Προς το περιεχόμενο

AMD A10-5800k και Ubuntu


jimisvog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παλικάρια. Πηρα επιτέλους την απόφαση να γυρίσω όλο το συστημα σε ubuntu και να αποχωριστώ αυτα τα Windows. Όλα καλα, και όλα δουλεύουν ρολόι. Εχω ομως μια απορία. Την καρτα γραφικών που περιεχει ο apu την διαβάζει κανονικά? Μπορω να εκμεταλλεύομαι τις δυνατοτητες του pc στο 100% ή εχω θέμα με συμβατότητες και drivers? Γιατί η αμαρτία μου ειναι πως θέλω να παίζω και ενα League of Legends ανα διαστήματα και οταν ακολούθησα οδηγο για να το βάλω (PlayOnLinux & Wine) είχα θέμα με τα γραφικά. Θα πρέπει να συμβιβαστώ με αυτο? Γιατι δεν μου καθεται καλα να έχω ολόκληρο dual-boot για ενα παιχνιδι.. :P

Y.Γ Αν έχετε να προτείνετε κανενα καλό και χρήσιμο προγραμμα για τα ubuntu θα ηταν ευχάριστο..

Ευχαριστώ! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες σοβαρο 3d acceleration, βαζεις τον driver της amd, τον fglrx, μιας και ο opensource ειναι ακομα πολυ πισω σε θεματα 3d. Βεβαια, επειδη ειναι μεγαλη κουβεντα το "fglrx και λινουξ", δες μηπως σε συμφερει να μεινεις με τον opensource στο λινουξ και να εχεις τα windows για παιχνιδια.

 

Καλο και χρησιμο προγραμμα... οχι δεν μου ερχεται κατι :P Οτι εχω εινια κακο και αχρηστο :P

Δες το xbmc, ειναι media center application. Ακομα και αν δεν εχεις συλλογη απο ταινιες, αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...