Προς το περιεχόμενο

Nvidia GeForce GTX TITAN Black: Εμφανίστηκε σε κατάλογο ηλεκτρονικού καταστήματος


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα καποτε 3xΤιταν 3SLi. Τα πουλησα με τη ψυχη στο στομα. Δεν αξιζουν με τιποτα τα 1000€ οσο υπαρχει η 780ti απο nvidia πλευρα και η 290 απο amd.

 

Εκτος και μονο αν καποιος θελει να κανει και compute ταυτοχρονα. ΜΟΝΟ τοτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα αν γινεται μην την βαλεις σε κουτι των 50 ευρω τυπου turbox και γελαει ο πλανητης(δεν εχω κατι με τα turbox). :P

 

Χαζομάρες, θα ταιριάξει άψογα με το Turbo Lada με 350 άλογα και μπλε φωτισμό γυρω γύρω που υπάρχει από έξω από το σπίτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάποιος που πραγματικά δουλεύει και δεν κάθεται να ασχολείται με την κατσίκα του άλλου.

Αν ητανε η ζηλεια ψωρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντου υπάρχουν οι " marketing victims" σαν και εμένα. Όχι οτι το μετανιωσα με την Titan προς θεού . Απλα πιστεύω οτι όσο παίζουμε σε 1080p δεν εποφελούμαστε σε κάτι παραπάνω με μια Titan από όσο με μια Καρτα με τα μισά λεφτα.

 

Σκεφτείτε όμως τι φωλα έφαγα όταν έβαλα την Titan και μπήκα να παίξω AION το οποίο έχει FPS cap στα 70. Τραβούσα τα μαλλιά που δεν εχω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάποιος που πραγματικά δουλεύει και δεν κάθεται να ασχολείται με την κατσίκα του άλλου.

Αν ητανε η ζηλεια ψωρα...

ΣΩΣΤΟΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπολογισμοι διπλης ακριβειας κινητης υποδιαστολης...παει να πει οτι η καρτα θα ειναι πολυ καλη και σε προσομοιωσεις, δηλαδη σε εργαστηρια και επαγγελματικες δουλειες...το οτι θα την παρουν και πλουσιοπαιδα οπως λετε πιο πανω δεν μειωνει την αξια της...μπραβο nvidia που στην εποχη του bubble saga και farmville υπαρχει ακομα σοβαρη ασχολια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα σωστος αλλα το πιασες το point μου και στο εξωτερικο κανουν τις γυφτιες τους με παρομοιου κοστους κουτια.Επισης να προσθεσω να παρεις τετοια καρτα που βγαζει δεν ξερω και εγω ποσα fps και αναλυση και να μου την συνδεεις με 60hz monitor ή τηλεοραση.

Επειδη  μεχρι και το 2009 ειμουνα φανατικος των CRT λογω refresh rate, κατι που ακομα και σημερα πολυς κοσμος δεν μπορει να καταλαβει ποσο σημαντικο ρολο παιζει στο gameplay,  μπορω να σου πω με σιγουρια πως οι μισοι που θα παρουν τετοια καρτα σε 4K 60αρι θα την βαλουν και με το δικιο τους. 

 

Αντε ισως να κανει την αναβαθμιση απο titan σε titan black ο CallSignVega που εχει τωρα 3 eizo fg2421 σε surround, σχεδον ολα τα 120hz monitor ειναι  TN με οτι αυτο συνεπαγεται, επισης οι μισοι παιρνουν  τοσο ακριβη καρτα για να πουλησουν μουρη  και οι αλλοι μισοι για πρωταθλητισμο στα bench, ευτυχως δεν υπαρχει σοβαρο game που να παιζεται competitive και να θελει τετοια θηρια για 145fps fixed, τα περισοτερα ειναι ηδη αρκετα ελαφρια ή γινονται ελαφρια με τις καταληλλες ρυθμισεις. 

 

tl;dr  αλλη μια κινηση εντυπωσιασμου απο τους πρασινους μπας και αποσπασουν την προσοχη του κοσμου απο το καλυτερο VFM των τελευταιων ετων ( R9 290 ) ας χαρισουν μαζι με την καρτα και ενα shield, χ*στηκε η Epona στο hyrule field ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάποιος που πραγματικά δουλεύει και δεν κάθεται να ασχολείται με την κατσίκα του άλλου.

Αν ητανε η ζηλεια ψωρα...

Έχεις δίκιο, επειδή θεωρώ ηλιθιότητα να σκάσει κάποιος 1000Ε για GPU ζηλεύω..Άγιε Βασίλη μου να μου φέρεις μια τέτοια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάποιος που πραγματικά δουλεύει και δεν κάθεται να ασχολείται με την κατσίκα του άλλου.

Αν ητανε η ζηλεια ψωρα...

να δουλέψει με τι, με κάρτα που δεν έχει-υποστηρίζει ecc mem? ξέρεις πολλούς τέτοιους "επαγγελματίες"?παιχνιδοκάρτα για πλουσιόπαιδα είναι με μανδύα το dp..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχουμε και λεμε,πηρα Formoula μητρικη για τον i7 extreme,32Gb ram 2100mhz,256gb ssd,2terra σκληρο δισκο,πηρα 8K τηλεοραση,ε αμα ειναι να παρω και την titan black τωρα που βγηκε,μια χαρα δεν ειναι ολα αυτα για να παιξω pacman αξιοπρεπως?! :P :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...