Προς το περιεχόμενο

5GHz Club. Έλα να μαζευόμαστε!


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 850
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καμια διαφορα στις επιδοσεις, ειναι καθαρα επιλογη του καθενως σε θεμα design...Απο την αλλη καποιοι λενε οτι τα plexi tops καποια στιγμη ραγιζουν ενω τα acetal οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

All εδω μπορεις να δεις απο ενα παλιο μπλοκ που ειχα μετα απο χρηση post-224995-0-60562600-1427827071_thumb.jpg  και μετα απο το καθαρισμα σχεδον καινουργιο post-224995-0-99352900-1427827123_thumb.jpg.

Δεν εχεις φυσικα κανενα θεμα με θερμοκρασιες απλα ειναι θεμα αισθητικης B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμώτο κέρατο μου τι να πω πια.Με τρώει η τσέπη μου νισάφι πια και δεν τα έχω κι`ολας.Βρήκα μια 290 sapphire σαν αυτή που έχω 230€ και το σκέφτομαι για crossfire αξίζει??.Βέβαια monitor της προκοπής δεν έχω και μάλλον πρέπει να πάρω πρώτα μονιτορ και μετά να σκέφτομαι κάτι τέτοιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην θεση σου δεν θα εκανα CF αυτη την στιγμη. Καλυτερα να δεις μεχρι το καλοκαιρι τι θα βει και σε τι τιμη. Αλλωστε σε πολλα παιχνιδια δεν.... σε benchmarks αλλο ευαγγελιο βεβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια μικρή αναβάθμιση στη πρίζα

 

attachicon.gif104-651600000-reymatodoths.jpg

 

κατάφερα να μπω windows και να κουνήσω το mouse για μερικά δευτερόπλεπτα

 

attachicon.gif5 val.png

γιατι τοσο ψηλα volt για 5ghz? τι μητρικη εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image_id_1379478.jpegΑν και δεν ειναι απο το δικο μου υπολογιστη εβαλα και εγω το χερακι μου λιγο

Τι ψύξη είχε? Τα vrm?

Η συγκεκριμένη μητρική είναι 4+1 power phase design και θα πρέπει να τα είδε όλα για να τον φτάσει εκεί με μόνο 1,344! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω τι εχει αλλα γιατι να τα δει ολα με τοσο λιγο ρευμα δεν καταλαβα B) με 1,344 μονο ζορι δεν ειναι αν υπολογισεις οτι η ιδια μητρικη με 8350 και ρευμα auto δινει 1,350-1,360.

Σταθερος παντως χωρις θεμα στα 4800 με 1,325 και 4500 με 1,275 για καλοκαιρινο setup.

Η σειρα 81χχ ειναι απο τα καλυτερα τσιπακια, δυστηχως ομως με αλλα θεματα.....


Μπράβο fallen έγραψες!!!

 

 

Μπα αν δεν ηθελε να παει δεν πηγαινε...... απλα ειπα να δοκιμασω γιατι προχτες που το ειχα στα χερια μου εφτασε σε 4800-4900 με ρευμα 1,250-1,255 να μπαινει windows (και να κολλαει μετα βεβαια), αν ειχα μια Sabertooth προχειρη θα χτυπουσε τρελλα νουμερα παντως. την συγκεκριμενη την ειχα παλια και εγω και ξερω οτι δεν ειναι για πολλα πολλα οποτε δεν τολμαω για τιποτα περιεργο περαν του σχεδον μαμα ρευματος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...