Προς το περιεχόμενο

HTC Desire 310. Καταφθάνει στην Ευρώπη με quad-core MediaTek chipset


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο αντικαταστάτης του Desire 300 έκανε την εμφάνιση του στην Ευρωπαϊκή ιστοσελίδα της HTC. Σύμφωνα με τις προδιαγραφές που διέρρευσαν (η HTC "κατέβασε" στην συνέχεια την σελίδα της συσκευής) το νέο HTC Desire 310 βασίζεται σε τετραπύρηνο chipset της MediaTek.Το HTC Desire 310 διαθέτει οθόνη 4.5 ιντσών ανάλυσης 480 x 854 pixels και βασίζεται στο MediaTek MT6582M chipset το οποίο διαθέτει τέσσερις πυρήνες Cortex-A7 χρονισμένους στο 1.3GHz. Τα γραφικά είναι τύπου Mali-400 MP2.

 

Διαθέτει 512MB RAM και 4GB αποθηκευτικού χώρου που επεκτείνεται μέσω microSD έως και κατά 32GB. Προσφέρει WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, microUSB2.0 ενώ δεν απουσιάζει GPS και FM radio.

 

Στην πρόσοψη διαθέτει κάμερα VGA για βιντεοκλήσεις ενώ στο πίσω μέρος, η κύρια κάμερα διαθέτει αισθητήρα 5.0 Megapixels, που όμως δεν συνοδεύεται από LED flash. Η μπαταρία του έχει χωρητικότητα 2000mAh και τρέχει Android 4.2.2 Jelly Bean.

 

Οι διαστάσεις του είναι 131.4 x 68.3 x 11.3 χιλιοστά ενώ το βάρος του είναι 140 γραμμάρια. Δυστυχώς δεν γνωρίζουμε ακόμη το παραμικρό για το κόστος ή την ημερομηνία διαθεσιμότητας του.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα 512 αν τρέχει kitkat

Τότε γιατί κάποιοι κατηγορούν το lumia 520 :)

 

ΥΓ ΔΕΝ ειναι μια χαρα ακομα και κιτκατ να τρεχει (που δεν νομιζω)

 

 

και τρέχει Android 4.2.2 Jelly Bean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Runner25 Ναι θα πάρει μαζί με το s3...

 

Όσο για το 310,μου κάνει για στροφή της htc στα medium;;;!range κινητά ώστε να μπορέσει να ανεβάσει λίγο τις πωλήσεις τις και λογικό ειναι οταν η samsung απέναντι σου πετάει μια <<ναυαρχίδα>> και καμία δεκαριά <<ακόλουθους>> κάθε χρόνο ,πρέπει να διεκδικήσει το μερίδιο της στην αγορά κι αυτό δεν γίνεται να συμβεί μόνο με κινητά 700-800 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε κινεζιες εχω δει τετραπυρηνο με τετοια χαρακτηριστικα. Για την ακριβεια δεν εχω δει αλλα υποθετω οτι δεν υπαρχει χαμηλοτερο επιπεδο απο κινεζιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε κινεζιες εχω δει τετραπυρηνο με τετοια χαρακτηριστικα. Για την ακριβεια δεν εχω δει αλλα υποθετω οτι δεν υπαρχει χαμηλοτερο επιπεδο απο κινεζιες.

Μην υποθέτεις γιατί δεν ξέρεις προφανώς. Οι "κινεζιές" σου προσφέρουν με τη μισή τιμή και λιγότερο, πολλές φορές, ότι και οι γνωστές εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...