Προς το περιεχόμενο

Ο ΟΤΕ παρουσιάζει την υπηρεσία My WiFi για δωρεάν Internet εκτός σπιτιού


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ενεργοποιησα ηδη.

Ελπιζω να βοηθησω κανεναν τυπα αν και εδω σαλαμινα στην περιοχη που μενω κιολας δεν θα ξερει κανεις χριστο...:P

Εχω μια απορια, στο site λεει για το ZTE 108NS οτι υπηρχε ηδη το firmware διαθεσιμο.

Το κατεβασα, το φλασαρα και απο κει που ελεγε 1.0.7 τωρα λεει 1.0.6.

Τι στο καλο εγινε, πως γινεται να ειχα ηδη πιο καινουριο απο αυτο στο site? :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το ακούω πρώτη φορά. στανταράκι φίλε μου;

 

Ναι στανταρ εξακριβωμένο 100%. Όσο πιο πολλές κεραίες, τόσο λιγότερη η ένταση του σήματος, αρα λιγότερη ακτινοβολία. Η χώραμε την λιγότερη ακτινοβολία στην ΕΕ είναι το Βέλγιο αλλα ταυτόχρονα είναι και η πόλη που έχει τις περισσότερες κεραίες!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα εχει καποια χρεωση;

δεν γινεται απλα να κατεβασουμε την εφαρμογη απο το google store και να κανουμε την δουλεια μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχει χρέωση.

 

Όχι, δεν μπορείς απλά να κατεβάσεις απλά την εφαρμογή. Η εφαρμογή ενημερώνει για τα σημεία που έχουν ενεργοποιημένη την υπηρεσία my wifi. Για να συνδεθούμε σε κάποιο από αυτά ή σε κάποιο από τα εκατομμύρια σημεία του Fon σε όλο τον κόσμο θα πρέπει να έχουμε ενεγοποιήσει και εμείς το ΟΤΕ My WiFi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν κάποιος μπει απο το δικο μου πχ σε σαιτ παιδικης πορνογραφίας το χρεωνομαι εγω??

 

εξηγει το αρθρο που δε διαβασες πως το προσωπικο δικτυο θα ειναι διαφορετικο απο το δημοσιο και θα φερουν αλλες ΙΡ διευθυνσεις. κοινως ο ISP γνωριζει αν ηταν επισκεπτης ή ο ιδιοκτητης αυτος που επισκευθηκε την ιστοσελίδα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βάλουν πρώτα VDSL παντού που έχουν μόνο 3-4 γειτονιές σε όλη την Ελλάδα και μετά το συζητάμε το wi-fi παντού.

Γιατι; Γιατι να ειναι το VDSL προτεραιοτητα; Επειδη θα ηθελες ΕΣΥ να εχεις; Ειναι εντελως διαφορετικο εργο που απαιτει εντελως διαφορετικες υποδομες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα πεφτει τηλεφωνο στον οτε και το ζηταμε;

ειναι σιγουρο οτι δεν υπαρχουν χρεωσεις ετσι;

Αν έχεις συμβατό ρούτερ (ZTE H108NS για ADSL) μετά από κάποιες ώρες από την αίτηση θα ενεργοποιηθεί. Μπορείς να το κάνεις και μόνος σου από εδώ. Αν δεν έχεις συμβατό ρούτερ μιλάς υποχρεωτικά με τον ΟΤΕ για να σου στείλουν νέο.

 

Είναι σίγουρο ότι δεν υπάρχουν χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο έχει και η BT (British Telecom) στην Αγγλία. Ζητάς π.χ 8Mbps internet και σου φέρνουν 10 και δίνουν τα άλλα 2 στο wifi. Αν έχεις θέματα με την ταχύτητα, κόβουν τα 2 που δίνουν wifi και τα παίρνεις εσυ! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αγγλία με την BT έτσι είναι. ... σχεδόν παντού βρίσκεις Internet point. Μακάρι να γίνει και εδώ. .. Υπάρχει και ειδικό app της BT για Android και κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν κάποιος μπει απο το δικο μου πχ σε σαιτ παιδικης πορνογραφίας το χρεωνομαι εγω??

Όχι. Για να συνδεθει στο "open"-hotspot χρησιμοποιεί κατά τη διαδικασία του log-in τους δικούς του κωδικούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...