Προς το περιεχόμενο

Tesla coil


Tony_Stark_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tony και εγώ τον θαυμάζω , σκεφτόμουν μάλιστα να συνεχίσω το έργο του αλλα δεν έχω τις γνώσεις του. 

Έχω όμως όρεξη,ψήνεσαι να προσπαθήσουμε μαζί ? που ζεις ? εγω Πάτρα

Και όποιος άλλος θελήσει να μπει στο team ας αφήσει εδώ ένα μήνυμα να επικοινωνήσουμε στην περίπτωση που προχωρήσουμε 

σε project.

Καλά εσύ δεν ήθελες να συνεχίσεις το έργο το Ronnie Coleman; 

 

rc1_wx2hc.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tony και εγώ τον θαυμάζω , σκεφτόμουν μάλιστα να συνεχίσω το έργο του αλλα δεν έχω τις γνώσεις του. 

Έχω όμως όρεξη,ψήνεσαι να προσπαθήσουμε μαζί ? που ζεις ? εγω Πάτρα

Και όποιος άλλος θελήσει να μπει στο team ας αφήσει εδώ ένα μήνυμα να επικοινωνήσουμε στην περίπτωση που προχωρήσουμε 

σε project.

 

Λουτράκι εγώ. Το ψήνεις όντως;

 

ναι.

 

Βρήκε ο νίκοτς τη γενιά του.  :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορούσαμε να μιλήσουμε απο pm αλλα καλύτερα εδώ μηπως ενδιαφερθεί και κάποιος άλλος .
Προτείνω να βρούμε ενα μέρος για τα συνέδρια (meeting) αρχικά και να φτιάξουμε ενα γράφημα σχετικά με το πως θα κινηθούμε.
Σ'ενδιαφέρει να κατασκευάσουμε απλά ενα tesla coil ή θες να το πάμε παραπέρα?
πρέπει να το ψάξουμε και για το κόστος των υλικών βέβαια .

Θα πρότεινα αν βρεθούν κ άλλοι να φτιάξουμε μια ερευνητική ομάδα και να γίνει το θέμα pinned ώστε να παρακολουθεί το forum τις εξελίξεις απο πρώτο χέρι. (εφόσον ειναι εφικτό ).

Να Tonyσω πως πρώτα απόλα προέχει η ασφάλεια .  :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αδαείς που δεν ξέρουν ούτε στο google να ψάξουν , σκέφτονται να ασχοληθούν με τη κατασκευή tesla coil. Να τραβάτε βίντεο παιδιά θα έχει ΠΟΛΥ ενδιαφέρον. Άντε και στα top faces of death. Αν και το πιθανότερο είναι να αποτύχει με συνηθέστερο πρόβλημα τα διάκενα στο regulator.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αδαείς που δεν ξέρουν ούτε στο google να ψάξουν , σκέφτονται να ασχοληθούν με τη κατασκευή tesla coil. Να τραβάτε βίντεο παιδιά θα έχει ΠΟΛΥ ενδιαφέρον. Άντε και στα top faces of death. Αν και το πιθανότερο είναι να αποτύχει με συνηθέστερο πρόβλημα τα διάκενα στο regulator.

 

Τωρα εβαλες μεγαλη παραμετρο... ολο καινουριες λεξεις εισαι :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Solid state TC. Ακούγονται ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΑ δυνατά. Αν μου περίσσευαν χρόνος κ χρήματα θα έφτιαχνα ένα τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορούσαμε να μιλήσουμε απο pm αλλα καλύτερα εδώ μηπως ενδιαφερθεί και κάποιος άλλος .

Προτείνω να βρούμε ενα μέρος για τα συνέδρια (meeting) αρχικά και να φτιάξουμε ενα γράφημα σχετικά με το πως θα κινηθούμε.

Σ'ενδιαφέρει να κατασκευάσουμε απλά ενα tesla coil ή θες να το πάμε παραπέρα?

πρέπει να το ψάξουμε και για το κόστος των υλικών βέβαια .

 

Θα πρότεινα αν βρεθούν κ άλλοι να φτιάξουμε μια ερευνητική ομάδα και να γίνει το θέμα pinned ώστε να παρακολουθεί το forum τις εξελίξεις απο πρώτο χέρι. (εφόσον ειναι εφικτό ).

 

Να Tonyσω πως πρώτα απόλα προέχει η ασφάλεια .  :) 

 

Όταν λες "παραπερα " τι εννοείς; Ας ξεκινήσουμε με ένα coil, και βλέπουμε πως θα πάει. 

 

Το ν γίνει pinned είναι μια πολύ καλή ιδέα. Μπορείς κάποιος mod να βοηθήσει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...