Προς το περιεχόμενο

Η πραγματική αξία των Likes και του μοντέλου διαφήμισης του Facebook στο μικροσκόπιο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα είναι τόσο δύσκολο να καταλάβουμε ότι το facebook σου δίνει αυτό που θες και σου παίρνει αυτό που θέλει , με σκοπό το οικονομικό κέρδος αυτού και όχι το δικού σου ;

Πολύ σωστά λέμε ότι είναι μια κερδοσκοπική επιχείρηση και όπως όλες οι εταιρείες στον κόσμο χρησιμοποιεί όλα τα μέσα για να πετύχει κέρδος, πάντα μέσα σε νομικά πλαίσια. 

Αν υπάρχει κάτι ύποπτο και παράνομο , όπως προκύπτει από άρθρο αυτό θα μου επιτρέψετε να πω ότι γίνετε και για λόγους ανταγωνιστικούς. 

Όμως δηλώνω ότι γενικά μέσα κοινωνικής δικτύωσης είναι μια κερδοσκοπική απάτη και λιγότερο μια ανάγκη του σύγχρονου ανθρώπου. Συμφωνώ με το fakebook ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το facebook σαν εταιρεία μια χαρά κάνει την δουλεία της. Το θέμα είναι πως χρησιμοποιούν οι ουραγκοτάγκοι χρήστες του τις υπηρεσίες που τους παρέχει. Κάποτε ήταν το MySpace σήμερα είναι το facebook και αύριο δεν ξέρω κι γω τι... αλλά ουραγκοτάγκοι θα υπάρχουν πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 like $70;;; Από που αγοράζει μωρέ!

 

Εγώ πάντως για την δουλειά μου αγοράζω 1000 like για $0.5..

 

Επίσης είναι γνωστό αυτό που λέει το άρθρο και βίντεο χρόνια τώρα.. Βασικά αρκετά άτομα υποστιρίζουνε ότι και τα like του FB είναι fake..

Επίσης (#2) να ξέρετε ότι μπορεί το FB να κάνει like μόνο του κάποιες σελίδες ανα διαστήματα.. Ειδικά άμα έχεις μεγάλη "λίστα" από likes..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανω εγω σελιδα στο facebook ''αγροτικα προΪοντα κατω κολοπετινιτσας'' και βλεπω Like απο τον abdul adebayor και τον 雅尼帕帕多普洛斯 οχι καλε δεν ειναι ψευτικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα πει και μια άλλη φορά, θα το ξαναπώ και τώρα.

Εύχομαι να πέσουν οι servers του Facebook και του Twitter και να μην ξαναλειτουργήσουν τον αιώνα τον άπαντα...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα πει και μια άλλη φορά, θα το ξαναπώ και τώρα.

Εύχομαι να πέσουν οι servers του Facebook και του Twitter και να μην ξαναλειτουργήσουν τον αιώνα τον άπαντα...

Εγω ευχομαι παγκοσμια ειρηνη ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν ειναι για αντικοινωνικους .

 

Φίλε μου, αν δεν είναι ειρωνικό το παραπάνω σχόλιο, μόνο μια λέξη μου έρχεται στο μυαλό. Κρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ ότι το fb και γενικά τα social media είναι ένας εξαιρετικός τρόπος να διαφημιστεί κάτι (εταιρεία, δραστηριότητα, οργανισμός, επιχείρηση, οτιδήποτε) αλλά απ' ότι βλέπω εδώ, τα likes δεν σημαίνουν τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά θεωρώ ότι το fb και γενικά τα social media είναι ένας εξαιρετικός τρόπος να διαφημιστεί κάτι (εταιρεία, δραστηριότητα, οργανισμός, επιχείρηση, οτιδήποτε) αλλά απ' ότι βλέπω εδώ, τα likes δεν σημαίνουν τίποτα...

Φυσικά δεν σημαίνουν τίποτα, τα likes κάνουν μια εταιρεία πετυχημένη; ή είναι το ίδιο να πίνεις καφέ σε καφετέρια με την παρέα σου με το να παίζεις online poker με αγνώστους; Πιο από τα δυο έχει αξία; Καταφανέστατο όπως και το like μου που δεν το χαρίζω ή αν το χαρίσω θα το κάνω για ένα ευτυχές γεγονός το οποίο όμως δεν θα με αποτρέψει στο να ευχηθώ για το γεγονός και face to face.

 

Από τότε που μεταφέρθηκαν συναισθήματα ζωής σε ηλεκτρονικά συναισθήματα νομίζω ότι σαν δίποδα ζώα χάσαμε την μπάλα. Είπαμε ναι στην χρήση νέων τεχνολογιών αλλά όχι να τις κάνουμε και ζωτικής σημασίας.

 

Edit: Από τότε που βγήκε το συγνώμη χάθηκε το φιλότιμο ή από τότε που εμφανίστηκε το facebook χάθηκε και το φιλότιμο.

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...