Προς το περιεχόμενο

Nvidia GeForce GTX TITAN Black: Εμφανίστηκε σε κατάλογο ηλεκτρονικού καταστήματος


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επερχόμενη high-end κάρτα γραφικών της NVIDIA, GeForce GTX TITAN Black, αναρτήθηκε στον κατάλογο του φινλανδικού ηλεκτρονικού καταστήματος Multitronic Webshop, με τιμή πώλησης 974.90 ευρώ.Αξίζει μάλιστα να σημειώσουμε πως όπως αναφέρεται, η τιμή προ φόρων της εν λόγω κάρτας είναι 786.21 ευρώ (δηλαδή περίπου 1071 δολάρια), γεγονός που επιβεβαιώνει το ότι η υλοποίηση αυτη θα αντικαταστήσει την GTX TITAN στο price-point των 999 δολαρίων.

 

Η νέα GeForce GTX TITAN Black, ενα τμήμα της οποίας μπορείτε να δείτε και στην παραπάνω φωτογραφία, έχει σχεδιαστεί με σκοπό να εκμεταλλεύεται πλήρως τις δυνατότητες του πυρήνα GK110.

 

Πιο συγκεκριμένα, η NVIDIA έχει εξοπλίσει το νέο της μέλος με 2.880 CUDA cores, 6GB GDDR5 μνήμης (384-bit memory interface), 240 TMUs και 48 ROPs ενώ δεν θα πρέπει να παραλείψουμε να αναφέρουμε πως προσφέρει δυνατότητα πραγματοποίησης υπολογισμών κινητής υποδιαστολής διπλής ακρίβειας.

Προς το παρόν δεν έχει γίνει γνωστή κάποια πληροφορία σχετικά με τις συχνότητες του πυρήνα και της μνήμης όμως πιθανολογείται πως θα είναι σε παρόμοια επίπεδα με της GTX 780 Ti.

 

Link.png Site: TechPowerUp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ειναι να παρεις τετοια καρτα για gaming πραγματοποιεις ενα γαματο overkill.Αν παλι εισαι tweak man και εχεις μεγαλη τρελα και πολλα λεφτα παρε κανε και 4way sli xD.Απλα αν γινεται μην την βαλεις σε κουτι των 50 ευρω τυπου turbox και γελαει ο πλανητης(δεν εχω κατι με τα turbox). :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ειναι να παρεις τετοια καρτα για gaming πραγματοποιεις ενα γαματο overkill.Αν παλι εισαι tweak man και εχεις μεγαλη τρελα και πολλα λεφτα παρε κανε και 4way sli xD.Απλα αν γινεται μην την βαλεις σε κουτι των 50 ευρω τυπου turbox και γελαει ο πλανητης(δεν εχω κατι με τα turbox). :P

 

Πίστεψε με εκει που θα εχει κάποιος τέτοιο PC δεν ξέρει καν τι ειναι το turbo x.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψε με εκει που θα εχει κάποιος τέτοιο PC δεν ξέρει καν τι ειναι το turbo x.

χαχα σωστος αλλα το πιασες το point μου και στο εξωτερικο κανουν τις γυφτιες τους με παρομοιου κοστους κουτια.Επισης να προσθεσω να παρεις τετοια καρτα που βγαζει δεν ξερω και εγω ποσα fps και αναλυση και να μου την συνδεεις με 60hz monitor ή τηλεοραση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να προσθεσω να παρεις τετοια καρτα που βγαζει δεν ξερω και εγω ποσα fps και αναλυση και να μου την συνδεεις με 60hz monitor ή τηλεοραση.

 

Όποιος αγοράζει τέτοιες κάρτες γραφικών έχει και το ανάλογο 144 hz monitor ή μια 4κ οθόνη/tv...

 

Άντε και με το καλό να έρθει η gtx 790... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους μπορώ να παίζω Midtown Madness σαν άνθρωπος!!!

looool  που το θυμηθηκες τωρα αυτο χαααχαχαχα,αυτες ηταν εποχες και μιας που το θυμησες μπηκα κατευθειαν στο τρυπακι να ποσταρω αυτο 

 

http://www.allgame.com/game.php?id=17613&tab=sysreqs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θελει να πει ο ποιητης με αυτο?

 

Οι περισσότερες κάρτες γραφικών έχουν από τις εταιρίες μειωμένες δυνατότητες σε double-precision υπολογισμούς που χρησιμοποιούνται πιο πολύ σε επιστημονικές εφαρμογές, για να σε σπρώξουν στις επαγγελματικές τους κάρτες που είναι πανάκριβες. (tesla, quadro, firepro)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα τωρα που θελω να φτιαξω ενα δυνατο pc για 3D (οχι παιχνιδια), τη σκεφτομαι σοβαρα. Οι quandro πραγματικα σε θεμα δυναμης δεν προσφερουν κατι ισχυροτερο (προσφερουν αντοχη σε βαθος χρονου). Αντε να βγει να δουμε τα πρωτα bencmarks.

Αν καποιος απο δω μεσα εχει τυχει να συγκρινει καποια quandro με την προηγουμενη titan, θα τον παρακαλουσα να μου πει εντυπωσεις. Σε 3D studio, maya και σε plugins για after effects οπως element 3D, trapcode κτλ που χρησιμοποιουν τη gpu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...