα καμώματα των apple fanboys.

 

Για το iPhonehellas δεν παίζει να λες γιατί το διάβασα πριν από λίγο και τα σχόλια είναι του στυλ "επιτέλους". Οπότε μπαίνω τώρα nextsmartphone να γελάσω και γω. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το iPhonehellas δεν παίζει να λες γιατί το διάβασα πριν από λίγο και τα σχόλια είναι του στυλ "επιτέλους". Οπότε μπαίνω τώρα nextsmartphone να γελάσω και γω. :devil:

Ωπα , εδω εχει ψωμι και γελιο! Ειναι αυτο που linkαρει συνηθως το αγαπημενο bot.

Link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...